Tuesday, June 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Rehabilitacja w Medikar

Rehabilitacja w Medikar

W dobrych rękach łatwiej wrócić do formy

Rehabilitacja

fot. photographee.eu / Depositphotos

Medikar jest nowoczesną placówką, w której realizowana jest kompleksowa opieka medyczna z zakresu rehabilitacji zarówno dzieci jak i dorosłych. Przychodnia specjalizuje się w diagnostyce i rehabilitacji przy leczeniu schorzeń narządu ruchu i układu nerwowego. Przyjmowani są pacjenci chcący skorzystać z usług w ramach NFZ, ale również odpłatnie. Placówka realizuje także współpracę z firmami, które oferują prywatne ubezpieczenia zdrowotne

 

Rehabilitacja dorosłych 

Specjaliści zajmujący się rehabilitacją w Medikar korzystają z różnych technik i ćwiczeń, takich jak np. kinesiotaping. Kinesiotaping (plastrowanie dynamiczne) jest metodą terapeutyczną stosowaną na przykład w leczeniu stawów, blizn, rozległych krwiaków i siniaków, skoliozy czy rehabilitacji kręgosłupa. Ćwiczenia na rotorze wpływają korzystnie na kształtowanie siły mięśniowej, uelastycznienie mięśni, zwiększają ruchomość w stawach oraz poprawiają krążenie w obrębie kończyn. Pod okiem fizjoterapeutów wykonywane są również ćwiczenia ogólnousprawniające. Regularne ich wykonywanie wpływa na obniżenie i stabilizację ciśnienia, zmniejszenie ryzyka zawału, udaru oraz na korygowanie wad postawy. W rehabilitacji wykorzystywane są również ćwiczenia w obciążeniu, wyciągi lecznicze i terapia zajęciowa. Indywidualny stan pacjenta determinuje dobór odpowiedniej techniki.

Rehabilitacja dzieci

Jedną z metod, z których korzystają specjaliści z Medikar jest NDT-Bobath. Znajduje ona zastosowanie we wspieraniu rozwoju wcześniaków i niemowląt, ale również starszych dzieci z zespołami neurologicznymi, genetycznymi czy ortopedycznymi. W placówce realizowana jest również terapia z zastosowaniem technik integracji sensorycznej. Ma ona na celu stymulację centralnego układu nerwowego poprzez pobudzanie receptorów zmysłowych. Metoda stosowana jest w przypadkach, gdy rozpoznane zostają zaburzenia w procesie integracji sensorycznej, np. przy mózgowym porażeniu dziecięcym, autyzmie czy zespole Aspergera. W ofercie placówki znajduje się także handling, czyli instruktaż prawidłowej pielęgnacji niemowląt. W rehabilitacji niemowląt jest on nieodłącznym elementem terapii NDT Bobath.

Rehabilitacja pocovidowa

Rehabilitacja dla ozdrowieńców po przebytym zachorowaniu na COVID-19 ma za zadanie zniwelować skutki choroby i pomóc w powrocie do pełnej formy. W Medikar mogą Państwo skorzystać z takiej rehabilitacji ze 100% refundacją na NFZ.

Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych

Szacuje się, że ponad 45% populacji cierpi na dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego. Fizjoterapia dysponuje skutecznymi narzędziami do walki z tym schorzeniem i towarzyszącymi mu dolegliwościami, takimi jak bóle szczęki w okolicy uszu odczuwane w trakcie jedzenia lub szerokiego otwierania ust, migreny, ograniczenie ruchomości odcina szyjnego, bądź też ból ucha.

Warto podkreślić, że Medikar to nie tylko rehabilitacja. W 2021 miało miejsce połączenie Medikar z Mokotowskim Centrum Osteoporozy, gdzie realizowane jest leczenie osteoporozy oraz świadczone są usługi stomatologiczne na najwyższym poziomie ‒ zarówno w ramach NFZ, jak i komercyjnie.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ