Saturday, June 15, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Przytulny pokój dla dziecka – wybieramy praktyczne meble

Przytulny pokój dla dziecka – wybieramy praktyczne meble

Jak wybrać praktyczne meble do pokoju dziecięcego?

Wygodne siedzenia

Kolorowe pufy dla twojego dziecka/ fot. pufy.pl

Urządzając pokój dla dziecka, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kwestii. W niemal każdym pokoju dziecięcym znajdują się różnego rodzaju meble, które mają spełniać określone role. Jedne pełnią funkcje przechowywania jak szafa na ubrania, inne do spania, jak łóżko. Aby, jednak dobrze nam służyły, powinny być dobrze zaprojektowane. Jak zatem wybrać praktyczne meble do pokoju dziecięcego?

 

 

Wizja a plan

Wizję jak powinien wyglądać pokój dziecięcy najlepiej starannie zaplanować. Przemyślane decyzje będą zdecydowanie lepsze niż impulsywne zakupy. Jeśli wiemy do jakiego efektu dążymy, będzie nam znacznie łatwiej wybrać odpowiednie wyposażenie. Weźmy pod uwagę kilka kwestii. W zależności od tego, czy pokój ma być dla chłopca czy dziewczynki, aranżacja wnętrza będzie inaczej wyglądać. Kwestie stylistycznego to jedno, ale aspekt praktyczny pozostaje niezmiennie ważny przy każdej urządzanej przestrzeni. Planując krok po kroku w jaki sposób chcemy wyposażyć pokój dla dziecka, stawiajmy na dobre wzornictwo. Meble wykonane z naturalnych materiałów nie tylko bardziej estetycznie wyglądają, ale i są znacznie trwalsze. Każdy rodzic zdaje sobie sprawę jakie pomysły mogą przychodzić dzieciom do głowy. Stąd kwestia wytrzymałości nie powinna być pominięta.

Wielkość mebli

Meble do pokoju dziecięcego nie powinny być zbyt dużych rozmiarów. Mała przestrzeń wypełniona wysokimi meblami będzie sprawiać wrażenie przytłaczającej. Znacznie bardziej urokliwe są nieduże meble dostosowane do wieku dziecka. Takie meble jak szafa czy komoda mogą spełniać swoją podstawową funkcję i przy tym nie zagracać pomieszczenia. Łóżko można wybrać takie, aby rosło wraz z dzieckiem. Co to oznacza w praktyce? Skrzynia łóżka jest regulowana, dlatego długość miejsca do spania można dostosować do wzrostu dziecka. Jest to rozwiązanie praktyczne i chętnie stosowane w pokojach dziecięcych.

Nie każdy pokój dla dziecka jest duży, dlatego należy starannie dobierać wielkość mebli.  Wyposażenie pokoju w łóżko, szafę, komodę, biurko zajmuje jego sporą część. Pozostaje do zagospodarowania środek pokoju, na podłodze przeważnie leży dywan bądź wykładzina. Dzieci bardzo lubią bawić się na podłodze. Aby zapewnić im ciepło, można zakupić komfortowe siedziska jak pufa worek. Miękka niczym poducha nie tylko chroni przed chłodem podłogi, ale i pozwala odpocząć po kilkugodzinnych szaleństwach. Do wyboru są pufy worki w kolorach tęczy, a dzieci uwielbiają wszystko, co barwne. Sami z przyjemnością chętnie usiądziemy na wygodnym siedzisku.

Ciekawe dodatki

Pokoje dziecięce trzeba regularnie sprzątać z zabawek, ucząc dzieci odkładać rzeczy na miejsce, zapewnimy sobie spokój i dobrze zorganizowaną przestrzeń. Nic nie sprawia rodzicom przyjemności jak po skończonej zabawie widok posprzątanego przez dziecko pokoju. Poukładanych na półkach książek, zabawek posegregowanych w koszach i pudełkach oraz pościelonego łóżka. Wszystko jednak zaczyna się od dobrej aranżacji pokoju dziecięcego, dlatego zadbajmy o jego wygląd znacznie wcześniej.

 

 

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ