Wednesday, April 24, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Relaks w ciągu dnia i w nocy ‒ poznaj rozwiązania marki Hilding Anders

Relaks w ciągu dnia i w nocy ‒ poznaj rozwiązania marki Hilding Anders

Jak sobie pościelesz

Materac na łóżku

fot. Envato Elements

W dzisiejszych czasach ogromna część populacji zmaga się z bezsennością oraz niską jakością snu. Na co dzień towarzyszy nam stres, odczuwamy ciągłą presję i nierzadko zapominamy o tym, jak ważny jest odpoczynek. Czasem to wyłącznie my stanowimy naszą przyczynę problemów ze snem, jednak odpowiednio przystosowane łóżko, jego wyposażenie, materac a także wystrój sypialni mają niemałe znaczenie

 

Zadbaj o czas na relaks

Wiele osób odczuwa przygnębienie oraz poczucie winy podczas odpoczynku. W czasie leżenia na łóżku lub kanapie nie robimy przecież nic pożytecznego, choć w rzeczywistości jest to błędne stwierdzenie. Odpoczynek w ciągu każdego dnia i nocy jest niezwykle ważny, jeśli chcemy być produktywni i mieć siłę na realizowanie wyznaczonych zadań. Krótka drzemka w ciągu dnia lub wydłużenie czasu snu w weekend to nie lenistwo, a dbałość o dobre samopoczucie oraz zdrowie fizyczne.

 

Badania wskazują, że człowiek dorosły powinien spać 7-8 godzin w ciągu każdej doby. Dodatkowo uznano, że tzw. power nap, czyli krótka drzemka w ciągu dnia, która trwa około 20 minut, ma pozytywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. Podczas snu regeneruje się całe nasze ciało i właśnie dlatego odpoczynek jest niezwykle ważny w kontekście prowadzenia zdrowego trybu życia.

zadbaj o czas na relaks

fot. Envato Elements

Dopasuj sypialnię do swoich potrzeb

Sypialnia oraz jej wyposażenie powinny kojarzyć nam się z relaksem. Nie wykorzystujmy sypialni jako jadalni lub pokoju dziennego, łóżko powinno być przeznaczone wyłącznie do spania oraz innych rodzajów odpoczynku. Warto nawet zrezygnować z korzystania z telefonu w sypialni, tak aby ten pokój kojarzył nam się wyłącznie z wyciszeniem.

 

Nie warto bagatelizować kwestii doboru łóżka, materaca oraz pościeli. Najważniejszy jest oczywiście materac, ponieważ to na nim spoczywa nasze ciało każdej nocy. Materac powinien zostać odpowiednio dopasowany do naszej wagi, wzrostu, wieku, a także ewentualnych problemów zdrowotnych. Na stronie internetowej https://materaceszczecin.eu znajdziesz mnóstwo rodzajów materacy, tak aby produkt został idealnie dopasowany do Twoich potrzeb oraz upodobań. Marka Hilding stawia przede wszystkim na jakość oraz innowacyjność. W ofercie marki Hilding możemy znaleźć zarówno materace uniwersalne, jak i takie, które są dopasowane do określonych kategorii wiekowych, a nawet do liczby osób śpiących w łóżku z uwzględnieniem różnic wzrostu i wagi.

 

Odwieczny dylemat: materac twardy czy miękki?

Gdy decydujemy się na zakup nowego materaca, wówczas chcemy, aby to był strzał w dziesiątkę. Wiele osób lubi robić zakupy przez Internet, jednak w przypadku materaca taka opcja nie jest do końca dobra. Materac powinniśmy testować, tylko w taki sposób dowiemy się, czy dany produkt nam odpowiada. Nie warto kierować się opiniami innych osób, a nawet artykułami w Internecie, ponieważ każdy z nas ma zupełnie inne upodobania.

 

Obecnie można spotkać się z opiniami, że im twardszy materac, tym lepszy. Jest to stwierdzenie nieprawidłowe, ponieważ twardość materaca powinna być dopasowana do konkretnych uwarunkowań. Przykładowo z miękkich materacy z powodzeniem mogą korzystać osoby o niskiej wadze ciała. Należy pamiętać, że zbyt twardy materac, podobnie jak zbyt miękki, będzie negatywnie wpływał na jakość snu i może powodować dolegliwości bólowe.

 

Zanim dokonamy zakupu materaca, warto zapoznać się z dokładnymi opisami produktów w wybranym sklepie. Materace Hilding Anders mają bardzo szczegółowo opisane specyfikacje, tak aby ułatwić klientom dobranie idealnego produktu. Ponadto materace produkowane przez Hilding Anders są rekomendowane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/.

materac twardy czy miękki

fot. Envato Elements

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ