Wednesday, April 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Radiofrekwencja frakcyjna mikroigłowa – jak to działa?

Radiofrekwencja frakcyjna mikroigłowa – jak to działa?

Radiofrekwencja frakcyjna mikroigłowa to jeden z najskuteczniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Znamy cenę zabiegu i opinie.

Radiofrekwencja frakcyjna mikroigłowa

Radiofrekwencja frakcyjna mikroigłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów. Na czym polega? / Fotolia

Radiofrekwencja frakcyjna mikroigłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. O tym, czy jego sława przekłada się na efekty rozmawiamy z Magdaleną Daszkiewicz z Kliniki Estetica

 

Od kilku lat radiofrekwencja frakcyjna mikroigłowa (RFM) jest w czołówce zabiegów medycyny estetycznej. Zasłużenie?

Magdalena Daszkiewicz: Tak, zarówno pod względem popularności, jak i skuteczności. Stało się tak w ciągu zaledwie kilku lat, kiedy to zabieg podbił Azję, zadomowił się na rynkach amerykańskim oraz europejskim, aż dotarł do polskich gabinetów. Synergia ogrzewania tkanek (fale radiowe) oraz czynnika stymulującego samoregenerację (mikronakłucia) przynosi efekty, które do tej pory pozostawały poza zasięgiem technik starszej generacji.

Osoby zmagające się z jakimi problemami będą zadowolone z efektów zabiegu?

RFM można zastosować w wielu przypadkach, np. jeśli chcemy:
– poprawić napięcie skóry, czyli wykonać lifting twarzy lub szyi;
– obkurczyć skórę po odchudzaniu lub po ciąży;
– pozbyć się blizn, rozstępów;
– zwalczyć cellulit;
– wyrównać koloryt skóry.

Jak działa RFM?

RFM zawdzięcza swą skuteczność połączeniu fal elektromagnetycznych o częstotliwości fal radiowych, oraz mikroiniekcji. Zabieg jest mało inwazyjny i polega na opracowaniu interesującej nas partii ciała przy pomocy głowicy z odpowiednio dobranym zestawem igieł. Parametry mocy i głębokość wkłuć każdorazowo dobiera się pacjentowi indywidualnie. To dodatkowy atut radiofrekwencji.

Czyli nakłuwamy skórę równocześnie za pomocą wielu igieł, a w tym samym czasie podgrzewamy skórę?

Dokładnie. Jeśli zagłębimy się w stronę techniczną zabiegu zobaczymy, że ciepło stymuluje włókna kolagenowe do obkurczenia się, oraz jest mocnym bodźcem do tworzenia się nowych włókien. Zabieg jest dedykowany osobom, których skóra zdążyła zwiotczeć – z czasem włókna kolagenowe rozciągają się – jak i młodszym pacjentkom, po porodzie lub takim, które stosują diety, powodujące ubytek tkanki tłuszczowej i pozostawiające luźną i obwisłą powłokę skórną. Z kolei mikronakłucia stymulują przebudowę górnych warstw skóry, dzięki czemu rejon poddany zabiegowi staje się gładki, promienny, a koloryt wyrównany. Mówiąc wprost, celowo uszkadzamy skórę, aby zmusić ją do samonaprawy. Innowacyjna technologia pozwala na regulację głębokości wkłuć, która różni się w zależności od miejsca i problemu do rozwiązania.
Natomiast w terapii cellulitu celem zabiegu są komórki tłuszczowe (adipocyty), których ściany, w wyniku działania wysokiej temperatury, zostają rozbite. Działania aktywują również krążenie oraz pasaż limfatyczny, co przyśpiesza metabolizm oraz lepsze odżywienie tkanek miejsca poddanego zabiegowi.

Ile zabiegów trzeba wykonać i jak długo trzeba czekać na efekty?

Pierwsze efekty zobaczymy już po miesiącu od wykonania RFM. Po tym czasie można zrobić kolejny zabieg. Ostateczny efekt działania RFM będzie widoczny po trzech miesiącach. Tyle czasu potrzeba, aby uregulowały się procesy zachodzące w organizmie i samej skórze.
Liczba zabiegów to kwestia indywidualna i zależy od stopnia zaawansowania problemu.
Nie ulega wątpliwości, iż już pierwszy zabieg skutkuje efektami, których nie gwarantuje żadna ze stosowanych dotąd technik.

Zabieg skuteczny, czyli drogi?

Ceny zabiegów w różnych klinikach są bardzo zróżnicowane. Jest też wiele firm produkujących sprzęt do RF Frakcyjnej. Dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę, czy radiofala przechodzi przez całą długość wprowadzanych do skóry igieł, czy tylko powierzchownie. Głębokość wprowadzenia igieł, a tym samym podgrzania włókien kolagenowych, w RF Frakcyjnej jest większa niż w popularnym i bardzo skutecznym laserze frakcyjnym. W przeciwieństwie do RF, zabieg nim jest bolesny.
W Klinice Estetica ceny zabiegów RF Frakcyjnej są naprawdę przystępne.

 

Klinika Estetica, Kraków, ul. Mała 5/2, www.klinikaestetica.pl

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • gosia67 5 czerwca, 2018

    Masz problemy ze zdrowiem, dobraniem odpowiedniej diety, czy ćwiczeń, jeśli jesteś zmęczony poszukiwaniem różnego rodzaju skutecznych metod? Ja miałam dokładnie ten sam problem, dopóki nie odnalazłam strony najlepszego trenera i dietetyka w Polsce. Wejdź teraz na igortreneronline.pl.
    Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja.
    Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ