Monday, May 27, 2024
Home / Kuchnia  / Przydatne akcesoria kuchenne

Przydatne akcesoria kuchenne

W artykule podpowiadamy, jakich gadżetów użyć, aby usprawnić gotowanie posiłków.

Polska kuchnia jest uważana za bardzo dobrą. Jednak w zabieganym świecie nie zawsze mamy czas na przygotowanie zdrowych i odżywczych posiłków. Dodatkowo gotowanie zabiera nam dużo czasu, więc często woli poświecić go na coś innego. W artykule podpowiadamy, jakich gadżetów użyć, aby usprawnić gotowanie posiłków.

akcesoria-kuchenne r

fot. materiał prasowy

Deska z durszlakiem

Niedawno w sklepach pojawiły się deski wyposażone w durszlak. Ten nowy patent może bardzo usprawnić naszą pracę. Deskę tego typu kładziemy nad zlewozmywakiem. Posiada ona specjalne sylikonowe rączki, które zablokują jej przemieszczanie się. Po jednej stronie deski mamy miejsce do krojenia, a po drugiej sylikonowy durszlak. Zatem możemy np. obierać truskawki i od razu myć je pod bieżącą wodą. Dzięki temu zaoszczędzimy czas chociażby na zmywanie (zabrudzimy tylko jedno naczynie). Tego typu deska jest również łatwa w przechowywaniu, gdyż durszlak można złożyć.

Patelnia do jaj

Wielu z nas ma problem jak przygotować ładne i foremne jajka sadzone. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno specjalnej patelni. Jest ona wyposażona w specjalne zagłębienia, do których wbijamy jajka. Dzięki niej już zawsze będą one dobrze wyglądać. Dodatkowo podczas jednego smażenia możemy przygotować kilka jaj. Tego rodzaju patelnię z powodzeniem wykorzystamy także do smażenia placuszków.

Czasomierz do jaj

Bardzo ciekawym gadżetem jest małe jajko, które wkładamy do wody wraz z prawdziwymi jajkami. Zmieniające się kolory na naszym czasomierzu włożonym do wody wskażą jaki jest stopień ugotowania pozostałych jaj tzn. czy są one na miękko, na pół twardo czy na twardo.

Szatkownica do warzyw

Jest to sprzęt, który przyda się w każdej kuchni. Nie jedna gospodyni będzie zadowolona z takiego zakupu. Dzięki szatkownicy do warzyw można w łatwy sposób pokroić pomidora, ogórka, marchewkę, ziemniaka i inne warzywa. Ta metoda obróbki jest bardzo szybka i pozwala otrzymać równo pokrojone kawałki. Szatkownice posiadają wiele funkcji. Przy ich pomocy możemy kroić, szatkować, ścierać itp. Zapewni nam to sprawne przygotowanie wielu potraw takich jak m.in.: sałatki, frytki, przekąski. Szatkownica do warzyw jest dostępna w sklepie internetowym firmy Mango.

Spryskiwacz do oliwy

Tego rodzaju sprzęt jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Składa się z pojemnika, do którego wlewamy oliwę, ocet lub inną płynną przyprawę oraz ze spryskiwacza. Dzięki temu możemy lekko zwilżyć naszą sałatę oliwą i mamy pewność, że nie wylejemy jej zbyt dużo. Jest to rozwiązanie bardzo dobre dla osób dbających o linię, które ograniczają spożycie tłuszczu.

Silikonowa stolnica

Do niedawna do zrobienia pierogów lub makaronu potrzeba była drewniana stolnica. Nie dość, że tego rodzaju sprzęt jest mało estetyczny, to jeszcze ciężko go gdziekolwiek schować. Na szczęście w sklepach pojawiły się jej silikonowe odmiany, które można zwinąć w wąski rulon i schować do szafki. Po rozłożeniu ich na blacie sprawdzą się w roli tradycyjnej stolnicy. Z powodzeniem rozwałkujemy na nich ciasto. Dodatkowo sylikonowa powierzchnia zapobiega przywieraniu, więc nasza praca będzie znacznie łatwiejsza.

Pojemniki na żywność

Świeże produkty lub świeżo przygotowane posiłki, których nie jemy od razu, należy odpowiednio przechowywać. Korzystamy z różnych sposobów, np. owijamy folią aluminiową, spożywczą, chowamy do plastikowych pudełek, w których można mrozić, podgrzewać w mikrofalówce, a same pudełka nadają się do mycia w zmywarce. Jednakże nie zachowamy wtedy wyjątkowej świeżości produktów lub posiłków, dlatego warto zadbać o nie jak najlepiej. W tym celu warto wykorzystać pojemniki próżniowe, które odsysają zgromadzone w środku powietrze tworząc atmosferę próżniową. W takim środowisku żywność zatrzymuje swoją świeżość oraz wszelkie składniki odżywcze. Tego typu pojemniki można kupić w internetowym sklepie Mango.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ