Sunday, June 16, 2024
Home / PARTNER MK  / Racjonalne podejście do diety – jak jeść i nie przeciążać organizmu?

Racjonalne podejście do diety – jak jeść i nie przeciążać organizmu?

Racjonalne odchudzanie – jak to zrobić?

Dieta Miasto Kobiet

Dieta nie musi oznaczać wyrzeczeń / fot. Schutterstock

Długotrwałe diety, posty żywieniowe oraz bardzo intensywne treningi to wysiłek dla naszego organizmu, który jednocześnie może nie przynosić pożądanych efektów. Skuteczna dieta odchudzająca nie polega bowiem na wymęczeniu ciała, a na zdrowym i bezpiecznym jedzeniu. Zobacz, czym dokładnie powinno być racjonalne odchudzanie

 

Z tekstu dowiesz się:

• jakie dobre rytuały pomogą Ci w zdrowej diecie,
• jak wybrać zdrową, zbilansowaną dietę,
• jak dopasować kaloryczność diety do swoich potrzeb.

 

Starasz się zgubić zbędne kilogramy, jednak mimo różnych diet i treningów cały czas pojawia się u Ciebie efekt jo-jo? Zamiast szukać kolejnych cudownych rozwiązań, pora trochę odpuścić żywieniowy i dietetyczny rygor. Zamiast katować się kolejnymi dietami-cud, podejdź do swojego odchudzania w sposób holistyczny. Specjaliści z Nice To Fit You, którzy oferują elastyczny i dopasowany do każdego catering dietetyczny, podpowiadają, jak to zrobić.

Zdrowa dieta zaczyna się od zdrowego trybu życia

Zanim zaczniesz zastanawiać się nad tym, co i jak jeść, przyjrzyj się uważnie swojemu stałemu rytmowi dnia. Może w ciągu doby masz kilka złych przyzwyczajeń, które nie pomagają w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Spróbuj wprowadzić kilka rytuałów ułatwiających przejście na zdrowy tryb życia.

 

Zrezygnuj z przedłużających się pobudek. Długie wylegiwanie się w łóżku jest na pewno przyjemne, ale potrafi też zdemotywować do dalszych działań. Dlatego dużo lepiej jest zebrać w sobie trochę energii, aby wstać i wykonać kilka ćwiczeń pobudzających krążenie. Poruszaj rękami, ramionami, nogami i stopami. Włącz muzykę i przygotuj się na kolejny dzień. A słodkie lenistwo zostaw np. na weekendy.

• Jedz o regularnych porach. Staraj się jeść wszystkie posiłki o podobnych godzinach. Dzięki temu Twój organizm będzie wiedział, kiedy może spodziewać się kolejnej porcji jedzenia, a tym samym rozłoży odpowiednio energię na cały dzień.

• Zawsze jedz śniadanie. Poranny posiłek zjedzony w niedługim czasie po obudzeniu jest najważniejszy w ciągu dnia. To dzięki niemu dostarczasz organizmowi energii na pierwsze godziny, a także dajesz pożywkę swojemu mózgowi. Regularne jedzenie śniadań zmniejsza też chęć na późniejsze podjadanie i sięganie po niezdrowe przekąski.

• Ruszaj się. Nawet jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, powinieneś zmotywować się do krótkich ćwiczeń. Dwie lub trzy kilkunastominutowe przerwy w pracy na pewno nie zaburzą Twojego planu dnia, a mogą bardzo pomóc Twojemu zdrowiu. W tym czasie możesz np. pobiegać w miejscu, porozciągać się lub zrobić krótki spacer.

Znajdź zbilansowaną dietę dopasowaną do swoich potrzeb

Dobrą drogą do schudnięcia nie jest brak jedzenia, a racjonalna i zbilansowana dieta. Co to właściwie oznacza? Aby Twój organizm mógł prawidłowo funkcjonować – a dzięki temu także sprawnie spalać dostarczane kalorie – potrzebuje energii z różnych składników odżywczych. Zdrowa dieta powinna więc zawierać białka, tłuszcze (szczególnie roślinne) i węglowodany złożone.

Odpowiednia dieta to także taka, która będzie Ci smakować. Jedzenie stanowi bardzo ważną część życia, dlatego warto zadbać, żeby każdy posiłek sprawiał przyjemność. Jeśli nie wiesz, co ciekawego możesz ugotować, i nie chcesz tracić czasu na przygotowanie posiłków, zamów gotową dietę pudełkową Nice To Fit You. Do wyboru masz aż 6 rodzajów diet.

 

• Smart – pełną tradycyjnych potraw,
• Classic – w której znajdziesz znane standardowe posiłki z odrobiną urozmaicenia,
• Less Gluten & Dairy Free – zawierającą posiłki o obniżonej zawartości glutenu i bez nabiału,
• Veggy – z bezmięsnymi daniami,
• Less Carb – w której znajdują się dania o obniżonej ilości węglowodanów,
• Foodie – bogata w superprodukty i posiłki zgodne z najnowszymi trendami.

 

Która dieta będzie najlepsza dla Ciebie? Jeśli zdecydujesz się na Nice To Fit You, nie musisz wybierać tylko jednego wariantu. W zależności od wykupionego przez Ciebie pakietu możesz wybierać spośród nawet 30 różnych dań. Każdego dnia możesz zamawiać coś innego. Dzięki temu zdrowa dieta nigdy Ci się nie znudzi.

Racjonalne odchudzanie a ilość kalorii

Jeśli chcesz zgubić trochę kilogramów, musisz wiedzieć, ile kalorii dziennie powinieneś spożywać. Skuteczna dieta odchudzająca musi bowiem uwzględniać chociaż niewielką redukcję kalorii. W tym celu skorzystaj z kalkulatora Nice To Fit You. Aby dopasować dietę idealnie do swoich potrzeb i stylu życia, podaj w kalkulatorze następujące informacje:

 

• cel, który chcesz osiągnąć,
• swój wzrost, masę ciała oraz płeć,
• wiek i częstotliwość ćwiczeń.

 

Otrzymany wynik zostanie rozłożony na poszczególne posiłki – śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolację. Jeśli będziesz chciał zrezygnować np. z podwieczorku, wówczas kaloryczność pozostałych posiłków zostanie odpowiednio zaktualizowana.

Odchudzanie może być bardzo proste, nawet jeśli będzie dla Ciebie oznaczało zmniejszenie kaloryczności posiłków. Dieta na redukcję masy ciała bywa bowiem bardzo przyjemna, smaczna, a przede wszystkim różnorodna. Jeśli będziesz mieć zdrowe podejście do gubienia kilogramów, na pewno szybko zapomnisz o istnieniu efektu jo-jo.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Roma 24 marca, 2021

    Na pewno nie polecam głodowek. Robiłam już kilka głodówek w trakcie swojego życia i nic dobrego z nich nigdy nie wyszło. W trakcie głódówki organizm wchodzi w tryb głodu i zaczyna magazynować tłuszcz. Tak wieć efekt jojo jest murowany.
    Nie będe się tutaj rozpisywała o diecie, bo każdy powinien sobie dobrac dietę pod siebie, jednak jeśli macie problem z podjadaniem, polecam Calominal Duo. Są to saszetki, które mają w sobie glukomannan oraz chitozan, czyli środki, które ograniczają wchłanianie się tłuszczy i węglowodanów. U mnie również w znacznym stopniu ograniczyły napady głodu (szczególnie tego wieczornego).

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ