Monday, April 22, 2024
Home / Kuchnia  / Rajskie ogrody w Le Scandale

Rajskie ogrody w Le Scandale

W upalne dni jedzenie smakuje lepiej na świeżym powietrzu. Zwłaszcza jeśli jest wykwintnie podane, a ty siedzisz na dużej, wygodnej kanapie wśród zieleni i pachnących kwiatów.

Le Scandale

Le Scandale / fot. Andrzej Politowicz

W upalne dni jedzenie smakuje lepiej na świeżym powietrzu. Zwłaszcza jeśli jest wykwintnie podane, a ty siedzisz na dużej, wygodnej kanapie wśród zieleni i pachnących kwiatów.

Le Scandale

Le Scandale / fot. Andrzej Politowicz

Trudno o lepszą lokalizację Le Scandale niż serce Kazimierza, pl. Nowy. Jak to w Krakowie, miejsce kryje w sobie mnóstwo zakamarków. Odgrodzony od hałasu ulicy, uroczy ogródek piwno-koktajlowy z chilloutową muzyką w tle kusi na dzień dobry wysmakowanym wystrojem. Już od progu rzucają się w oczy białe lampiony zdobiące duży, przeszklony dach. Drewniane stoliki są przystrojone konewkami ze świeżymi liliami, a całość aranżacji dopełniają lampki, świece i jasne kanapy.

Dzięki rozsuwanemu dachowi (w ciepłe, letnie dni można podziwiać rozgwieżdżone niebo) ogródek jest czynny przez cały rok. Od ósmej rano menu kusi smacznymi śniadaniami. Za 22 zł można się najeść do woli ze szwedzkiego stołu wypełnionego sałatkami, owocami, pieczywem, wędlinami i napojami lub zamówić jedno danie ze specjalnej śniadaniowej karty. Mnie urzekła tam tarta ze świeżymi owocami za jedyne… 4 zł. Nie brak też zup, makaronów, różnych rodzajów pizzy, steków i deserów, czy też lekkich dań typu fitness, przyrządzanych przez Grzegorza Borka – nowego szefa kuchni, sprowadzonego tu po czteroletniej praktyce kulinarnej w Londynie. Osobny kącik w ogródku stanowi tapas bar z andaluzyjskimi przekąskami przyrządzanymi przez Portugalczyka Miguela.

Ale to nie wszystko. W weekendy Le Scandale otwiera drugi ogródek, do którego prowadzi ciekawie zaaranżowana „uliczka Hawany”. Położony nieco w głębi lokalu, tętni życiem od wczesnego piątkowego wieczoru. Jest utrzymany w kubańskim klimacie, z drewnianymi, wysokimi krzesłami wokół mosiężnego baru. Ci, którzy tęsknią za gorącym słońcem Hawany, mogą skosztować koktajli serwowanych w oryginalnych kielichach. Popularne są szczególnie dzbany alkoholi, czyli dwulitrowe drinki dla większej grupki znajomych.

Oba ogródki Le Scandale zajmują powierzchnię 250 m², dysponując ponad 140 miejscami siedzącymi. Jest już tradycją, że w niedziele o 19 organizuje się tutaj koncerty, a duże wydarzenia sportowe można oglądać na opuszczanym specjalnie na takie okazje dużym ekranie. To lokal dla wszystkich – od rana aż do… wschodów słońca.

Joanna Depa

Le Scandale, pl. Nowy 9, Kraków, tel. 12 430 68 55, www.lescandale.pl

Le Scandale polecają:

Scandalist White Russian

Scandalist White Russian

Scandalist White Russian / fot. Le Scandale

– Aboslut

-Kahlua

– Śmietanka 30%

– Syrop Francuska Wanilia

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Pergole 13 lutego, 2020

    Aż by się chciało już lato i wypicie kawki w takim miejscu.. Aż się rozmarzyłam 🙂

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ