Friday, July 12, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak przygotować dziecko do szkoły?

Jak przygotować dziecko do szkoły?

Zasada nr 1: Pozwól uczestniczyć dziecku w przygotowaniach!

Pierwszy dzień szkoły to duże wydarzenie w życiu dziecka i to zarówno w pierwszej klasie podstawówki, jak również w każdym kolejnym roku. Te emocje można opanować i sprawić, że czekanie na rozpoczęcie roku szkolnego będzie czymś pozytywnym. Jedną z niezawodnych metod, by uprzyjemnić pierwsze dni szkoły i oczekiwanie na nie jest skompletowanie ładnej i ciekawej wyprawki szkolnej.

Poznaj kolorowy świat dzieci! / fot. materiały prasowe

Poznaj kolorowy świat dzieci! / fot. materiały prasowe

Wyprawka nie tylko dla pierwszoklasisty

Choć przyjęło się, że kompletowanie wyprawki dotyczy głównie dzieci w wieku szkolnym, to przecież rozpoczęcie przedszkola jest dla dziecka równie dużym przeżyciem. By pomóc dziecku gładko przejść przez ten etap i łatwiej odnaleźć się w nowym środowisku, warto przedstawić mu przedszkole jako miejsce kreatywne, ciekawe i szalenie atrakcyjne. Pomocna w tym zadaniu będzie kolorowa i ładna wyprawka do przedszkola, w której znajdzie się efektowny woreczek na buty, piórnik z kredkami, flamastry i inne przedmioty, które dziecko będzie mogło zabierać ze sobą do placówki.

Kolorowe i ładne akcesoria szkolne to jeden ze skuteczniejszych sposobów na to, by zachęcić dziecko do spojrzenia na szkołę przychylniejszym okiem. Wyprawka powinna być jednak nie tylko ładna i modna, ale także praktyczna. Ekspert sklepu hulahop.pl radzi, by wybierać wyprawkę wspólnie z dzieckiem – to doskonały sposób na to, by dziecko zaangażowało się w przygotowania do szkoły i miało możliwość zdecydować, jakie akcesoria i elementy wyprawki chciałoby otrzymać.

Co powinna zawierać dobra wyprawka do szkoły?

Absolutną podstawą przy kompletowaniu wyprawki szkolnej jest wybór plecaka. Plecak do szkoły musi być naprawdę solidnie wykonany. Powinien być wygodny i uszyty tak, by ciężar dobrze rozkładał się na dziecięcych plecach. Alternatywą dla plecaków są tornistry (polecane szczególnie najmłodszym dzieciom) oraz torby. Torby szkolne można podzielić na te dla starszych dzieci (do noszenia na ramieniu) oraz na te dla młodszych – są wyposażone w kółka i przypominają plecaki na kółkach.

Wielu rodziców zastanawia się, jaka torba szkolna będzie odpowiednia i czy lepiej wybrać torbę, plecak czy może tornister. Odpowiedź zależy głównie od wieku dziecka – dla najmłodszych polecane są tornistry lub torby wyposażone w kółeczka (choć te ciężko nosić po schodach), a dla starszych plecaki i torby na ramię.

Wyprawka szkolna to nie tylko plecak lub tornister, ale również piórnik (najlepiej z wyposażeniem), worek na kapcie, pudełko na drugie śniadanie oraz liczne przybory szkolne (linijki, ekierki, kolorowy papier, flamastry, kredki, pastele). Wszystkie te przedmioty można kupić jeszcze na długo przed rozpoczęciem roku szkolnego, bo właśnie wtedy najłatwiej znaleźć liczne promocje i ciekawe oferty na wyprawki szkolne, a przy okazji zyskuje się pewność, że wszystkie elementy udało się skompletować i dziecko jest gotowe na stawienie czoła szkolnym wyzwaniom.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ