Saturday, May 25, 2024
Home / PARTNER MK  / Regeneracja skóry, czyli jak spowolnić proces starzenia

Regeneracja skóry, czyli jak spowolnić proces starzenia

Metryka ma to do siebie, że możemy oszukiwać ją na wiele sposobów!

Zastanawiasz się jaki zabieg wybrać? / fot. FBI

Kiedy większa liczba komórek naszego organizmu ginie, niż się odnawia, gołym okiem widać, że skóra zaczyna się starzeć. Najwyższy czas sięgnąć do metod wypracowanych przez medycynę estetyczną, które pomogą ten proces spowolnić, a nawet zatrzymać

Zastanawiasz się jaki zabieg wybrać? / fot. FBI

Zastanawiasz się jaki zabieg wybrać? / fot. FBI

Medycyna estetyczna to wspólne określenie odnoszące się do wielu aspektów oddziaływania na organizm w celu opóźniania procesów starzenia. Możemy ją podzielić na medycynę korekcyjną, która przyjdzie nam z pomocą w sytuacjach, kiedy chcemy szybko dokonać drobnych zmian, np. przy użyciu botoksu lub wypełniaczy z kwasem hialuronowym na czele, oraz medycynę anti-aging, stawiającą sobie za cel spowalnianie procesów starzenia poprzez stymulowanie procesów regeneracyjnych w organizmie pacjenta. Zabiegi te może nie dają natychmiastowych rezultatów, ale w dłuższej perspektywie wspaniale opóźniają starzenie się naszej skóry.

Regeneracja – co oznacza dla skóry?

W młodości każda zużyta komórka naszej skóry wymieniana jest na nową, ale z czasem ta równowaga ulega zachwianiu – więcej komórek obumiera, niż się odtwarza, obserwujemy więc objawy starzenia: zanik tkanki tłuszczowej twarzy, utratę elastyczności skóry, plamy czy przebarwienia i odbarwienia, będące konsekwencją uszkodzenia komórek barwnikowych. Na szczęście w odwodzie czekają liczne zabiegi, które z powodzeniem wspomogą procesy regeneracyjne i odtwórcze naszych tkanek. Są to:
– mezoterapia kwasem hialuronowym,
– mezoterapia koktajlami odżywczymi z kwasem hialuronowym,
– Regeneris, czyli ostrzykiwanie skóry czynnikami wzrostu uzyskanymi z osocza własnej krwi pacjenta,
– Regeneris w skojarzeniu z mezoterapią kwasem hialuronowym,
– zabiegi laserowe,
– mało inwazyjne zabiegi z użyciem frakcyjnej RF (nakłucia igłami połączone z podawaniem prądu o częstotliwości radiowej),
– pilingi medyczne, przede wszystkim te z użyciem retinolu i innych pochodnych witaminy A,
– Dermapen.

Który zabieg wybrać?

To zależy głównie od kondycji naszej skóry, choć liczy się również nasz wiek, przyzwyczajenia pielęgnacyjne oraz tryb życia. Jeśli skóra jest rozciągnięta lub ma tendencję do utraty jędrności, warto skorzystać z laserów, RF igłowej, a także połączenia tych zabiegów z mezoterapią. Dla opóźnienia starzenia młodszej skóry wybierzmy raczej systematycznie ponawianą mezoterapię, Regeneris oraz pilingi medyczne. Skóra z objawami fotostarzenia (plamy, nierówności, pogrubienie) wymaga zastosowania pilingów medycznych z użyciem retinolu i Regeneris.

A co możemy zrobić dla naszej skóry po zabiegach? Wysypiajmy się, uprawiajmy sport, zdrowo się odżywiajmy oraz pamiętajmy o suplementacji doustnej, obejmującej antyoksydanty, składniki uszczelniające naczynia krwionośne oraz preparaty budulcowe dla włókien kolagenu i elastyny.

Face & Body Institute
www.medyczne-fbi.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ