Tuesday, June 18, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Przygotowując się do udziału w projekcie #KobietyKrakowa, pamiętaj o tych 9 rzeczach

Przygotowując się do udziału w projekcie #KobietyKrakowa, pamiętaj o tych 9 rzeczach

O czym warto pamiętać, przygotowując się do udziału w projekcie #KobietyKrakowa? Czy udział w projekcie może odmienić twoje życie?

Elżbieta Jachymczak

Elżbieta Jachymczak / fot. Barbara Bogacka

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, XI. edycja projektu #KobietyKrakowa. W dniach 18-21 października 2023 r. w przestrzeniach ACHotel by Marriot w Krakowie ponownie spotkają się kobiety wielu talentów. Dołączenie do społeczności współdziałających ze sobą kobiet niesie ze sobą wiele korzyści. O tym, co zrobić, aby skutecznie wykorzystać ten projekt do rozwoju siebie i swojego biznesu, pisze Elżbieta Jachymczak – dwukrotna uczestniczka inicjatywy #KobietyKrakowa 

 

Co zrobić, aby skutecznie wykorzystać projekt #KobietyKrakowa do rozwoju siebie i swojego biznesu?

Kiedy projekt startował w marcu 2018 roku, byłam na początku mojej nowej aktywności zawodowej. U mnie od pomysłu do realizacji krótka droga, dlatego szybko podjęłam decyzję o udziale w I. edycji. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, czym jest przedsięwzięcie i jakie korzyści przyniesie mi udział w nim. Zaryzykowałam i…

 

Przeczytaj koniecznie:
Kobiety Krakowa – początek

 

Profesjonalna sesja zdjęciowa wykonana przez Basię Bogacką posłużyła mi do stworzenia pierwszych materiałów reklamowych, nowej strony internetowej, którą robiłam sama i jest do dziś piękną pamiątką. W wywiadzie, który pisałam w pociągu relacji Kraków — Warszawa opowiedziałam, kim jestem i jakie mam marzenia. Skoro powiedziałam to na głos, to trudno było się z tego wycofać!
Jednak wywiad i zdjęcia to nie wszystko. Nie poprzestawaj na tym. Wykorzystaj fakt, że media napisały o tobie. To pierwszy krok do skutecznego budowania marki dzięki środkom masowego przekazu. Korzystaj z każdej okazji, kiedy media proszą cię o wypowiedź ekspercką. Chcą, abyś przygotowała dla nich materiał prasowy. Nie przejmuj się, że nie potrafisz pisać. Redaktorki i redaktorzy dopieszczą twój tekst. Każde wystąpienie publiczne np. wywiad w radio lub TV jako członkini społeczności #KobietyKrakowa to zaszczyt i nobilitacja dla ciebie. Ale nie czekaj tylko na zaproszenia. Sama inicjuj takie sytuacje. Wykorzystuj to do rozwoju siebie i twojego biznesu.

O czym warto pamiętać, przygotowując się do udziału w projekcie #KobietyKrakowa?

Zgłaszając się do X. Jubileuszowej edycji wiedziałam doskonale, co mnie czeka. Miałam przygotowany plan na sesję zdjęciową oraz scenariusz mojego wywiadu. Postanowiłam wziąć udział po raz kolejny, ponieważ te 5 lat pokazuje, jak duży progres zaszedł w moim życiu. Projekt #KobietyKrakowa był dla mnie trampoliną do skoku w lepszą przyszłość. Bez względu na to, czy uczestniczysz po raz pierwszy, czy kolejny pamiętaj o kilku rzeczach.

 

  1. Przemyśl, co chcesz powiedzieć w wywiadzie i od jakiej strony chcesz się przedstawić.

  2. Zastanów się, w czym ten wywiad wesprze ciebie i twój biznes.

  3. Miej pomysł na sesję zdjęciową.

  4. Wybierz stylizacje w domu i przynieś gotowe zestawy wraz z dodatkami.

  5. Dobierz kolorystykę spójką z twoim logo (jeśli już je masz, a jeśli nie, ta kolorystyka może być inspiracją do jego stworzenia).

  6. Wykorzystaj na sesji atrybuty twojego zawodu. (laptop, dyktafon, mikrofon itp.)

  7. Wybierz 3 rzeczy ze swojego życia, które najbardziej lubisz i wykorzystaj je w tym projekcie. (Przykład: Kocham Paryż, kawę, długie kolorowe kolczyki i jestem „czerwona” wg Insight Discovery. Zobacz mój wywiad z X. edycji.)

  8. Potraktuj udział w sesji jak relaks i czas tylko dla ciebie.

  9. Pamiętaj o zdjęciach z backstage’u.

Prowadząc mentoringi biznesowe, zawsze mówię moim mentees, że dobry plan to podstawa i gwarancja sukcesu każdego przedsięwzięcia. Bądź przygotowana. Stres będzie mniejszy. Ty szczęśliwsza i spokojniejsza.

Jak udział w projekcie #KobietyKrakowa może odmienić twoje życie?

Kto z nas nie lubi być szczęśliwy? Mieć dobrze prosperujący biznes? Być zaczepiany na eventach, aby usłyszeć:

„Znam cię. Jesteś Kobietą Krakowa. Tą, który wycisnęła wszystko, co najlepsze z tego projektu.”

Tak. Zgadza się. Od samego początku czuję ogromną integralność z tą społecznością. Uczestniczę w większości spotkań organizowanych dla i przez #KobietyKrakowa. Buduję przez event marketing moją markę osobistą. Zawsze jestem gotowa do pomocy i wsparcia naszej społeczności. Z wieloma z kobiet współdziałam na co dzień. Aneta Pondo i 7 innych #KobietKrakowa wystąpiło w mojej książce „69 Biznesowych Porad dla Przedsiębiorczych Kobiet”. Odnalazłam wśród #KobietKrakowa wspólniczkę, którą została Michalina Choda-Niespodziewany. Współpraca z Michaliną to najlepsze, co mnie spotkało. Tak dopasowanych dwóch dusz to ze świecą szukać!

A jak tobie pomoże udział w projekcie? Zgłoś się i zobacz, co pięknego zadzieje się w twoim życiu.

Elżbieta Jachymczak

 

Zgłoś się!

#KobietyKrakowa – rusza nabór do 12. edycji!
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ