Thursday, May 30, 2024
Home / Kultura  / Przystanek Woodstock

Przystanek Woodstock

Gwiazdą Przystanku Woodstock organizowanego pod hasłem "Miłość Przyjaźń Muzyka" będzie Prodigy!

Przestanek Woodstock, fot. Arek Drygas

Przestanek Woodstock, fot. Arek Drygas

Przestanek Woodstock, fot. Arek Drygas

Przestanek Woodstock, fot. Arek Drygas

Jeden z największych festiwali muzycznych w Europie i na świecie, organizowany jest pod hasłem „Miłość Przyjaźń Muzyka”. Do Kostrzyna nad Odrą co roku przybywa nawet kilkaset tysięcy ludzi!

Kostrzyn nad Odrą, 4-6 sierpnia
Wystąpią m.in.: The Prodigy, Łąki Łan, Riverside, Dog Eat Dog, Gentelman,  H-Blockx, Helloween, Airbourne.
Festiwal, który zaczynał w Żarach, już po raz ósmy odbędzie się w Kostrzynie. To jeden z największych festiwali muzycznych w Europie i na świecie, organizowany pod hasłem „Miłość Przyjaźń Muzyka”. Co roku na dawny poligon wojskowy przy trasie pomiędzy Kostrzynem i Gorzowem Wielkopolskim przybywa kilkaset tysięcy ludzi. Infrastruktura jest wzorowa. Działają tu trzy sceny – Duża (główna), Mała (folkowa) i trzecia w namiocie PWK. Tegoroczny festiwal będzie trwał jak zwykle trzy dni, ale rozpocznie się we czwartek, a nie jak dotąd w piątek. Ze względu na liczbę uczestników warto się wybrać możliwie najwcześniej, tym bardziej że część wydarzeń odbywa się jeszcze przed oficjalnym początkiem festiwalu. Udział jest bezpłatny.
Aby doświadczyć klimatu festiwalu, trzeba choć raz pojechać specjalnym pociągiem festiwalowym (bilety są tanie). Alternatywą jest samochód. Z dworca PKP w Kostrzynie jest do terenu festiwalowego dość daleko, można jednak skorzystać z autobusów (koszt 2 zł). Auto można zaparkować na terenie festiwalowym, ale wówczas nie da się nim wyjechać do końca imprezy. Można też skorzystać z któregoś z prywatnych miejsc parkingowych na obrzeżach. Na imprezie nie brakuje niczego, co uczestnikom może być potrzebne.
www.wosp.org.pl/woodstock

Szczepan Maślanka

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ