Wednesday, May 29, 2024
Home / Kultura  / „Puchatkowe” czytanie i rozmowy o miodzie

„Puchatkowe” czytanie i rozmowy o miodzie

Historie o sympatycznym misiu z wyraźną słabością do miodu umilą małym pacjentom trudny czas hospitalizacji.

Najbliższy wtorek (20.01) w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika będzie w całości należał do Kubusia Puchatka. Historie o sympatycznym misiu z wyraźną słabością do miodu umilą małym pacjentom trudny czas hospitalizacji. Dzieci będą mogły również poznać prawdziwego pszczelarza oraz dowiedzieć się dlaczego miód jest zdrowy a pszczoły takie ważne. Partnerem wydarzenia jest Sądecki Bartnik.

Miód jest zdrowy 20.01.2015

Historię Kubusia Puchatka zna już kilka pokoleń. Książka została przetłumaczona na 40 języków. Dzień Kubusia Puchatka jest zatem ukłonem w stronę małych pacjentów i ich opiekunów. We wtorek nie zabraknie „Kubusiowych zabaw”, „Puchatkowego kina”, zawodowego pszczelarza oraz spotkania edukacyjnego na temat pszczół i zdrowotnych właściwości miodu. Czekają również miodowe upominki. Dlaczego to robimy? Ponieważ każdego dnia „Walczymy o życie, zdrowie i uśmiech dziecka”.

Szpital Dziecięcy św. Ludwika nosi miano Szpitala Promującego Zdrowie i jako taki, podejmuje różnego typu inicjatywy prozdrowotne. Pamiętając o tym, że odbiorcami naszych działań są przede wszystkim dzieci, treści z zakresu edukacji zdrowotnej przekazujemy w połączeniu z dobrą zabawą. W Dniu ukochanego przez dzieci Kubusia Puchatka, obok wielu wspaniałych atrakcji, wspólnie z Sądeckim Bartnikiem nauczymy dzieci, jak bardzo zdrowy jest miód i jak wiele dobrego zawdzięczamy pszczołom, które go wytwarzają. Uczestnicy poznają pracę pszczelarza i posmakują miodowych specjałów. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki – zachęca koordynatorka ds. Promocji Zdrowia i Edukacji w Szpitalu Dziecięcym  św. Ludwika Aleksandra Rumińska.

Program Dnia Kubusia Puchatka pn. „Miód jest zdrowy” 20.01.2015
09:00 – 10:00 Wizyta pszczelarzy z Sądeckiego Bartnika w oddziałach Szpitala Dziecięcego św. Ludwika, miodowe niespodzianki,
09:00 – 10:30 „Kubusiowe Zabawy” w oddziałach Szpitala Dziecięcego św. Ludwika, czytanie fragmentów książki A. A. Milne „Kubuś Puchatek”,
09:00 – 12:00 Możliwość poznania produktów Sądeckiego Bartnika, rozmowy na temat zdrowotnych walorów miodu – stoisko edukacyjne w holu głównym Pawilonu Jakubowskiego w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika,
11:00 – 12:00 Spotkanie edukacyjne „Miód jest zdrowy” – zajęcia z przedstawicielami Sądeckiego Bartnika (Sala Konferencyjna w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika)
14:30 – 16:00 „Puchatkowe kino” – film o przygodach Kubusia Puchatka (Sala Konferencyjna w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika)

(źródło: materiał prasowy)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ