Monday, June 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Przeżyj coś naprawdę!

Przeżyj coś naprawdę!

Ekspresji warto się uczyć od najmłodszych lat

Broadway Musical School

fot. materiał Partnera

Świat, w którym żyjemy, stawia przed młodymi ludźmi niemałe wyzwania. Presja sukcesu, technologiczna histeria, częsta sztuczność otoczenia, to aspekty, które mają bezpośredni wpływ na samopoczucie dzieci i młodzieży. Opublikowany w tym roku raport „Młode głowy” fundacji Unaweza Martyny Wojciechowskiej dotyczący zdrowia psychicznego młodych osób, pokazuje, że blisko 50 procent z nich odczuwa brak motywacji do działania, a co trzeci czuje się samotny. Około 30 procent uczniów uważa, że ich wartość zależy od akceptacji innych. Jak więc odnaleźć równowagę w otaczającym nas świecie? Jak odnaleźć społeczność, w której młodzi ludzie poczują się bezpiecznie i będą mieć szansę rozwijać swoje pasje i zainteresowania

 

Teatr rozwija, muzyka łagodzi

Autorski program edukacyjny największej szkoły musicalowej w Polsce – Broadway Musical School ‒ stawia na taką metodologię kształcenia artystycznego, która oprócz rozwoju technik wokalnych, tanecznych i aktorskich, duży nacisk kładzie na rozwój umiejętności społecznych i emocjonalnych swoich uczniów.

fot. materiał Partnera

Długo szukałam takiego miejsca dla córki, które sprawi, że rozwinie swój talent i nabierze pewności siebie. Kilka lata temu znajomi z Gdyni polecili nam szkołę Broadway Musical School, która w Katowicach również ma swój oddział. Dziś rozpoczynamy swój czwarty sezon z Broadwayem. Hania z nieśmiałej i niepewnej dziewczynki, nabrała odwagi i wiary w siebie, którą z łatwością wykorzystuje do wystąpień na zawodowej scenie. Dziś Broadway to jej życie. Jestem przekonana, że poza rozwijaniem pasji tanecznych, aktorskich oraz wokalnych, umiejętności nabyte na zajęciach musicalowych przydadzą się jej w każdej dziedzinie życia

‒ mówi Pani Katarzyna z Katowic, mama 14-letniej dziś Hani. 

 

Zajęcia w Broadway Musical School to połączenie tańca, śpiewu i aktorstwa, dzięki którym uczniowie poznają swoje możliwości wokalne i uczą się wyrażać emocje poprzez taniec i aktorstwo.

Broadway Musical School

fot. materiał Partnera

W naszej szkole pracujemy w oparciu o autorski program nauczania, wzorowany na najlepszych szkołach na BROADWAYU i WEST ENDZIE. Podczas zajęć wykorzystujemy BOOKLETY ‒ nasze autorskie podręczniki, które są wspaniałym kompendium wiedzy artysty musicalowego

‒ mówi Tomasz Godzisz, dyrektor artystyczny i współtwórca Broadway Musical School.

Śpiewać każdy może

Broadway Musical School umożliwia swoim uczniom udział w różnych programach kształcenia. Najbardziej rozbudowany – Broadway Premium, obejmuje trzy dyscypliny musicalowe: wokal, taniec i aktorstwo przygotowuje swoich uczniów do występu w profesjonalnym spektaklu musicalowym w zawodowym teatrze. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę ‒ aktywnych artystów polskich scen teatralnych ‒ a program zapewnia indywidualny rozwój każdego ucznia.

Uruchomione zostały również zajęcia Broadway Young w weekendy oraz w tygodniu, które skierowane są dla dzieci od 3. roku życia. Program jest odpowiedzią na potrzeby rodziców, którzy mają świadomość jak ważny jest kontakt ze sztuką od najmłodszych lat, i jak wielki wpływ ma na rozwój wyobraźni i empatii. Jest podstawą do prawidłowego rozwoju.

Dla osób, które skończyły 16 lat, powstał program Broadway Adults.

fot. materiał Partnera

Często zdarza się, że młodzi ludzie odkrywają swoje pasje dopiero na zajęciach musicalowych. W Broadway Musical School mają szansę je poznać i rozwijać. W dzisiejszych czasach alternatywą dla świata wypełnionego technologią i brakiem autentyczności, są nasze zajęcia. Śpiew, taniec i aktorstwo pozwalają na wyrażanie prawdziwych emocji, które często są tłumione w otaczających nas realiach. W trakcie prób teatralnych czy występów na scenie, uczniowie konfrontują się ze swoimi lękami i budują pewność siebie ale jednocześnie czerpią radość z obcowania ze sztuką, z partnerami na scenie, którzy stają się ich najlepszymi przyjaciółmi

– mówi dalej Tomasz Godzisz 

Weź kogoś za rękę ‒ naprawdę

Broadway oprócz zajęć, to społeczność wspaniałych młodych osób z całej Polski. Wspólna praca nad spektaklami podczas roku szkolnego czy też na artystycznych obozach letnich i zimowych zbliża do siebie i rozwija umiejętność pracy w zespole. W świecie wirtualnych relacji, gdzie czasem trudno o prawdziwą bliskość, Broadway daje przestrzeń do tworzenia autentycznych więzi. Wspólna pasja i cel sprawiają, że młodzi ludzie uczą się komunikacji, wzajemnego wsparcia i solidarności.

 

Broadway Musical School kształtuje talenty kształtując światopogląd swoich uczniów. To inwestycja nie tylko w ich przyszłość artystyczną, ale także w ich emocjonalny rozwój. Broadway pozwala im przeżyć coś naprawdę pięknego i autentycznego! Przeżyć coś naprawdę.

Źródło: materiał Partnera MK

 

TAGI
top
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ