Thursday, February 22, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Przyczyny powstawania halluksów

Przyczyny powstawania halluksów

Halluksy to ostatnio jedna z najczęstszych przyczyn operacji plastycznych stóp. Schorzenie to może spotkać każdego, bez względu na wiek i płeć, choć w większości przypadków halluksy dotykają płeć piękną. Wiąże się to przede wszystkim z

Jak mieć piękne stopy?

Jak mieć piękne stopy? / fot. fotolia

Halluksy to ostatnio jedna z najczęstszych przyczyn operacji plastycznych stóp. Schorzenie to może spotkać każdego, bez względu na wiek i płeć, choć w większości przypadków halluksy dotykają płeć piękną. Wiąże się to przede wszystkim z rodzajem noszonego przez panie  obuwia.

Niebezpieczna moda

Jak mieć piękne stopy?

Jak mieć piękne stopy? / fot. fotolia

Wśród ortopedów panuje przekonanie, że halluksy wywoływane są przede wszystkim przez niewłaściwe obuwie. Duża w tym wina mody, ponieważ za schorzenia palucha mogą odpowiadać zarówno wysokie obcasy szpilek, jak i ścięte czuby eleganckich botków, w których panie lubią się pokazywać. Oczywiście takie modne obuwie niekiedy powoduje dyskomfort. Dlatego właśnie, szczególnie w przypadku gdy pojawiają się obrzęki lub zaczyna boleć duży palec stopy, warto zwrócić się o pomoc do ortopedy. Może się okazać, że właśnie tworzą się halluksy.  Niewłaściwe obuwie nie jest oczywiście jedyną przyczyną  wystąpienia tego schorzenia. Można mieć np. wrodzoną predyspozycję do halluksów. Należy jednak pamiętać o zasadzie, która mówi: buty dla stóp, a nie stopy dla butów. Jeżeli więc nosisz takie, które są niewygodne, powinnaś często pozwalać odpocząć swoim stopom, aby nie doprowadzić do przykrego schorzenia.

Leczenie i rehabilitacja

W przypadku wystąpienia halluksów niezbędne jest wdrożenie odpowiedniego sposobu leczenia. W tym celu powinnaś udać się do ortopedy, najlepiej takiego, który będzie w stanie od razu ułożyć cały plan, dotyczący badań, operacji i późniejszej rehabilitacji. NFZ oferuje wprawdzie możliwość przeprowadzenia takiej operacji z refundacją, jednak kolejki chętnych są bardzo długie, a oczekiwanie w przypadku halluksów oznacza jeszcze większe komplikacje oraz niepotrzebny ból. Warto pamiętać, że szybki powrót do zdrowia jest bezpośrednio związany z szybkim zgłoszeniem się do specjalisty. Miejscem, do którego możesz się w tej sprawie zwrócić, jest Szpital Centrum, w którym pracują wybitni specjaliści zatrudniani przez Centrum Medyczne ENEL-MED. Wykonuje się tam operacje z zakresu ortopedii i neurochirurgii w sposób szybki i bezpieczny. Zarówno dobór odpowiedniej metody leczenia, jak i sposób rehabilitacji mają tutaj ogromny wpływ na powodzenie całego przedsięwzięcia. Warto jednak sobie na to pozwolić, ponieważ dopiero całkowite wyleczenie schorzenia sprawi, że będzie można wrócić do aktywnego trybu życia, uprawiać sport, chodzić po górach czy tańczyć w ulubionych butach.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ