Sunday, June 23, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / MISTRZOWIE PARAOLIMPIJSCY PROJEKTUJĄ KARTKI ŚWIĄTECZNE

MISTRZOWIE PARAOLIMPIJSCY PROJEKTUJĄ KARTKI ŚWIĄTECZNE

„Republika Marzeń” Fundacji Anny Dymnej po raz kolejny przygotowała kartki bożonarodzeniowe dla firm. Na kartkach znalazły się rysunki osób niepełnosprawnych. W tym roku artystów wsparli: Natalia Partyka, tenisistka stołowa, trzykrotna mistrzyni paraolimpijska z Aten

„Republika Marzeń” Fundacji Anny Dymnej po raz kolejny przygotowała kartki bożonarodzeniowe dla firm.  Na kartkach znalazły się rysunki osób niepełnosprawnych. W tym roku artystów wsparli: Natalia Partyka, tenisistka stołowa, trzykrotna mistrzyni paraolimpijska z Aten (2004), Pekinu (2008) i Londynu (2012) oraz Rafał Wilk, dwukrotny mistrz paraolimpijski z Londynu (2012) w handbike’u. Dochód ze sprzedaży kartek zostanie przekazany na rzecz artystów, którzy zmagają się z niepełnosprawnością.

 

Złoci medaliści igrzysk przygotowali specjalne projekty kartek, na których znajdują się Mikołaje, z motywem nawiązującym do ich dyscypliny sportowej. Jak sami uważają- jeśli można w ten sposób komuś pomóc, to warto podjąć artystyczny wysiłek.

Głównym działaniem „Republiki Marzeń” jest promocja twórczości osób niepełnosprawnych, większość jej pracowników stanowią właśnie takie osoby. Z myślą o nich „Republika” zorganizowała m.in. warsztaty malarskie, fotograficzne i bębniarskie. Wydała również tomik z poezją osób niepełnosprawnych pt. „Słowa, dobrze, że jesteście”. Dwa razy w roku przygotowuje katalog świątecznych kartek dla firm i osób indywidualnych.

Te kartki kryją w sobie o wiele więcej niż tylko dobre życzenia – mówi Paulina Łysiak, wiceprezes „Republiki Marzeń”. – Mikołaje, choinki i anioły, które się na nich znajdują, zostały wykonane przez osoby niepełnosprawne. W tych rysunkach zawarty jest też uśmiech oraz wysiłek autorów.

Kartki można zamawiać za pośrednictwem strony www.republikamarzen.org 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ