Thursday, February 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Przygotuj skórę na lato! Depilacja laserowa w DepilConcept

Przygotuj skórę na lato! Depilacja laserowa w DepilConcept

Depilacja laserowa to przepis na gładką skórę bez podrażnień

pracownice depilconcept pozują do obiektywu

Jak wygląda zabieg depilacja laserowej, gdzie go wykonać oraz jak się przygotować? / fot. materiały prasowe

Depilacja laserowa jest jedną z najpopularniejszych metod usuwania nadmiernego owłosienia. Osoby, które poddają się tej metodzie depilacji, cieszą się efektem gładkiej skóry przez długi czas. Jak wygląda taki zabieg, gdzie go wykonać oraz jak się przygotować? Przeczytaj nasz poradnik

 

Depilacja laserowa – co to jest

Jedną z najbardziej popularnych oraz nieinwazyjnych metod pozbywania się owłosienia jest depilacja laserowa. Co to jest?  Jest to zabieg polegający na usunięciu owłosienia za pomocą lasera, który generując wiązkę światła, niszczy melaninę zawartą w cebulkach włosa. Tak podgrzany przez światło lasera barwnik, nieodwracalnie się uszkadza, dlatego zabieg określany jest jako trwały. Nie trzeba go więc powtarzać, tak jak w przypadku depilacji mechanicznej przy pomocy maszynki, gdzie włos zostaje ścięty lub wosku, przy którym cebulka włosa zostaje wyrwana a nie całkowicie zlikwidowana. Zabieg depilacji laserowej jest skuteczniejszy kiedy włos jest grubszy i ciemniejszy, czyli taki, który zawiera dużo melaniny. Trzeba również pamiętać, że nie wystarczy jedna wizyta by pozbyć się owłosienia. Takie zabiegi wykonuje się w kilku seriach i zazwyczaj w kilkutygodniowych odstępach czasu. Odpowiedni termin na powtórzenie depilacji dobierze specjalista, ponieważ jest to indywidualna sprawa, która zależy od wielu czynników. 

 

oferta gabinetu DepilConcept

fot. materiały Partnera

Jakie miejsca można depilować?

Depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym i bezinwazyjnym, czyli takim, który nie podrażni i nie uszkodzi skóry. Jakie miejsca można poddać depilacji laserowej? Najczęściej przy użyciu lasera depiluje się ręce, nogi, pachy, twarz oraz okolice bikini. W przypadku mężczyzn depilację można przeprowadzić także na torsie, plecach a nawet zaroście. Czy depilacja laserowa boli? Nowoczesne lasery, których używa się w salonach kosmetycznych są wyposażone w system chłodzenia skóry, dlatego nie trzeba obawiać się bólu. U posiadaczy skóry wrażliwej może pojawić się dyskomfort energii cieplnej lub lekkie pieczenie. 


Zobacz także:
Masaż limfatyczny nóg – w czym może ci pomóc?

Jak się przygotować do zabiegu?

Osoby, które rozważają skorzystanie z depilacji laserowej, powinny przede wszystkim znaleźć odpowiedniego specjalistę, który posiada dobry sprzęt do przeprowadzania tego typu zabiegów oraz potrzebne uprawnienia. Gabinet kosmetyczny DepilConcept, w Krakowie przy ulicy Chmieleniec 2a oferuje wiele zabiegów, które są wykonywane przez wyszkolonych specjalistów. W swojej ofercie posiadają trwałe pozbywanie się owłosienia z wykorzystaniem najnowocześniejszej depilacji IPL z systemem Super Hair Removal (SHR) In Motion. Urządzenia wyposażone w tą technologię są bezpieczniejsze dla organizmu, ponieważ cechują się minimalną inwazyjnością. Zawdzięczają to specjalnemu rodzajowi promieniowania, które jest wybiórczo pochłaniane przez naturalny barwnik skóry – malaninę. Oprócz wyboru dobrego specjalisty należy pamiętać aby dobę przed wykonywaniem zabiegu nie spożywać alkoholu a w dniu odbywania się depilacji dokładnie umyć ciało i odtłuścić skórę. Często po depilacji laserowej nie wolno stosować kremów, perfum, dezodorantów, peelingów i balsamów, jednak przy metodzie, którą oferuje DepilConcept jest to bezpieczne. Wykonanie peelingu zaleca się dwa dni po zabiegu.

Zabieg depilacji laserowej w DepilConcept

fot. materiały Partnera

 

Przygotuj skórę na lato z DepilConcept

fot. materiały Partnera

 

Przeciwwskazania w depilacji laserowej

Depilację laserową zawsze warto skonsultować ze specjalistą, który wytłumaczy wszystkie potrzebne rzeczy, zwłaszcza kiedy nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z tej usługi. Kto nie może korzystać z depilacji laserowej? Z zabiegu nie mogą korzystać osoby będące w ciąży. Kobiety karmiące piersią mogą wykonywać zabieg dopiero trzy miesiące po porodzie. Dużym ograniczeniem są również choroby skórne takie jak np. bielactwo, łuszczyca czy wszystkiego rodzaju zmiany wirusowe np. opryszczka.

 

Gabinet DepilConcept

fot. materiały Partnera

 

Wybierz gabinet DepilConcept na depilacje laserową

fot. materiały Partnera

Dominika Inglot

Gabinet kosmetyczny DepilConcept, w Krakowie przy ulicy Chmieleniec 2a jest Partnerem 36. spotkania Klubu Miasta Kobiet. Zobacz więcej: 36. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Ona. Dobre ciało

 
Źródło: material Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ