Wednesday, May 29, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Ranking firm odszkodowawczych, czyli jak uzyskać wysoką wypłatę od ubezpieczyciela

Ranking firm odszkodowawczych, czyli jak uzyskać wysoką wypłatę od ubezpieczyciela

Odszkodowanie a zadośćuczynienie ‒ warto znać różnicę

Odszkodowanie

fot. Tashatuvango / Adobe Stock

Wiele osób poszkodowanych w wypadkach szuka firmy lub kancelarii, która będzie go reprezentować walce o jak najwyższe odszkodowanie z OC sprawcy. W wyborze może pomóc najnowszy ranking

 

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania z OC

W przypadku poważniejszych obrażeń doznanych w wyniku wypadku, np. samochodowego, warto zasięgnąć pomocy specjalisty. Wówczas szansa na uzyskanie możliwie najwyższego odszkodowania jest największa. Samodzielnie odzyskiwanie odszkodowań OC za szkodę na osobie ma sens tylko w przypadku niewielkich obrażeń. W innych sytuacjach pomoc specjalisty może się okazać wręcz niezbędna. Konieczna jest analiza sprawy oraz dokumentacji a także sporządzenie wniosku o odszkodowanie i pozostałe świadczenia. Niejednokrotnie sprawa kończy się dopiero na etapie sądowym.

Ranking firm i kancelarii

Na rynku obecnie jest wiele firm oraz kancelarii, które specjalizują się w uzyskaniu odszkodowania z OC sprawcy. Dlatego też można mieć spory problem z wyborem pełnomocnika.

Pytanie wśród znajomych czy przeszukiwanie całego Internetu w celu znalezienia opinii o danej firmie czy kancelarii z pewnością jest czasochłonne. Dlatego też warto skorzystać z najnowszego rankingu firm i kancelarii specjalizujących się w uzyskiwaniu odszkodowań za szkody osobowe.

Ranking powstał z myślą o osobach poszkodowanych, które szukają swojego przedstawiciela w walce z ubezpieczycielem o należne im odszkodowanie. W naszym zestawieniu znajdują się najlepsze firmy oraz kancelarie odszkodowawcze, które zajmują się szkodami osobowymi.

To, które miejsce zajmuje dana firma, zależy od opinii oraz ocen pozostawionych przez użytkowników na Google Moja Firma, profilu firmy na Facebooku oraz serwisie Panorama Firm. Jest on zatem niezależny, bo powstał w oparciu o opinie klientów

 

‒ wskazuje Paulina z ranking-odszkodowania.pl

ranking kancelarii

Materiał Partnera

Doznałeś uszczerbku na zdrowiu ‒ należy Ci się nie tylko odszkodowanie!

Nie każdy poszkodowany jest świadomy, że oprócz odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu może się ubiegać o inne świadczenia. Jednym z nich jest zadośćuczynienie, które dla wielu osób jest tożsame z odszkodowaniem. Tymczasem są to zupełnie inne świadczenia. Zadośćuczynienie to rekompensata za cierpienia oraz negatywne przeżycia psychiczne, które dana osoba doznała w wyniku wypadku, np. samochodowego. Celem zadośćuczynienia jest wyrównanie doznanej krzywdy.

 

Natomiast odszkodowanie ma na celu zrekompensowanie szkody materialnej np. szkoda na pojeździe. Ponadto osoba poszkodowana może się ubiegać o zwrot kosztów leczenia (w tym także zwrot kosztów za dojazd do placówek medycznych) czy rehabilitacji.

Z OC sprawcy można także otrzymać rentę po wypadku oraz wnioskować o jej kapitalizację. Osoby bliskie poszkodowanego, który w wyniku wypadku poniósł śmierć, także mogą uzyskać świadczenia z OC sprawcy.

 

Więcej informacji o odszkodowaniu za uszczerbek na zdrowiu możesz znaleźć tutaj: https://ranking-odszkodowania.pl/blog/jak-uzyskac-odszkodowanie-za,721

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ