Tuesday, May 28, 2024
Home / Kuchnia  / Jak jada się w restauracji Corleone?

Jak jada się w restauracji Corleone?

Jak jada się w restauracji Corleone? Zdecydowanie po włosku. Przystawki, dania główne, desery, likiery oraz wina – wszystko to oparte jest na klasycznych smakach Italii.

Jak jada się w restauracji Corleone? Zdecydowanie po włosku. Przystawki, dania główne, desery, likiery oraz wina – wszystko to oparte jest na klasycznych smakach Italii.

Restauracja Corleone

Zdjęcie 1 z 6

fot. Corleone

 

Kuchnia bazująca na rybach i owocach morza, makaronach własnej produkcji (wyśmienite pappardelle, delikatne ravioli, aromatyczne fettucine) oraz mięsach, kuchnia ma swoich wiernych fanów, którzy na ulicę Poselską zaglądają od lat. Corleone działa już od kilku lat i choć w Krakowie nie brakuje lokali serwujących włoskie dania – to właśnie ta restauracja jest jedną z najpopularniejszych i cieszących się największym uznaniem wybrednych smakoszy. Do odwiedzin zachęca nie tylko oryginalne wejście z figurami sycylijskich gangsterów, ale też doskonała renoma, która sprawia, że kto raz odwiedził to miejsce, regularnie już do niego wraca. Ostrygi, małże, kalmary, ośmiorniczki – szef kuchni eksperymentuje do woli i co sezon udoskonala menu.

[Not a valid template]

…Nie tylko jednak jedzenie jest w Corleone warte polecenia. Karta win składa się głównie z apelacji włoskich, można obecnie zdegustować różnych rodzajów chianti. W przytulnych, stylizowanych na trattorię wnętrzach restauracji można smakować i biesiadować. Jest romantycznie i kameralnie, a czynny we wszystkie ciepłe dni ogródek znany jest w całym niemal Krakowie. Kto jednak chce w Corleone zorganizować spotkanie w sprawach zawodowych, także może liczyć na doskonałe warunki. Całą restaurację obejmuje strefa Wi-Fi, a niewielkie, zapewniające komfort dyskrecji sale pozwalają na spokojną dyskusję. Młody, zawsze uśmiechnięty personel nie tylko zadba o właściwą obsługę, ale też kompetentnie doradzi i poleci najlepsze dania oraz pasujące wina.

Restauracja Corleone Gawron& Gawryluk s.c. ,ul.Poselska 19, 31-002 Krakow

Godziny otwarcia 12.00- 24.00

Rezerwacje: 12 / 429 51 26, corleone@corleone.krakow.pl

Zapraszamy na: www.corleone.krakow.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ