Friday, July 12, 2024
Home / Moda  / Pudełka prezentowe i ozdobne. Jakie wybrać?

Pudełka prezentowe i ozdobne. Jakie wybrać?

Luksusowy upominek w opakowaniu klasy premium

pudełka prezentowe

fot. Bluebat / Adobe Stock

Eleganckie laminowane, w żywych, energetycznych kolorach a może z dodatkową ozdobą w kształcie efektownej kokardy? O czym mowa? Oczywiście o nowoczesnych i niezwykle estetycznych tekturowych pudełkach prezentowych. Poznaj rodzaje najpopularniejszych opakowań z tektury litej

 

Zarówno duże prezenty kupowane z okazji ważnego wydarzenia, jak i skromne podarunki ofiarowywane bez większego powodu zasługują na odpowiednie opakowanie. Pięknie zapakowana, estetyczna paczka jest swego rodzaju wizytówką osoby, która ją wręcza. Co więcej, opakowania wytrzymałe, wykonane ze stosunkowo grubej tektury mogą – naturalnie po wyjęciu podarunku – zostać ponownie wykorzystane np. w charakterze ozdobnego pudełka służącego do przechowywania biżuterii, drobnych kosmetyków czy też innego typu bibelotów. Pozostaje tylko jedno pytanie, a mianowicie: jakie – konkretnie – pudełko wybrać?

Pudełka prezentowe z oknem

Jeśli planujesz zapakować upominek w pudełko, a następnie w ozdobny, kolorowy papier prezentowy, to możesz zdecydować się na pudełka z tak zwanym oknem. W praktyce ten typ opakowań wyposażony jest w wieczko z wbudowaną, przezroczystą „szybką” wykonaną z cienkiego, transparentnego plastiku. Wspomniane okno pozwala na efektowne zaprezentowanie wnętrza opakowania. Z tego względu wykrojnikowe pudełka z oknem sprawdzą się zwłaszcza w przypadku składania zestawów prezentowych oraz figurek kolekcjonerskich. Poza tym idealnie nadają się one do zapakowania zdobionych pamiętników, notatników czy nawet książek. Warto dodać, że pudełka wykrojnikowe z oknem produkowane są przy użyciu wytrzymałej, szarej tektury karbowanej, która dobrze chroni zawartość opakowania przed uszkodzeniami mechanicznymi i zarysowaniem.

Pudełka kolorowe

Pudełka produkowane w jednym, wybranym kolorze to opakowania klasyczne, uniwersalne, a zarazem wyjątkowo estetyczne. Sprawdzą się one w przypadku niemalże każdego typu podarunku. Z powodzeniem mogą stanowić zarówno opakowanie dla książki czy kalendarza, jak i zestawu prezentowego składającego się z produktów kosmetycznych czy spożywczych, a nawet biżuterii. Wszystko ze względu na fakt, iż są one produkowane w wielu, różnorodnych kształtach i rozmiarach. Jakich konkretnie? Wybór jest naprawdę spory; począwszy od opakowań prostokątnych, poprzez kwadratowe, półokrągłe w rodzaju „poduszki” (polecanej zwłaszcza do pakowania przyborów piśmiennych czy też okularów), a skończywszy na wytrzymałych, tekturowych tubach.

Pudełka prezentowe laminowane

Kolorowe, laminowane pudełka to niezwykle eleganckie opakowania, które sprawdzą się zwłaszcza w przypadku prezentów z klasy premium. Do ich produkcji wykorzystano wysokogatunkową tekturę litą czyli materiał cechujący się wysoką trwałością i wytrzymałością na uszkodzenia. Dzięki temu pudełko z powodzeniem może być wykorzystywane wielokrotnie. Opakowania laminowane produkowane są w niezwykle oryginalnych, efektownych kolorach takich jak srebro czy złoto, które dodatkowo podnoszą prestiż opisywanych produktów.

Pudełka z aplikacjami

Pudełka prezentowe wyposażone w dodatkowe, ozdobne aplikacje to wyjątkowo uniwersalne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w przypadku wielu różnorodnych okazji. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie szybkość i wygodę pakowania prezentów. Z racji na fakt, iż front pudełka został wyposażony w elegancką kokardę, toteż stanowi ono kompletne opakowanie, niewymagające ani użycia ozdobnego papieru, ani też wstążki czy gotowej, naklejanej aplikacji.

Pudełka świąteczne

Osobną kategorię pudełek prezentowych stanowią opakowania tworzone z myślą o świętach Bożego Narodzenia. Opisywane pudełka posiadają świąteczne nadruki (np. choinki, płatki śniegu, grafiki ze świętym Mikołajem etc.), a niekiedy również tłoczone życzenia świąteczne, dzięki czemu nie wymagają one użycia dodatkowych ozdobników. Naturalnie pudełka świąteczne – podobnie jak wszystkie, opisane powyżej rodzaje opakowań – również tworzone są przy wykorzystaniu wytrzymałej, odpornej na uszkodzenia tektury.

 

Wszystkie, opisane powyżej modele pudełek, a także inne, równie ciekawe pudełka i opakowania prezentowe znajdziesz na stronach sklepu https://neopak.pl.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ