Friday, June 14, 2024
Home / Moda  / Design  / Remont mieszkania – jak się do tego zabrać?

Remont mieszkania – jak się do tego zabrać?

Nie możesz już patrzeć na stare, brudne i odrapane ściany, popękane kafelki i zniszczony parkiet w swoim mieszkaniu? Wiesz, że potrzebuje ono gruntownego remontu, ale nie masz pojęcia, jak się do niego zabrać?

Remont mieszkania – jak się do tego zabrać?

Remont mieszkania – jak się do tego zabrać? / fot. materiał prasowy

Nie możesz już patrzeć na stare, brudne i odrapane ściany, popękane kafelki i zniszczony parkiet w swoim mieszkaniu? Wiesz, że potrzebuje ono gruntownego remontu, ale nie masz pojęcia, jak się do niego zabrać? Podpowiadamy, o czym należy pamiętać podczas planowania remont, by nie musieć tygodniami czy wręcz miesiącami zmagać się z pyłem, gruzem i niekompetentnymi wykonawcami.

Remont mieszkania – jak się do tego zabrać?

Remont mieszkania – jak się do tego zabrać? / fot. materiał prasowy

Co do remontu?

Jeśli planujemy wyremontowanie mieszkania, w którym mieszkamy (a nie np. nowo zakupionego z rynku wtórnego), w pierwszej kolejności musimy rozważyć, czy remont będzie wiązał się z koniecznością czasowego opuszczenia naszego lokum. W takiej sytuacji należy bowiem odpowiednio wcześniej zaplanować również urlop albo miejsce tymczasowego zamieszkania. Jeśli jednak planujemy remontować mieszkanie etapami lub chcemy odnowić tylko jego część (np. jeden pokój, kuchnię albo łazienkę), nie będziemy musieli opuszczać domu na czas remontu (będziemy jednak musieli liczyć się z uciążliwym pyłem, kurzem czy gruzem powstałym podczas prac remontowych i koniecznością ciągłego sprzątania).

Wybór wykonawcy

Kolejna ważna kwestia, jaką należy wnikliwie rozważyć, to wybór wykonawcy. Z jednej strony, osiedlowa „złota rączka” może kusić niskimi cenami, z drugiej – profesjonalne ekipy remontowe o odpowiednich kompetencjach gwarantują dobrze wykonaną pracę. Co wybrać? Jeśli znamy się na pracach remontowych i będziemy mogli kontrolować remontujących nasze mieszkanie fachowców, a jednocześnie zależy nam na niewielkich kosztach remontu i nie planujemy wykonywać żadnych szczególnie skomplikowanych prac, możemy zdecydować się na skorzystanie z usług „złotej rączki” (zwłaszcza jeśli wybrana osoba cieszy się dobrą opinią). W takiej sytuacji pomocna może okazać się wypożyczalnia sprzętu budowlanego i elektronarzędzi MińskMazowiecki, w której można wypożyczyć wszelkie niezbędne podczas remontu narzędzia i sprzęty.

Jeśli natomiast nie odróżniamy szpachlowania od tynkowania, zdecydowanie powinniśmy zlecić wykonanie prac remontowych profesjonalistom, którzy zajmą się każdym etapem remontu, a my nie będziemy musieli stresować się wyborem materiałów czy narzędzi ani tracić czasu w sklepach i wypożyczalniach. Warto wiedzieć, że do ekspertów można zgłosić się również w sprawie przyszłej aranżacji wnętrz przeznaczonych do remontu – jeżeli więc nasze mieszkanie wymaga remontu, ale nie bardzo wiemy, jak ma wyglądać ostateczny efekt, możemy skorzystać z porady architekta.

Kalkulacja kosztów

Kolejną, nie mniej ważną sprawą, jest oczywiście kalkulacja kosztów remontu. To od posiadanych środków finansowych zależy przecież, co i w jaki sposób będziemy mogli wyremontować. Planując remont, należy więc rozważyć, ile pieniędzy możemy na niego przeznaczyć, oraz zorientować się w cenach materiałów i usług remontowych. Bardzo pomocne mogą okazać się nie tylko rozmaite porównywarki cen, których wiele można znaleźć w internecie, ale również specjalne kalkulatory remontu umożliwiające obliczenie wszystkich kosztów związanych z remontowaniem mieszkania.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego i elektronarzędzi Andriollego 16, 05-300 Mińsk Mazowiecki; tel. (25) 758-60-41

Zapraszamy na naszą stronę www.wypozyczalnia-minsk.com

Oceń artykuł
3 komentarze
  • Kasia 29 maja, 2015

    To zależy czy zatrudniamy firmę czy sami zabieramy się za remont, zdecydowanie taniej jest zrobić to samodzielnie, narzędzia nie są wcale drogie http://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/elektronarzedzia-przenosne-i-akcesoria/wiertarki-wkretarki-i-mloty/wkretarki-sieciowe.html

  • Dominika 19 października, 2018

    Ja nie mam głowy do tego kompletnie, dlatego zleciłam remont kompetentnej firmie DD Projekt 😉 Z ich pomocą udało mi się uzyskać moje wymarzone mieszkanie

  • Arek 6 grudnia, 2020

    Zastanawiam się właśnie, czy nie lepiej będzie jeśli zatrudnię do realizacji remontu fachowców. Myślę, że wtedy wszelkie prace zostaną wykonane płynniej i dokładniej. Warto to dobrze przemyśleć, jeśli planujemy jakieś remonty w domach.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ