Thursday, July 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Przygotowania do ślubu i wesela

Przygotowania do ślubu i wesela

Zanim zabrzmi marsz Mendelssohna

obrączki na ślub

Ślub nie może się obyć bez obrączek / fot. materiały Partnera

Dla nowożeńców ślub to wydarzenie ich życia – aby był najpiękniejszym dniem, warto go starannie zaplanować. Przygotuj listę zadań, o których nie możesz zapomnieć, a wybrane z niej pozycje wykonaj wcześniej. Kilka tygodni przed ślubem możesz kupić obrączki czy zarezerwować podróż poślubną

 

Harmonogram przygotowań

Czas wspólnego planowania i organizowania ślubu to dla wielu par ważne chwile, które jeszcze ich do siebie zbliżają. Od czego zacząć? Najlepiej rozpisać wstępny harmonogram i listę zadań ślubno-weselnych. Znajdą się na niej inne działania, zależnie od charakteru ślubu. Niezmiennym elementem jest zakup biżuterii – obrączki symbolizują Wasze uczucie i lojalność. Przygotowaliśmy kilka wskazówek jako inspirację, jeśli samodzielnie organizujecie tę uroczystość.

Ustalcie budżet

Budżet musi obejmować wszystkie zadania, łącznie ze szczegółami i wydatkami nieplanowanymi. Ustalcie, kto i w jakim stopniu finansuje wesele, czy możecie liczyć na wsparcie rodziny. Budżet powinien zawierać różne działania – jak zakup obrączek czy rezerwacja sali weselnej i hotelu.

Miejsce i data ślubu

Przede wszystkim powinniście ustalić datę, miejsce i rodzaj ceremonii – ślub kościelny, jednostronny, cywilny lub humanistyczny. Od tego zależy lista kolejnych zadań – dla każdej ceremonii będzie ona inna.

Obrączki

Bardzo ważnym zadaniem jest także wybór obrączek – klasyczne są modele złote lub srebrne, ale mogą być wykonane także z innych materiałów, np. tytanu. Obrączki powinny pasować do Waszego stylu, a także wpisywać się w budżet. Co ważne, nie muszą być identyczne. Warto je zamówić z wyprzedzeniem.

Wybór świadków, lista gości

Czas wybrać świadków oraz przygotować wstępną listę gości, którzy będą na weselu, aby móc zarezerwować salę weselną i ew. miejsca w hotelu. Zgodnie z polskim prawem świadkiem może zostać każda pełnoletnia osoba, legitymująca się dowodem osobistym. Składają oni podpisy na protokole ślubnym.

Wybór sukni

Na elegancką suknię i skrojony na miarę garnitur zwykle trzeba poczekać, dlatego warto wcześniej dokonać wyboru. Ostateczną przymiarkę należy jednak zrobić niedługo przed ślubem, by mieć pewność, że wszystko leży idealnie. Przez kilka miesięcy sylwetka może się zmienić.

Zamówcie różne usługi z wyprzedzeniem

Warto też jak najwcześniej dokonać rezerwacji różnych usługodawców – m.in. florystki specjalizującej się w takich dekoracjach, krawca, kosmetyczki i manicurzystki czy fryzjera, a także zdecydować o wyborze menu.

Kwestie urzędowe

Sprawy urzędowe to głównie ustalenie daty ślubu, sporządzenie listy gości i wysłanie zaproszeń, jak i również skompletowanie dokumentów do urzędu lub kościoła. Jeśli planujecie wziąć ślub konkordatowy, wymagane jest uczestnictwo w naukach przedmałżeńskich i poradnictwie rodzinnym, co też trzeba zaplanować.

O czym jeszcze pamiętać?

Przypominamy o najważniejszych zadaniach – jak obrączki, rezerwacje usług z wyprzedzeniem, wybór oprawy i kwiatów. Poza tym trzeba przygotować tekst przysięgi, przemowę i podziękowania dla bliskich.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Amelia Ava 3 sierpnia, 2021

    Nigdy nie wiedziałem, że mogę znaleźć dobrych i niezawodnych czarowników online, którzy naprawdę mogą pomóc ludziom takim jak ja, którzy potrzebowali pomocy w związku. Rozstałam się z mężem, kiedy ze mną zerwał i wrócił do swojej byłej kochanki, byłam tak zdruzgotana i złamana. Nie byłem sobą, dopóki mój przyjaciel nie polecił mi wielkiego człowieka zwanego Wielkim Babą Ogbogo, który może pomóc w mojej sytuacji. Na początku wątpiłem, a później skontaktowałem się z nim i powiedział mi, że dostanie miłość Przygotowałem zaklęcie, aby odzyskać mojego chłopaka. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności zrobiłam wszystko tak, jak polecił i ku mojemu największemu zaskoczeniu, dostałam telefon od mojego chłopaka, że ​​wraca do domu i przepraszał za wszystko, przez co mnie zmusił. Wynik był udany i dzisiaj żyjemy szczęśliwie. Dałam mu słowo, że podzielę się swoim doświadczeniem ze światem, aby inni mogli uzyskać od niego wszelką pomoc. Możesz wysłać do niego e-mail przez: greatbabaogbogotemple@gmail.com lub w celu pilnej odpowiedzi napisać do niego na jego linii WhatsApp +2349020168697…Dziękuję świetnie BaBa Ogbogo

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ