Thursday, February 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Regenerująco-stymulująca kuracja retinolem z FaceBoom SKIN DOPAMINE

Regenerująco-stymulująca kuracja retinolem z FaceBoom SKIN DOPAMINE

Stosuj z rozwagą

retinol w kosmetykach

fot. Lightfield Studios / Adobe Stock

Retinol to pochodna witaminy A, doceniana przede wszystkim za działania stymulujące skórę do odnowy i właściwości antyoksydacyjne. Jednak, aby móc cieszyć się z dobroczynnego wpływu retinolu na jędrność i strukturę skóry musisz pamiętać o stopniowym budowaniu tolerancji na tej wyjątkowy składnik. Poznaj nową linię kosmetyków SKIN DOPAMINE od FaceBoom, dzięki której wprowadzenie retinolu do codziennej pielęgnacji staje się łatwe!

 

Retinol to substancja, która od lat robi zawrotną karierę w pielęgnacji skóry. Doceniany przede wszystkim za działanie przeciwstarzeniowe, wykazuje się również wysoką efektywnością w kuracjach rozjaśniających przebarwienia i przeciwtrądzikowych. Spektakularne efekty wymagają jednak odpowiedniego przygotowania skóry i stopniowego wprowadzenia go do pielęgnacji.

Jak wprowadzać retinol do pielęgnacyjnej rutyny:

1. Na początku stosuj go tylko w miesiącach o niższym nasłonecznieniu – sezon jesienno-zimowy jest do tego wręcz stworzony! Co prawda retinol nie jest światłouczulający, ale jego działanie złuszczające osłabia barierę naskórkową i uwrażliwia skórę na czynniki zewnętrzne, w tym promieniowanie! Dodatkowo retinol dość szybko utlenia się pod wpływem słońca tracąc swoją aktywność, dlatego początkowo wprowadzaj go tylko do wieczornej pielęgnacji.

2. Więcej nie znaczy lepiej – zacznij od niższych stężeń retinolu i stosuj go co 4-5 dni, tak aby powoli budować tolerancję skóry.
3. Nie nakładaj retinolu na mokrą, świeżo umytą skórę twarzy – odczekaj 15-20 minut, to zmniejszy ryzyko podrażnień w początkowej fazie stosowania retinolu.

4. Stosuj dodatkowo kosmetyki silnie nawilżające i redukujące nadreaktywność. Efektem ubocznym kuracji retinolem może być złuszczanie się naskórka i uczucie zwiększonej suchości, dlatego skóra wymaga wzmożonego nawilżania oraz regeneracji i ukojenia.

5. W ciągu dnia stosuj kremy z wysoką ochroną przed promieniowaniem UV. Zwróć uwagę na oznakowania produktu – wybierz taki, który ochrania zarówno przed promieniowaniem UVB, jak i UVA.

6. W okresie gdy budujesz tolerancję na retinol nie stosuj innych składników o silnym działaniu eksfoliacyjnym (kwasów AHA, BHA).
7. Pamiętaj, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz – nie stosu retinolu!

 

W pierwszych tygodniach kuracji stymulujący efekt retinolu może się objawiać w postaci złuszczającego się naskórka, uczucia zwiększonej suchości czy pieczenia lub swędzenia. To często zniechęca do jego stosowania, dlatego stosowanie retinolu wymaga świadomego podejścia. Linia Skin Dopamine umożliwia skomponowanie kuracji retinolem, z uwzględnieniem wszystkich istotnych zaleceń ‒ wzmożonego nawilżania i wzmacniania bariery naskórkowej, regeneracji oraz wysokiej ochrony przeciwsłonecznej.

linia z retinolem

fot. materiał Partnera

Linię FaceBoom Skin Dopamine tworzą:

Stymulujące serum do twarzy na pierwsze zmarszczki z 0,15% retinolem SKIN DOPAMINE, cena: 36 zł
To idealny kosmetyk, aby zacząć budować tolerancję na retinol. Zawarty w nim skwalan wzmacnia barierę hydrolipidową i minimalizują ryzyko powstawania podrażnień, a wąkrota azjatycka intensyfikuje działanie ujędrniające i przyczynia się do wygładzenia i redukcji zmarszczek.

Stymulujące serum do twarzy na pierwsze zmarszczki z 0,3% retinolem SKIN DOPAMINE, cena: 40 zł
Stworzony jako drugi krok w kuracji retinolem, dla skóry już przyzwyczajonej do jego działania. Zawarty w nim kompleks retinolu i witaminy E stymuluje komórki skóry do odnowy, wpływając na poprawę jej struktury oraz jędrność. Skwalan wspomaga odnowę bariery lipidowej, a ekstrakt z alg działa nawilżająco i wygładzająco na skórę.

Silnie nawilżające serum do twarzy SKIN DOPAMINE, cena: 36 zł
Zawarty w nim kompleks betainy, prebiotyków i peptydów dogłębnie nawilża i łagodzi podrażniania oraz wygładza skórę. Serum stymuluje proces regeneracji i wspomaga odbudowę bariery hydrolipidowej naskórka oraz dba o zachowanie równowagi mikrobiomu. Kosmetyk idealnie uzupełnia kurację z retinolem.

Regenerująco-ujędrniające serum do twarzy SKIN DOPAMINE, cena: 36 zł
Kompleks wegańskiego kolagenu, ektoiny i kwasu hialuronowego zwiększa poziom nawilżenia i wpływa na poprawę struktury oraz sprężystość skóry. Serum można używać zamiennie z Silnie nawilżającym serum do twarzy.

Wzmacniająco-wyrównujące serum do twarzy SKIN DOPAMINE, cena: 36 zł
Serum oparte na ultrastabilnej witaminie C w stężeniu 4%. Jego wegańska formuła działa antyoksydacyjnie, rozświetlająco, wycisza podrażnienia i efektywnie nawilża skórę. Można go stosować np. zamiennie ze Stymulującym serum z retinolem z serii Skin Dopamine, dzięki czemu wzmocnimy działanie przeciwstarzeniowe. Aplikuj go w pielęgnacji wieczornej w te dni, gdy nie stosujesz retinolu.

Silnie nawilżający krem do twarzy SPF 50/PA++++ SKIN DOPAMINE, cena: 40 zł
Kompleks 4 kwasów hialuronowych, D-Pantenolu i aloes to silna dawka nawilżenia i ukojenia dla skóry. Jego lekka formuła nie obciąża skóry, a zawarte w niej filtry przeciwsłoneczne zapewniają wysoką ochronę przed promieniowaniem UVB i UVA, dzięki czemu świetnie się sprawdza w dziennej pielęgnacji przy kuracji retinolem.

Silnie nawilżająca pianka do mycia twarzy SKIN DOPAMINE, cena: 26 zł
Zawarte w niej: betaina, pantenol i inulina sprawiają, że pianka działa bardzo delikatnie, koi podrażniania i wzmacnia równowagę mikrobiomu.

 

Kompleksowa gama kosmetyków SKIN DOPAMINE to doskonały plan, aby wprowadzić retinol do swojej jesiennej pielęgnacyjnej rutyny. Warto jednak pamiętać ‒ retinol nie działa szybko! 4-6 tygodni to czas budowania tolerancji na retinol, a na efekty trzeba czekać ok. 12 tygodni. Warto jednak być cierpliwym, a rezultaty na pewno będą tego warte!

Linia SKIN DOPAMINE dostępna jest na wyłączność w sieci drogerii HEBE oraz na www.bodyboom.pl

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ