Thursday, February 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Przy jakiej skórze sprawdzi się krem do opalania z SPF 30?

Przy jakiej skórze sprawdzi się krem do opalania z SPF 30?

Odliczanie do lata czas zacząć

krem do opalania Miasto Kobiet

Właściwie dobrany krem do opalania chroni skórę, nie wykluczając opalenizny / fot. materiały prasowe Partnera

Nasza świadomość jako konsumentów na przestrzeni lat ulega zmianie na lepsze. Stajemy się coraz bardziej świadomi swoich wyborów, dzięki czemu mamy świadomość tego, jak ważna jest ochrona naszej skóry przed działaniem promieniowania ultrafioletowego. Promienie słoneczne, choć mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i przyczyniają się do syntezy witaminy D3 w organizmie, mogą wyrządzić naszej skórze wiele szkód. Stąd fotoprotekcja i krem do opalania o odpowiednim filtrze to podstawa. Dowiedz się, kto powinien korzystać z kremu do opalania SPF 30

Czym jest SPF?

Wybierając krem do opalania, na każdym opakowaniu możemy zauważyć charakterystyczne oznaczenie SPF. To skrót od angielskiej nazwy Sun Protection Factor, który określa stopień ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym. Przede wszystkim powinno się pamiętać o tym, że SPF nie informuje nas, ile minut możemy przebywać na słońcu. Umieszczona obok skrótu liczba, np. SPF 30, określa stosunek ilości promieniowania UV, które powoduje oparzenie w trakcie opalania przy użyciu filtra, do ilości promieniowania, która powoduje to oparzenie w sytuacji, w której nie korzystamy z ochrony przeciwsłonecznej.

 

Innymi słowy, u osoby, która zastosuje krem do opalania z SPF 30, do oparzenia dojdzie po 30-krotnie dłuższym odstępie czasu niż w sytuacji, w której nie zostanie zastosowany żaden filtr przeciwsłoneczny. Wiele osób popełnia błąd, sięgając po krem do opalania o niższej ochronie przeciwsłonecznej uważając, że dzięki temu łatwiej się opali. Wysoki faktor przeciwsłoneczny nie oznacza, że trudniej nam się opalić. Postępując w ten sposób, czyli wybierając krem do opalania o niskiej albo bardzo niskiej ochronie, narażamy swoją skórę na poważne uszkodzenia jej struktury, poparzenia, a nawet ryzyko wystąpienia raka skóry.

Jak aplikować krem do opalania?

Należy pamiętać o tym, że nawet krem do opalania z filtrem SPF 50 lub wyższym nie zapewni skórze odpowiedniej ochrony, jeśli zostanie zaaplikowany w niewłaściwy sposób. Aby uniknąć zaczerwienionej, piekącej skóry, jak i innych nieprzyjemnych niespodzianek po powrocie z plaży, warto zwrócić uwagę na to, jak prawidłowo nakładać krem z filtrem.

Krem do opalania powinno się aplikować na suchą skórę, co najmniej 30 minut przed kontaktem ze słońcem. Oczywiście jednorazowa aplikacja produktu nie będzie wystarczająca, szczególnie jeśli planujemy pozostać na powietrzu przez kilka godzin. Krem do opalania powinno się aplikować co 2-3 godziny, a następnie ponawiać aplikację po każdym wyjściu z wody (nawet w przypadku wodoodpornego produktu) lub w sytuacji, gdy nasza skóra bardzo się poci (pot i woda znacznie osłabiają działanie kremu do opalania).

Jak dobrać odpowiedni filtr przeciwsłoneczny?

Skąd wiedzieć, który krem do opalania będzie odpowiedni do potrzeb naszej skóry i zapewni jej należytą ochronę przed słońcem? Dobór odpowiedniego produktu zależy przede wszystkim od fototypu Twojej skóry. Tą, która najłatwiej ulega oparzeniom, jest skóra o fototypie I. Dotyczy on posiadaczek bardzo jasnej, wręcz porcelanowej cery, a także jasnych bądź rudych włosów i jasnych oczu. W przypadku takich osób ochrona ich skóry powinna być wysoka, dlatego warto sięgać po kremy do opalania z SPF 50.
U kogo z kolei najlepiej sprawdzi się krem do opalania z filtrem SPF 30? Powinny sięgać po niego osoby z II i III fototypem skóry. Oprócz tego, jeśli dana osoba z takim fototypem posiada skórę wrażliwą, krem do opalania SPF 30 może, a nawet powinien być przez nią stosowany codziennie. 

 

Wybierając krem do opalania, powinniśmy także zaopatrzyć się w odpowiedni krem do twarzy z filtrem. Warto pamiętać o tym, że skóra twarzy jest delikatniejsza niż w przypadku pozostałych części ciała, dlatego odradza się stosowanie kremów do opalania na skórę twarzy. W tym celu bardzo dobrze sprawdzą się np. dermokosmetyki, które oprócz odpowiednio wysokiego filtru, np. SPF 30, chronią, ale i pielęgnują skórę w ciągu dnia. Dzięki temu mamy pewność, że także nasza skóra twarzy jest odpowiednio zabezpieczona przed działaniem promieni słonecznych.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ