Saturday, July 13, 2024
Home / Kuchnia  / Puricom Stella – odwrócona osmoza nowego typu

Puricom Stella – odwrócona osmoza nowego typu

Tak naprawdę sam system filtrów opartych o membranę osmotyczną nie jest w cale taki nowy. Filtry odwróconej osmozy na rynku są już ponad 20 lat, ale ich popularność w Polsce dopiero teraz nabiera prawdziwego rozpędu.

Tak naprawdę sam system filtrów opartych o membranę osmotyczną nie jest wcale taki nowy. Filtry odwróconej osmozy na rynku są już ponad 20 lat, ale ich popularność w Polsce dopiero teraz nabiera prawdziwego rozpędu. Nie zadziało się tak bez przyczyny.

Odwrócona osmoza – nowy filtr do wody

Zdjęcie 1 z 5

fot. materiał prasowy

 

Jeszcze parę lat temu koszt systemów osmotycznych wahał się w granicy kilku tysięcy złotych. Obecnie, wydajny i wysoki jakościowo filtr do wody jest na wyciągnięcie ręki większości konsumentów. Odwrócona osmoza Puricom Stella to nowość na polskim rynku. Polscy konsumenci bardzo pozytywnie przyjęli ten produkt o czym świadczą chociażby opinie krążące o filtrze Puricom Stella wśród blogerek prowadzących strony o tematyce kulinarnej.

Filtr jest bardzo estetyczny i nie zajmuje dużo miejsca w szafce pod zlewozmywakiem. Uporządkowane kable z tyłu stelaża ułatwiają utrzymanie urządzenia w czystości. Dzięki opisom podłączeń wężyków minimalizujemy ryzyko popełnienia błędu podczas instalacji filtra. Cztery złączki wskazują odpowiednio gdzie podłączyć wężyk, który prowadzi do kranika filtra, zbiornika, zimnej wody wodociągowej oraz do odpływu.

Filtr posiada możliwość dowolnej rozbudowy. Jeżeli czujemy potrzebę dodatkowej mineralizacji uzdatnionej wody – możemy zamontować wkład liniowy mineralizujący. W przypadku obawy przed zarażeniem bakteriologicznym, bez problemu można domontować do systemu lampę UV. Gdy ciśnienie w naszej sieci wodociągowej jest niewystarczające do poprawnego działania filtra (dotyczy przede wszystkim osób posiadających własne ujęcie wody – studnie głębinową), warto zaopatrzyć się w wersję filtra z pompą ciśnieniową.

Odwrócona osmoza Puricom Stella oczyszcza wodę w oparciu o filtr wstępny (usuwa zanieczyszczenia mechaniczne, np. rdzę i osady), dwa filtry węglowe (oczyszczają wodę z chloru oraz metali ciężkich), membranę osmotyczną (stanowiącą najważniejszy oraz najbardziej dokładny element filtracji wody) oraz liniowy filtr węglowy (szlifuje wodę, poprawiając jej smak i zapach).

[Not a valid template]

Membrana osmotyczna przepuszcza wodę pozbawioną wszelkich zanieczyszczeń. Pory w membranie są tak małe, że zatrzymuje ona nie tylko bakterie i wirusy, ale także pirogeny, cukier, pestycydy, herbicydy, a nawet sole. Woda po procesie odwróconej osmozy jest kompleksowo uzdatniona.

W zestawie do filtra kuchennego Puricom Stella znajduję są wszelkie akcesoria montażowe oraz kranik. Alternatywą do montowania dodatkowej wylewki jest montaż baterii trójdrożnej (np. Puricom Forum) zamiast standardowej baterii umywalkowej. Łączy się to niestety z dodatkowymi kosztami, dlatego większość użytkowników filtrów osmotycznych nie widzi problemu w wywierceniu małej dziury w blacie lub w zlewie, do włożenia wylewki.

Uzdatniona woda nie tylko jest zdrowa, ale także wydobywa z potraw i gorących napojów głęboki aromat. Kawa, herbata, zupy oraz wszystkie inne dania przygotowane z pomocą filtrowanej wody smakują zdecydowanie lepiej. Woda pozbawiona wapnia nie tworzy osadów oraz nie przyćmiewa naturalnego smaku składników dań.

Produkt do dostania w sklepie internetowym www.ultrafiltracja.pl lub stacjonarnie u oficjalnego polskiego dystrybutora Puricom Europe – www.klarsan.pl.

Oceń artykuł
3 komentarze
  • Renata 11 maja, 2015

    Witajcie, jestem posiadaczką filtra odwrócona osmoza Puricom Stella i jestem z niego naprawdę zadowolona. Różnica w smaku i zapachu wody już przefiltrowanej jest wyraźnie odczuwalna. Oczywiście na plus.

  • Aneta 25 maja, 2015

    Filtr Puricom Stella trafił też na dywanik blogerek kulinarnych i śmiało stwierdzić można że wypadł naprawdę dobrze. Polecam poczytać http://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/id3640,odwrocona-osmoza-sprawdzona-przez-blogerki-kulinarne.

  • instalator 12 września, 2015

    w Auchan Piaseczno można kupić OSMOZE w przyzwoitej cenie z instalacją za darmo

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ