Friday, April 25, 2025
Home / Styl życia  / Dom  / Nieodpowiednia pielęgnacja obuwia – najczęstszą przyczyną reklamacji butów Lasocki

Nieodpowiednia pielęgnacja obuwia – najczęstszą przyczyną reklamacji butów Lasocki

Odrzucenie reklamacji CCC: Reklamacja butów Lasocki a odpowiednia pielęgnacja

reklamacja butów lasocki

Odpowiednia pielęgnacja pozwoli uniknąć reklamacji / fot. materiały prasowe

Odpowiedź na reklamację w CCC może być odmowna, jeśli obuwie nie było odpowiednio czyszczone, pielęgnowane i konserwowane przez Użytkownika. Poniżej umieściliśmy informacje, jak dbać o buty, aby służyły jak najdłużej. Brak pielęgnacji to jeden z powodów odrzucenia reklamacji w CCC

Buty Lasocki – reklamacje w CCC

Mimo że opinie o butach Lasocki, Gino Rossi czy DeeZee są zwykle pozytywne, a buty dobrej jakości, zawsze przed zakupem warto dokładnie obejrzeć wybraną parę. Jeśli zakupione buty okażą się wadliwe, mamy prawo do złożenia reklamacji. Lasocki, Jenny Fairy czy Rieker to sprawdzone i cenione marki obuwnicze, ale CCC jako Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi, jeżeli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od dnia wydania produktu klientowi. Aby złożyć reklamację, trzeba przedstawić dowód zakupu i wypełnić zgłoszenie reklamacyjne.
W zgłoszeniu reklamacyjnym należy zamieścić dokładny opis wady, podać datę jej stwierdzenia oraz swoje żądania – na przykład zwrot kosztów, wymianę na nową parę, zmianę ceny, naprawę, a także dane kontaktowe. Towar zamówiony w sklepie internetowym można odesłać do CCC – tutaj pobierzesz formularz reklamacyjny. Reklamowany produkt możesz wysłać bezpłatnie za pośrednictwem InPostu.

Lasocki – reklamacje. Jakie są podstawowe zasady?

Dokładnie opisane zasady reklamacji można znaleźć na stronie internetowej CCC. W CCC, a zatem między innymi na buty Lasocki, reklamacje można składać w ciągu dwóch lat od daty zakupu, gdyż na całą ofertę obowiązuje 2-letnia rękojmia. Nie ma znaczenia, czy są to sneakersy Sprandi, czółenka Gino Rossi czy botki Lasocki. Opinie na temat reklamowanych butów – w tym głównie opis wady – należy umieścić w ww. formularzu reklamacyjnym.
Warto zdać sobie sprawę, jak ważna jest pielęgnacja i konserwacja obuwia wykonanego z danego materiału, a także postępować zgodnie z tymi zaleceniami. To najprostszy sposób, aby ryzyko uszkodzeń znacznie zmalało – brak pielęgnacji to jedna z częstych przyczyn odrzucenia reklamacji w CCC.

Odpowiednia pielęgnacja pozwoli uniknąć reklamacji

Aby buty wyglądały na zadbane i mogły służyć nam przez kilka sezonów, warto o nie systematycznie dbać – podstawą jest pielęgnacja i konserwacja specjalistycznymi i dobrze do nich dobranymi preparatami.
Zasady pielęgnacji butów różnią się zatem w zależności od materiału i ich użytkowania oraz przeznaczenia – każdy rodzaj butów potrzebuje innych działań i stosowania odmiennych preparatów służących do podstawowego czyszczenia, pielęgnacji i ochrony. Nie ma znaczenia, jakiej marki buty nosisz – Sprandi, New Balance czy Lasocki. Opinie o butach mogą być bardzo dobre, a komfort użytkowania wysoki, ale każda para wymaga 3-etapowej regularnej pielęgnacji.

3 kroki w pielęgnacji butów

Pielęgnacja oraz impregnacja to czynności, które mają duży wpływ na wygląd oraz stan butów. Systematyczne wykonywanie ważnych czynności specjalnymi środkami może wydłużyć czas ich użytkowania, a także pomoże uniknąć reklamacji w CCC. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i sklepie internetowym można kupić dobrej jakości preparaty do pielęgnacji i ochrony obuwia.

Podstawowe czyszczenie

Zabrudzone obuwie wytrzyj wilgotną gąbką lub szmatką, aby usunąć kurz, błoto, plamy oraz dawniej nałożone preparaty i inne zabrudzenia. Służą do tego specjalistyczne środki – np. płyny, kremy, pianki, a ich oferta jest bardzo szeroka.

Pielęgnacja

W przypadku obuwia ze skóry naturalnej polega na jej odżywieniu, natłuszczeniu i dodania im blasku. Szczegółowa pielęgnacja zależy jednak od konkretnego materiału – innych zabiegów potrzebują buty ze skóry licowej, a innych modele z nubuku czy zamszu itd. Do wyboru są różne pasty, kremy oraz preparaty w spreju, które dodadzą im też blasku. Najlepiej aplikować je gąbką lub szmatką.

Impregnacja i konserwacja

Wybrane modele warto też dodatkowo zaimpregnować, co zapewni im ochronę przed brudem, wilgocią, śniegiem lub solą. Impregnację należy powtarzać regularnie, preparat wytworzy specjalną i bezbarwną barierę ochronną. Wszystkie czynności pielęgnacyjne trzeba przeprowadzać, gdy obuwie jest suche.

źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
5 Comments
  • Zawiedziona 10 marca, 2020

    Szkoda, że nieważne jakby człowiek pielęgnował, te buty i tak się rozpadają po miesiącu czy dwóch… A reklamacje to też jakaś parodia, bez opinii niezależnego rzeczoznawcy nic nie zdziałasz.

    • Monika 12 marca, 2020

      To prawda, właśnie jestem w trakcie reklamowania butów tej marki i muszę przyznać, że to droga przez mękę… Mówisz, że opinia rzeczoznawcy pomaga? Polecisz kogoś sprawdzonego?

      • Zawiedziona 15 marca, 2020

        No ja korzystałam z opinii Rzeczoznawców Maj i w moim przypadku to zadziałało. Niby płacisz te dodatkowe 50zł, ale przy uznanej reklamacji sklep pokrywa koszty rzeczoznawcy, no i taka opinia może naprawdę wiele zdziałać.

        • Natalia 30 marca, 2020

          Ja też z ich opinii korzystam przed reklamacjami, często pozwalają mi zaoszczędzić dużej ilości czasu i stresu, więc mogę ich polecić śmiało.

  • Róża 6 kwietnia, 2020

    Ja z nich też korzystałam przed pandemią i reklamacja wróciła pozytywnie, więc chyba też będę z nich korzystać częściej.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ