Friday, April 12, 2024
Home / Moda  / Ralph Lauren ‒ amerykański projektant mody. Co wiemy o marce?

Ralph Lauren ‒ amerykański projektant mody. Co wiemy o marce?

Amerykański sen, który się ziścił w świecie mody

Ralph Lauren Miasto Kobiet

Ralph Lauren to jeden ze znamienitszych domów mody / fot. materiały prasowe

Amerykańscy projektanci modowi wyznaczali i stale wyznaczają trendy na całym świecie. Jednym z bardziej znanych projektantów jest Ralph Lauren. Aby zostać miliarderem oraz znaną postacią, musiał przejść bardzo ciężką drogę

 

Ralph Lauren co to za marka?

Jest to jedna z najbardziej znanych marek modowych. Ich topowym produktem są koszulki polo. W skład marki wchodzą linie takie jak: Polo Ralph Lauren, Denim&Supply Ralph Lauren oraz Polo Ralph Lauren Underwear. Marka ta jest często jest kojarzona z elegancją oraz wysokim statusem społecznym. Koszulki kojarzone są natomiast z grą w polo. Logotyp marki przedstawia zawodnika polo, jadącego na koniu. Jest on umieszczony zazwyczaj na lewej piersi.

Projektant z pasją

Amerykański projektant mody Ralph Lauren. Od najmłodszych lat starał się wyróżniać pod względem stylu ubierania. Uczył się w Baruch College, jednak poświęcił naukę na rzecz wojska. Służył w nim dwa lata. Gdy wrócił do domu, rozpoczął sprzedaż krawatów w Brooks Brothers. W tej firmie zdobył niezbędne doświadczenie, które następnie wykorzystał. W wieku 26 lat rozpoczął sprzedaż własnych krawatów, które sam projektował. Pierwotnie udawało mu się sprzedać pojedyncze sztuki. Punktem kulminacyjnym był jednak zakup 100 tuzinów krawatów przez handlowca, pracującego dla domu towarowego. Krawaty Ralpha cechowały się tym, że były szerokie. Na początku zarządzający domem towarowym poprosili go o zwężenie produktu, lecz ostatecznie, pół roku później Ralph podpisał z nimi kontrakt, w którym to projektant ustalał warunki.

Wszystkie te wydarzenia dały początek prestiżowej marce Ralph Lauren. Produktem, który zna prawie każdy, są koszulki polo pochodzące od tego producenta. Zostały one wyprodukowane w 24 kolorach. Co ciekawe, sam projektant nigdy nie grał w polo.

Ralph Lauren ‒ rozmiarówka

Produkty marki Ralph Lauren cechuje standardowa rozmiarówka. Nie różni się ona niczym od tych, które stosują inni producenci. W produktach Laurena można znaleźć ubrania o różnym kroju oraz rozmiarach od XS do XXL. Dzięki temu możesz dopasować strój idealnie pasujący do swojej sylwetki.

Ciekawostki o założycielu marki 

• W 1977 roku firma rozpoczęła emisję swoich akcji na giełdzie. Była to jedna z najbardziej udanych emisji do momentu, gdy Michael Kors miał swój debiut giełdowy.
• W 2015 roku Ralph ogłosił ustąpienie ze stanowiska prezesa spółki. Stale pracuje on jednak jako dyrektor kreatywny oraz prezes wykonawczy.
• Projektant od 1964 roku jest ze swoją żoną Ricky Anne Loew-Beer. Co ciekawe, oświadczył się jej na pierwszej randce. Aktualnie mają troje dzieci. Najstarszy z nich jest aktorem oraz producentem filmowym. Drugi syn pracuje na stanowisku wiceprezesa do spraw reklamy, marketingu oraz komunikacji w Ralph Lauren Corporation. W 2011 roku ożenił się z modelką Lauren Bush. Jego ostatnie dziecko, czyli córka Dylan Lauren, posiada sieć sklepów zajmujących się sprzedażą cukierków. Znajdują się one w kilku największych miastach USA.
• Lauren jest fanatykiem starych samochodów. Posiada on kilka bardzo rzadkich modeli, które często są wypożyczane przez muzea na całym świecie.
• Dyktator mody w 1987 roku walczył z rakiem mózgu. Walkę tą wygrał, po czym rozpoczął wspieranie ośrodków oraz kampanii, których celem jest walka z chorobami nowotworowymi.
• W 2001 jego spółka założyła fundację Polo Ralph Lauren Foundation. Jest to fundacja charytatywna, która wspiera wiele różnych akcji.
• Lauren stale udziela się w środowisku modowym. Potwierdzają to liczne przyjaźnie ze znanymi w świecie mody osobistościami.
• W 2010 roku projektant otrzymał klucz do Nowego Jorku.

 

Ralph Lauren to ciekawa postać, która swoją kreatywność wykorzystała, tworząc stylowe ubrania wysokiej jakości. Odzież tego producenta znajdziesz w sklepie Moliera2.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Szymoda 8 lutego, 2021

    Uwielbiam produkty od Ralpha:)

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ