Monday, April 22, 2024
Home / Inne  / Restauracja Alpino – magiczne miejsce

Restauracja Alpino – magiczne miejsce

Restauracja Alpino znajdujące się pomiędzy Krakowskimi Błoniami a Parkiem Decjusza jest miejscem na wskroś magicznym. Zobacz co oferuje.

fot. materiał prasowy

Alpino narodziło się w momencie spotkania dwójki ludzi o zupełnie różnych charakterach, z innym poglądem na świat, ale z jednym wspólnym celem – zbudowaniem historii. A, że historie tworzyć można na wiele sposobów, ta swój początek ma w kuchni.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Restauracja Alpino znajdujące się pomiędzy Krakowskimi Błoniami a Parkiem Decjusza jest miejscem na wskroś magicznym. Jego uroczych prowansalskich wnętrz dopełnia doskonała karta pełna francuskich i śródziemnomorskich smaków, a także świetna karta win. Co ważne, karta w Alpino jest sezonowa, co bardzo cieszy wielu Gości. W końcu można korzystać z dobrodziejstw danego sezonu.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Specjalnością restauracji są goszczące na stałe krewetki zapieczone w sosie winno-serowym, francuska zupa cebulowa z grzanką serową, a z dań głównych królik w sosie śmietanowo-musztardowym podany na carpaccio z buraków z kluseczkami gnocchi.
Odnajdą się tu również fani prostszych smaków, zamawiając bajeczny schab z dynią i grzybami, podany z frytkami belgijskimi i francuską sałatką z buraków czy confit z kaczki z puree ziemniaczanym i czerwoną kapustą duszoną w winie. Poezja smaków.
Wychodząc naprzeciw osobom zapracowanym, Alpino serwuje od poniedziałku do piątku /12.00-16.00/ lunche w cenie 18,90zł /zupa, drugie danie, napój/ lub 22,90zł /zupa, drugie danie, deser, napój/.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Oprócz tego w każdy trzeci weekend miesiąca zjecie tu pyszne świeże owoce morza zawsze w innej odsłonie, a do tego w każdą sobotę z frutti di mare usłyszycie bajeczny śpiew krakowskiej artystki Karoliny Andrzejewskiej, która na stałe wpisała się w repertuar Alpino.

Jako, że Alpino ma całkiem pokaźne wnętrza, bez problemu urządzicie w nim duże imprezy firmowe, bankiety, wesela, chrzciny czy urodziny.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Jeśli nie macie natomiast ochoty albo czasu przygotowywać sami świątecznych dań, warto poprosić o ofertę przygotowaną specjalnie na tą okazję. Znajdziecie w niej pyszne pierogi, uszka, kapusty, mięsa i wiele innych dań na świąteczny stół.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

W tym roku Alpino po raz pierwszy zabierze Was również w bajeczną Sylwestrową podróż, gdyż organizuje tę wyjątkową Noc. Będzie pyszne jedzenie, dobry alkohol, dj, koncert na żywo, a co najważniejsze 10zł z każdego biletu zamiast na fajerwerki trafi do podopiecznych krakowskiego schroniska dla zwierząt. Jeśli więc chcecie się świetnie bawić, a i los zwierząt jest dla Was wyjątkowo ważny koniecznie spędźcie Sylwestra w Alpino.

Więcej informacji o Sylwestrze czy wigilijnych potrawach na stronie internetowej www.alpinorestaurant.pl, facebooku, bezpośrednio w restauracji przy Królowej Jadwigi 184 w Krakowie lub pod numerem telefonu 731 998 135.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ