Tuesday, July 16, 2024
Home / Kultura  / Rak nie boli: Badaj się i żyj!

Rak nie boli: Badaj się i żyj!

Zapisz się! Instytut Face and Body sfinansuje 85 nieodpłatnych badań, konsultacji i zabiegów specjalistycznych

Rak nie boli, badaj się i żyj w Face and Body Institute / fot. materiały prasowe

Słowo nowotwór, o którym boimy się nawet pomyśleć, zazwyczaj jest traktowane jak wyrok. Absolutnie nie musi nim być!

Rak nie boli, badaj się i żyj w Face and Body Institute / fot. materiały prasowe

Rak nie boli, badaj się i żyj w Face and Body Institute / fot. materiały prasowe

Dzisiejszy postęp medycyny, różnorodność metod badawczych, dostępność, łatwość i bezbolesność zbiegów diagnostycznych, a przede wszystkim skuteczność, pozwalają na wczesne wykrycie zmian i zastosowanie odpowiednich metod leczenia. Dodatkowo wykorzystywanie skomplikowanych systemów komputerowych jako pomocy w analizowaniu zmian chorobowych to atuty, dzięki którym coraz skuteczniej walczymy z nowotworami.

Niestety jednak nadal u wielu z nas pokutuje pogląd, że lepiej zmian nie ruszać – i z tym przekonaniem chcemy się zmierzyć.

(…) American Cancer Society podaje, że 1 z mieszkańców Ameryki co godzinę umiera z powodu raka jamy ustnej oraz czerniaka. W 2008 r. choroby te były w USA przyczyną 7.590 zgonów. Problem w skali ogólnoświatowej jest o wiele poważniejszy. Każdego roku wykrywanych jest około 480.000 nowych przypadków raka jamy ustnej i czerniaka na całym świecie. Śmiertelność z powodu raka jamy ustnej i czerniaka jest znacznie wyższa niż w przypadku wielu innych nowotworów: raka szyjki macicy, raka krtani. Dzieje się tak ze względu na ich zbyt późne wykrywanie, często w ostatnich stadiach rozwoju ze względu na brak jakichkolwiek dolegliwości, także bólowych. Rokowanie w takim stadium nie jest pomyślne, w przeciwieństwie do sytuacji, gdy niepokojące zmiany są obecne jedynie na ograniczonym obszarze(…)

Takich doniesień moglibyśmy uniknąć gdyby, zarówno lekarze, jak i sami pacjenci poświęcali więcej czasu na badanie i mieli na uwadze, że bezpieczniej jest zapobiegać niż leczyć. Lepiej przekonać się, że zmiana, którą zaobserwowaliśmy to zwykły pieprzyk, otarcie naskórka, brodawka, afta czy owrzodzenie, niż spychać poważne pytania na dno umysłu.

Badaj się i żyj! – akcja kwiecień 2017

„Podczas 14. edycji „Rak nie boli. Badaj się i żyj!” Instytut Face and Body sfinansuje 85 nieodpłatnych badań, konsultacji i zabiegów specjalistycznych.

Myśląc już o kolejnym, październikowym wydarzeniu w 2017 roku, zachęcamy do wsparcia akcji wykupując Cegiełkę „Badaj się i żyj!”.

✔ 20 badań znamion skórnych (do 5 zmian), w kierunku wczesnego wykrywania zmian nowotworowych skóry. Badanie w ramach cegiełki lekarz wykona urządzeniem Mole-Mate w Face and Body Institute. Więcej o urządzeniu

✔ 13 badań trychologicznych to zaproszenia na diagnozę skóry głowy i włosów. Jest to badanie z wykorzystaniem mikrokamery umożliwiające diagnozę przyczyny: wypadania włosów, łysienia, przesuszania się lub przetłuszczania się skóry głowy, łupieżu i innych. Dodatkowo trycholog dopasuje domową pielęgnację skóry głowy.

✔ 13 konsultacji z zakresu kosmetologii leczniczej to analiza skóry, szczególnie w przypadku problemów skórnych: trądziku młodzieńczego, czy trądziku po 30 roku życia, trądziku różowatego. Dodatkowo specjalista dopasuje domową pielęgnację skóry i plan ewentualnego leczenia.

✔ 13 konsultacji z zakresu kosmetologii leczniczej to analiza skóry połączona z pierwszym zabiegiem likwidacji naczynek lub owłosienia, szczególnie w przypadku problemów skórnych: napadowego rumienia, atopii skóry, skóry wrażliwej i alergicznej oraz nadmiernego owłosienia skóry twarzy i ciała. Konsultacja może zostać połączona z próbą zabiegu laserowego – zamykania naczynek lub trwałej depilacji twarzy i ciała, urządzeniami QuadroStar Pro Yellow oraz LightSheer. Więcej informacji tutaj

✔ 13 konsultacji z zakresu kosmetologii korekcyjnej połączonych z pierwszym zabiegiem likwidacji blizn lub rozstępów to spotkanie z kosmetologiem dotyczące leczenia skóry z bliznami potrądzikowymi, pooperacyjnymi i pozabiegowymi oraz rozstępami. Specjalista zbada bliznę, określi stopień jej zaawansowania i dobierze odpowiedni rodzaj terapii. Chętne osoby będą mogły poddać się pierwszemu zabiegowi likwidacji blizn – z użyciem KARBOKSYTERAPII MEDYCZNEJ – o której więcej informacji znajduje się tutaj

✔ 13 konsultacji z dietetykiem klinicznym, w trakcie konsultacji wykonana zostanie analiza składu ciała, określenie wskaźnika masy ciała BMI, zawartości mięśni i tkanki tłuszczowej w organizmie, a także wiek metaboliczny organizmu. Sprawdź jak należy przygotować się przed pierwszym spotkaniem z dietetykiem klinicznym Anną Jasińską

Dostępna jest również Cegiełka „Badaj się i żyj!” WSPIERAM PROFILAKTYKĘ o wartości 9 zł wspierająca profilaktykę znamion skórnych oraz październikową edycję w 2017 roku.

Badania wykonywane będą w siedzibie Face and Body Institute 23.04.2017r. w godzinach 10:00-17:00, przy ul. Starowiślnej 4/1 w Krakowie.

Kup cegiełkę i wybierz badanie w Face and Body Institute / fot. materiały prasowe

Kup cegiełkę i wybierz badanie w Face and Body Institute / fot. materiały prasowe

Kupując cegiełkę – wybierasz konkretne badanie lub konsultację na podaną na bilecie godzinę. Prosimy o punktualne przybycie – z góry przepraszamy za ewentualne opóźnienia.

Dzięki kweście zorganizowanej podczas 13. edycji akcji (październik 2017), jesteśmy w stanie zorganizować 14-tą edycję w kwietniu 2017r.

Profil akcji na Facebooku
Wydarzenie akcji na Facebooku
Rezerwacja miejsc i cegiełki

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ