Sunday, March 3, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Refinansowanie pożyczki sposobem na uniknięcie karnych odsetek

Refinansowanie pożyczki sposobem na uniknięcie karnych odsetek

Nie dasz rady spłacić pożyczki na czas?

chwilówki

Jak uniknąć konsekwencji z opóźnienia spłaty pożyczki? / fot. materiały prasowe

Według raportu BIK, około 3 mln Polaków ma problem z terminowym spłacaniem zobowiązań, a wysokość przeterminowanych długów wynosi niemal 74 mld złotych! Wśród zadłużonych osób znajdują się również ci, którzy nie spłacają w terminie pozabankowych pożyczek ratalnych lub chwilówek. Jednak niedawno pojawiło się nowe, interesujące rozwiązanie – refinansowanie pożyczki – które w prosty sposób pozwala uniknąć karnych odsetek

 

1. Pożyczki ratalne online – kary za spóźnienia
2. Refinansowanie pożyczki – jak przedłużyć termin płatności pożyczki na raty?
3. Co zrobić, aby przedłużenie terminu spłaty pożyczki było możliwe?

 

Z niemal każda pożyczką wiążą się dodatkowe opłaty w postaci prowizji, odsetek umownych oraz odsetek karnych, które naliczane są w przypadku opóźnienia w spłacie zobowiązania. Tej ostatniej opłaty można uniknąć – nie tylko spłacając zadłużenie w terminie, ale również wykorzystując przedłużenie terminu spłaty pożyczki przez jej refinansowanie.

 

Pożyczki ratalne online – kary za spóźnienia

Pożyczki ratalne online udzielane są zwykle bez zbędnych formalności i dokładnego sprawdzania zdolności kredytowej, dlatego na pożyczkobiorcach spoczywa większa odpowiedzialność – to oni sami muszą ocenić, czy będą w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Pomyłka w obliczeniach lub lekkomyślność może mieć poważne skutki finansowe. W przypadku spóźnienia w spłacie zobowiązań, w wielu firmach pożyczkowych rozpoczyna się procedura windykacyjna. Dla dłużnika oznacza to nie tylko nieprzyjemne rozmowy z windykatorami, ale również zwiększenie kosztów, konieczność zapłacenia kary za spóźnienie, a nawet pojawienie się negatywnego wpisu w rejestrach dłużników.

Refinansowanie pożyczki – jak przedłużyć termin płatności pożyczki na raty?

Refinansowanie pożyczki, o którym szerzej można przeczytać na https://eurocent.pl/refinansowanie-pozyczki-co-to-jest/, to mechanizm, pozwalający na spłatę aktualnej pożyczki środkami z nowej pożyczki, z nowym terminem płatności. Pożyczkobiorca, który ma problem z terminowym spłaceniem pożyczki na raty, może wystąpić z wnioskiem do firmy pożyczkowej o refinansowanie pożyczki – te często pomagają swoim dłużnikom w spełnieniu formalności koniecznych do uzyskania nowej pożyczki, a w zamian otrzymują swoje zaległe pieniądze oraz opłatę za pomoc. Dłużnik pozostaje jednak z kolejną pożyczką, która ma nowy, przedłużony termin płatności.

Co zrobić, aby przedłużenie terminu spłaty pożyczki było możliwe?

Refinansowanie pożyczki może być trudne, kiedy zobowiązanie jest już przeterminowane. O przedłużenie terminu spłaty pożyczki trzeba postarać się jeszcze przed końcem okresu spłaty, najlepiej w takim czasie, który pozwoli na swobodne dokonanie formalności związanych z refinansowaniem pożyczki.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
2 komentarze
 • Karmala 18 lipca, 2019

  Jest to na pewno jeden ze sposobów na wyjście ze spirali zadłużenia https://pozyczkaportal.pl/w-spirali-zadluzenia-co-robic/
  Inne metody to
  negocjacje z firmą pożyczkową – warto od tego zacząć bo firma często idzie na ustępstwa tylko aby tylko odzyskać szybko swoje pieniądze
  konsolidacja
  ewentualnie w ostateczności upadłośc konsumencka – nie jest to jednak taki prosty sposób

 • netpozyczka24 8 sierpnia, 2019

  Można też Przedłużenie terminu spłaty pożyczki https://www.netpozyczka24.pl/przedluzenie-terminu-splaty-pozyczki/ który pozwoli na dopasowanie okresu spłaty do indywidualnych możliwości finansowych.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ