Wednesday, April 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Regenera Activa: walczymy z łysieniem androgenowym w Bieńkowscy Clinic

Regenera Activa: walczymy z łysieniem androgenowym w Bieńkowscy Clinic

Rewolucja w walce z wypadającymi włosami

Regenera Activa: walczymy z łysieniem androgenowym w Bieńkowscy Clinic

Postaw na gęste włosy! / fot. materiały prasowe

Łysienie androgenowe stanowi najczęstszą przyczynę utraty owłosienia u mężczyzn. Szacuje się, że ta przypadłość może dotykać nawet 80% panów, dlatego równie często nazywa się ją łysieniem typu męskiego, choć problem może występować również u kobiet. Jeszcze do niedawna specjaliści nie byli w stanie zaoferować swoim pacjentom naprawdę skutecznej metody walki z łysieniem androgenowym. Dziś natomiast w klinikach medycyny estetycznej możemy spotkać przynajmniej jedną taką metodę, która pozwala na skuteczne przywrócenie fryzurze dawnego wyglądu. Jest nią autologiczny mikroprzeszczep komórek Regenera Activa. Wraz ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic przedstawiamy największe zalety tego innowacyjnego systemu

 

Leczenie łysienia androgenowego Regenera Activa

Regenera Activa to jeden z tych zabiegów, do przeprowadzenia którego głównym wskazaniem są właśnie oznaki łysienia androgenowego. To nowatorska metoda leczenia, która opiera się na autologicznym mikroprzeszczepie komórek skóry pacjenta. Komórki regeneracyjne wyizolowane z naszej skóry stymulują procesy naprawcze w okolicy mieszków włosowych, pozwalając na zatrzymanie procesu łysienia i odrost nowych włosów. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic cenią metodę leczenia łysienia Regenera Activa przede wszystkim za naturalność (komórki regeneracyjne pozyskiwane są od samego pacjenta), szybkie i spektakularne efekty leczenia, a także niewielką inwazyjność procedury zabiegowej, która pozwala na szybki powrót pacjenta do formy po zabiegu. Warto zaznaczyć, że wystarczy pojedynczy zabieg (nie ma konieczności powtarzania serii), aby jego efekty utrzymały się nawet przez 2-3 lata.

 

Jak wygląda leczenie nadmiernego wypadania włosów przy pomocy metody regenera Activa?

W pierwszym etapie zabiegu wykonuje się niewielkie biopsje skóry głowy w miejscu, w którym mieszki włosowe są najmniej podatne na działanie androgenów. W następnej kolejności pobrany materiał umieszcza się w specjalnym filtrze i przy pomocy urządzenia Regenera Activa separuje komórki skóry odpowiedzialne za regenerację mieszków włosowych. Tak przygotowaną zawiesinę specjalista aplikuje na skórę głowy objętą procesem łysienia androgenowego tradycyjną metodą mezoterapii. W przeciągu 6-8 tygodni od wykonania zabiegu następuje zatrzymanie procesu wypadania włosów, zaś istniejące mieszki włosowe (poddane działaniu zabiegu) zaczynają generować nowe włosy.

 

Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać niewielką tkliwość w miejscu, w którym został wykonany zabieg, jednak jest to dolegliwość, która powinna samoistnie ustąpić po pewnym czasie. U niektórych pacjentów mogą też wystąpić małe krwiaki. Aby przyspieszyć gojenie się skóry po zabiegu i zminimalizować wszelkie powyższe dolegliwości, należy trzymać się zaleceń lekarza dotyczących właściwej pielęgnacji skóry głowy. W dniu wykonywania zabiegu nie należy myć skóry głowy, zaś przez następne dwa dni mycie powinno odbywać się wyłącznie przy pomocy letniej wody (bez szamponu). Miejsca, w których został przeprowadzony zabieg należy też przez około 3 dni smarować odpowiednią maścią z antybiotykiem.

 

Regenera Activa – przeciwwskazania

Kto może poddać się zabiegowi Regenera Activa? Wszyscy pacjenci zmagający się z łysieniem androgenowym – u mężczyzn w stopniu I-III w skali Hamilton Norwood, zaś u kobiet w stopniu I w skali Ludwiga. Bardziej zaawansowane przypadki łysienia mogą stanowić wskazanie do zastosowania innych metod leczenia łysienia. Zabieg Regenera Activa wykonuje się po konsultacji medycznej i wykonaniu badania trichoskopowego, dzięki którym lekarz określa wskazania i omawia z pacjentem wszelkie możliwości terapii. Przeciwwskazania do zastosowania metody Regenera Activa stanowią zaburzenia dermatologiczne w obrębie skóry głowy, uczulenie na substancje zawarte w środkach znieczulających, a także choroby autoimmunologiczne i ogólnoukładowe.

 

Więcej informacji na temat zabiegu Regenera Activa znajdziesz na stronie: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/regenera-activa/

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
2 komentarze
 • Mirmi 12 grudnia, 2018

  Oj sama miałam ten problem. Łysienie tego typu praktycznie nigdy nie jest natychmiastowe i objawia się z wiekiem. Po prostu z biegiem lat nasze włosy stają sie coraz cieńsze oraz słabsze…. Wyglądają coraz gorzej oraz słabiej. Zbadałam sobie hormony i wszystko było w porządku. Poza tym zdrowo się odżywiałam i używałam naturalnych kosmetyków . I to nie pomagalo.

  Zdecydowałam się na przeszczep włosów metodą Fue:
  https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/przeszczep-wlosow-metoda-fue/

  Który szczerze polecam. Zabieg nie jest tani ale efekt naprawdę dobry!

 • Iwona 18 grudnia, 2018

  Bardzo ciekawy artykul. Problem duży jeżeli chodzi o nas kobiety, nie jest prosty w leczeniu a efekty …trzeba na nie dlugo czekac i nie likwiduja problemu w calosci. Ja i moja kolezanka stosujemy Kapilab mikrowłókna lub Kmax mikrowłókna od „Luciano Włosy”. Polecam sprawdzić, ponieważ działa natychmiast i jest bardzo skuteczny. Niewiele osób o tym wie a reszta w to niedowierza – ja tez taka byłam. Sadze ze wydanie na probe okolo 40zl nie jest problemem a mozna tylko zyskac.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ