Sunday, May 19, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Renata Przemyk i Megitza w świątecznym klimacie

Renata Przemyk i Megitza w świątecznym klimacie

W czasach nieustannego pośpiechu i grania świątecznych songów od listopada, trudno poczuć magię czasu, który dla każdego jest w pewien sposób szczególny. Projekt Megitzy z gościnnym udziałem Renaty Przemyk, które bałkańską duszę połączyły z klimatem

Megitza

Megitza / fot. materiał prasowy

W czasach nieustannego pośpiechu i grania świątecznych songów od listopada, trudno poczuć magię czasu, który dla każdego jest w pewien sposób szczególny. Projekt Megitzy z gościnnym udziałem Renaty Przemyk, które bałkańską duszę połączyły z klimatem polskiej alternatywy może to zmienić.

Megitza

Megitza / fot. materiał prasowy

Megitza to wokalistka i kontrabasistka o cygańskiej duszy. Renata Przemyk, piosenkarka i kompozytorka, od lat zachwyca swoją poetycką, głęboką twórczością. Obie panie, z grupą utalentowanych muzyków stworzyły płytę, którą chcą przywrócić Świętom Bożego Narodzenia ich pierwotne piękno, autentyczność i prawdziwą magię, przedstawiając kolędy, pastorałki i pieśni świąteczne z całego świata oraz oryginalne kompozycje Megitzy. Dobra Nowina (Good Message) jest nie tylko tytułem wspomnianej płyty, ale też jej przesłaniem dla całego świata, niezależnie od wyznania czy pochodzenia.

Ten album, to także prezent od artystek dla nas wszystkich. – Chciałabym, żeby ta płyta niosła wzruszenie, wzbudzała miłość, kołysała, ale i bawiła, ruszała do tańca – opowiada MegitzaChciałabym, żeby to był prezent dla wszystkich, którzy kochają różnorodność i piękno kultur a jednocześnie rozumieją, że wszyscy tak samo czujemy i przeżywamy wielkie chwile w naszym życiu. Każdy zasługuje na prezent, na miłość i na szczyptę szczęścia – każdego dnia – dodaje.

Ta płyta powstała po to, żeby się wspólnie wzruszać i cieszyć. Piękna melodia szczerze od serca zaśpiewana o narodzeniu najwyższego dobra, w każdym języku zabrzmi równie pięknie i wzruszająco – o projekcie opowiada Renata Przemyk.

Renata Przemyk i Megitza

Renata Przemyk i Megitza / fot. materiał prasowy

Różnorodność i wielokulturowość muzyczna Dobrej Nowiny to spory atut tej płyty. Megitza zebrała melodie z Izraela, Włoch, Słowacji, ale także jej ukochanych Bałkanów (zwłaszcza Serbii) i oczywiście z Polski, które wraz z Jarosławem Dzień (gitara), Jakubem Mietła (akordeon) i Damianem Niewińskim (perkusja), poddała autorskiej aranżacji. Płytę wypełniają dźwięki etnicznych bębnów, gitary flamenco, ale też góralskie nuty. Megitza, ze swoimi nowymi krakowskimi muzykami, podjęła się też trudnego zadania opracowania kolęd polskich, które będą stanowić klimatyczne dopełnienie świątecznych spotkań nie tylko w rodzinnym gronie. Ważnym punktem albumu jest pieśń w języku aramaic – kołysanka, którą – jak podają przekazy – śpiewała sama Maryja. Megitza napisała też kilka autorskich świątecznych utworów – i w nich nie zabraknie klimatów bałkańskich, jazzu, swingu, łączących się w mieszankę, którą można nazwać world-beatem.

Płyta Dobra Nowina jest pierwszą płytą kolędową Megitzy i pierwszym projektem z gościnnym udziałem Renaty Przemyk. Po raz pierwszy też artystka nagrywa w Polsce (poprzednie albumy wydała w Stanach Zjednoczonych). To sposób, w jaki Megitza i Renata Przemyk dzielą się z nami muzycznym opłatkiem.

INFORMACJE O PŁYCIE:

Tytuł: Dobra Nowina

Artysta: Megitza

Premiera: 22 grudnia 2012

Wydawca: Megitza & Media Style

Teledysk : Jezus Malusieńki 

Źródło: materiał prasowy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ