Monday, June 24, 2024
Home / Inne  / Uncategorized  / Revitacell – kuracja dla rzęs

Revitacell – kuracja dla rzęs

Tuszowanie, henna, zalotka, zagęszczanie. Rzęsy nie mają lekkiego życia. Wypadają, kruszą się, są słabsze i cieńsze. Warto pomyśleć o ich regeneracji.

Revitacell Stem Cells Eyelashes

Revitacell Stem Cells Eyelashes, fot. materiały prasowe

Tuszowanie, henna, zalotka, zagęszczanie. Rzęsy nie mają lekkiego życia. Wypadają, kruszą się, są słabsze i cieńsze. Warto pomyśleć o ich regeneracji.

 

Revitacell Stem Cells Eyelashes

Revitacell Stem Cells Eyelashes, fot. materiały prasowe

Codzienne życie rzęs

Natura obdarzyła nas rzęsami i brwiami po to, aby chronić nasze oczy przed zanieczyszczeniami, takimi jak: kurz, brud, pyłki, deszcz lub pot. Na górnej powiece człowieka znajduje się około 150-200 rzęs, na dolnej zaś 50-150. Ich żywotność wynosi około 100-150 dni, a w ciągu doby tracimy około 2-3 z nich. Proces ten jest normalny i u nikogo nie powinien budzić żadnych wątpliwości czy obaw. Problemem jest natomiast nadmierna utrata włosków, ich osłabienie, większa łamliwość i kruchość.

– Wpływ na nasze rzęsy i brwi mają czynniki zewnętrzne, zabiegi, którym je poddajemy, ale także ogólny stan naszego organizmu. Musimy pamiętać, że rzęsy to też włosy. Aby zachować ich dobrą kondycję należy dogłębnie odżywiać ich mieszki. Doskonałym remedium jest Revitacell Stem Cells Eyelashes Therapy, które odżywia i naturalnie wzmacnia rzęsy i brwi, zapobiegając jednocześnie ich wypadaniu. NHAC Biocervin MIC-1, czyli główny składnik aktywny kuracji pozyskany z komórek macierzystych MIC-1, pobudza wzrost i regenerację rzęs i brwi – wyjaśnia dermatolog dr Edyta Engländer.

Poroże z jelenia w kuracji dla rzęs

Biotechnologiczna spółka Stem Cells Spin z Wrocławia kilka miesięcy temu zadebiutowała kosmetykami Revitacell, wśród których jest Revitacell Stem Cells Eyelashes Therapy – kuracja biodermokosmetyczna do rzęs, która podobnie jak inne produkty tej marki zawiera składnik MIC-1, czyli komórki macierzyste z poroża jelenia szlachetnego.

– W naszym laboratorium opracowaliśmy m.in. formułę do regeneracji rzęs i brwi Revitacell Stem Cells Eyelashes Therapy. Głównym novum jest tu składnik aktywny Biocervin MIC-1, który pozyskany został z komórek macierzystych MIC-1, a jego formuła cechuje się niespotykanymi dotąd właściwościami regenerującymi. Odżywia i wzmacnia, zapobiega wypadaniu oraz pobudza wzrost nowych rzęs i brwi – potwierdza Paulina Bugno, koordynator ds. biodermokosmetyków nowej marki Revitacell.

Odżywka nie uczula, nie podrażnia delikatnej skóry wokół oczu, mogą też stosować ją osoby noszące okulary i szkła kontaktowe. Kuracja została przebadana dermatologicznie.

Jak stosować?

Sposób użycia odżywki do rzęs:
– wykonać staranny demakijaż, dokładnie oczyszczając rzęsy i brwi,
– przy użyciu kuracji na rzęsy jako bazy pod tusz, należy nanieść ją przy pomocy szczoteczki, która przy aplikacji rozczesuje rzęsy, odczekać krótką chwilę i dopiero potem przystąpić do nakładania tuszu,
– przy użyciu kuracji na brwi należy nanieść niewielką ilość produktu, równocześnie rozczesując brwi,
– z uwagi na lekko żelowy charakter preparatu nawet niewielka jego ilość wystarcza do równomiernego pokrycia, zarówno rzęs, jak i brwi.

Producent odżywki zapewnia, że efekt kuracji, który zauważyć można po regularnym stosowaniu, to mocne, gęste rzęsy oraz zdrowe brwi, odporne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Revitacell stosować można w przypadku rzadkich, krótkich, wypadających rzęs i brwi. Szczególnie zalecana jest także po zabiegach związanych np. z przedłużaniem rzęs.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ