Sunday, May 19, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Przygotuj się na wiosnę z zestawem ogrodowym Nardi!

Przygotuj się na wiosnę z zestawem ogrodowym Nardi!

Gościu, siądź pod mym liściem i odpocznij sobie

zestaw ogrodowy meble ogrodowe

Gustowny zestaw ogrodowy przyciąga wzrok / fot. Adobe Stock

Pierwsze wiosenne ocieplenia już za nami, a z każdym kolejnym dniem robi się jeszcze cieplej. Nic więc dziwnego, że na wielu tarasach zagościły już pierwsze meble. Początek wiosny to świetna pora nie tylko na porządki w ogrodzie, ale też aby zainwestować w zakup zestawów ogrodowych. Dlaczego? Podpowiadamy poniżej!

 

Zestaw ogrodowy – kiedy warto zdecydować się na zakup?

Początek wiosny to zdaniem wielu specjalistów znakomita pora na to, by zakupić nowy zestaw ogrodowy. Dlaczego? Głównym powodem są ich atrakcyjnie niskie ceny! Na wystawach w wielu sklepach ponownie pojawiają się kolekcje mebli ogrodowych, które całą zimę spędziły w magazynie… Odświeżone prezentują się jeszcze lepiej – głównie za sprawą promocyjnych cen, które aż kuszą. Nic więc dziwnego, że sezon na meble ogrodowe zaczyna się już na początku marca. Powoli w sklepach pojawiają się również ich nowe kolekcje.

 

Dlaczego jednak za ich zakup warto zabrać się wcześniej? Pierwszym ważnym powodem jest odpowiednie przygotowanie. Meble wypoczynkowe do ogrodu powinny być przemyślanym zakupem, dlatego też przed jego zakupem warto wszystko dokładnie zaplanować. Ważne jest to, by wiedzieć, w którym miejscu chcemy je postawić. Ma to bowiem niebagatelne znaczenie – zwłaszcza jeżeli mowa o powierzchni, jaką się dysponuje. Jak się jednak okazuje, nie jest to jedyny z powodów. Należy również pamiętać, że im bliżej lata, tym bardziej meble ogrodowe drożeją. Zainteresowanie nimi wzrasta, dlatego też sprzedawcy podwyższają ich ceny. Dlatego też lepiej jest zaplanować zakup zestawu ogrodowego, zanim wiosna na dobre zawita w Polsce. Niektórzy zaczynają przymierzać się do ich zakupu już wczesną zimą.

Czym powinien charakteryzować się dobry zestaw ogrodowy?

Producenci mebli ogrodowych oferują ogromny wybór zestawów ogrodowych, które dostępne są w różnych wariantach, stylach oraz przedziałach cenowych. Czasem jednak zbyt duży wybór, wcale nie ułatwia nam wyboru. Dlatego też przed wyjściem na zakupy warto zastanowić się nad tym, jakie cechy powinny posiadać meble wstawiane w ogrodzie. Idealny zestaw ogrodowy powinien spełniać kilka podstawowych cech. Są to:

 

Ładny wygląd – kwestia wyglądu mebli ogrodowych zależy tak naprawdę od indywidualnego gustu właściciela ogrodu. Nie ulega jednak wątpliwości, że o wiele przyjemniej mija czas, jeżeli spędza się go w dobrze zaaranżowanej przestrzeni. Ładny mebel to taki, który po prostu pasuje do ogrodu;
Funkcjonalność – dobry wygląd to nie wszystko. Ważne jest również to, by zestaw ogrodowy spełniał swoją podstawową funkcję i sprzyjał relaksacji. Powinien być również dostosowany do potrzeb domowników. Jeżeli jest ich więcej, warto wybrać taki zestaw, który umożliwi całej rodzinie wspólne spędzanie czasu w ogrodzie;
Wytrzymałość – meble ogrodowe niestety nie mają lekko. Wystawione na zewnątrz, poddane są działaniom warunków atmosferycznych oraz ekspozycji na słońce. Dlatego, jeżeli nie dysponujesz miejscem, w którym będziesz mógł schować zestaw ogrodowy na czas deszczu – dobrze jest zainwestować w meble wykonane np. z technorattanu;
Łatwa pielęgnacja – niestety w zależności od materiału, z którego zostały wykonane, meble ogrodowe mogą być wymagające pod względem czyszczenia. Mowa np. o drewnie, które choć eleganckie, wymaga odpowiedniej impregnacji.

 

Szukając mebli ogrodowych, warto obejrzeć zestawy ogrodowe Nardi. Są to nowoczesne, niezwykle trwałe oraz wytrzymałe meble, które z łatwością można dopasować do specyfiki każdego ogrodu!

Wygląd zestawu ogrodowego również ma znaczenie!

Na końcu warto wspomnieć jeszcze kilka słów o tym, jak powinny wyglądać idealne meble ogrodowe. Duże znaczenie dla ich wyglądu ma bowiem materiał, z którego zostały wykonane, oraz ich forma. Najczęściej polecane są zestawy ogrodowe z technorattanu. Są łatwe w pielęgnacji oraz wyglądają niezwykle elegancko. Dodatkowo warto wyłożyć je wodoodpornymi poduszkami. Dzięki temu zestaw będzie prezentował się jeszcze lepiej. Warto również poświęcić uwagę kształtom stołu. Prostokątne stoły ogrodowe są zazwyczaj bardziej funkcjonalne, aczkolwiek te okrągłe robią znacznie lepsze wrażenie wizualne.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ