Friday, March 1, 2024
Home / PARTNER MK  / Przeszczep włosów – skuteczne rozwiązanie problemu wypadających włosów

Przeszczep włosów – skuteczne rozwiązanie problemu wypadających włosów

Dla kogo przeznaczony jest zabieg przeszczepu włosów?

przeszczep włosów

O czym pamiętać po zabiegu przeszczepienia włosów / fot. materiały prasowe

Nadmierne łysienie to bardzo poważny problem, z którym boryka się naprawdę wiele osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Kiedy wszelkie naturalne metody zawodzą, dobrym rozwiązaniem wydaje się wykonanie przeszczepu włosów. Jest to coraz popularny zabieg, który pozwala na skuteczne zagęszczenie włosów. Jednak przed podjęciem decyzji o zabiegu, warto wiedzieć z czym on się wiąże i jak przebiega

Dla kogo przeznaczony jest zabieg przeszczepu włosów?

Przeszczep włosów za pomocą Artas x to bardzo nowoczesna metoda, która jest przeznaczona przede wszystkim dla osób, które w wyniku różnych ciężkich sytuacji życiowych jak np. choroba czy wypadek, straciły znaczną część swoich włosów. Z transplantacji mogą także skorzystać osoby cierpiące na łysienie androgenowe lub bliznowaciejące. Warto także podkreślić, że na przeszczep mogą się zdecydować osoby, które z natury mają bardzo cienkie i delikatne włosy, ale marzą o bujnej i gęstej fryzurze. 

Jak przebiega zabieg przeszczepu włosów?

Przed rozpoczęciem zabiegu przeszczepu włosów lekarz aplikuje znieczulenie miejscowe. Dzięki temu cała procedura jest całkowicie bezbolesna i bezpieczna. Następnie zależnie od stosownej metody, można przejść do przeprowadzania zabiegu. Jedna z najczęściej stosowanych procedur polega na pobieraniu mieszków włosowych z tyłu głowy i wszczepianiu ich tam, gdzie jest największa potrzeba. Aby tego dokonać wykonuje się drobne nacięcia w skórze głowy i w nich umieszcza się włoski. Za jednym razem chirurg może przeszczepić maks 2 tysiące mieszków. Jednak cała procedura nie kończy się na tym. Aby efekt był zadowalający lekarze muszę określić w jaki sposób powinna być poprowadzona linia włosów. 

Przygotowanie do zabiegu przeszczepu włosów

Aby transplantacja włosów przebiegła pomyślnie, koniecznie jest poprzedzenie zabiegu kilkoma badaniami laboratoryjnymi jak np. morfologia, układ krzepnięcia, glukoza itd. Bardzo ważne jest także to, że na 10 dni przed zabiegiem nie można przyjmować leków, które w swoim składzie zawierają aspirynę. Nie wskazane jest także przyjmowanie witaminy B i E. Wszystkie tego typu środki mogą wpłynąć na zwiększenie krwawienia. 

Na jedną dobę przed przed przeprowadzeniem zabiegu nie powinno się palić papierosów. Ważne jest także dokładne umycie skóry głowy bez stosowania żadnych odżywek i innych, dodatkowych środków. 

O czym pamiętać po zabiegu przeszczepienia włosów

Bardzo ważne jest także przestrzegania konkretnych zasad pielęgnacyjnych po wykonaniu zabiegu przeszczepu. Proces regeneracji mieszków włosowych w miejscach pobrania i przeszczepu trwa od tygodnia do dwóch. Po zabiegu trzeba przyjmować wskazany antybiotyk i leki przeciwzapalne. Dodatkowo trzeba zachować odpowiednią ostrożność. W praktyce oznacza to rezygnacja z intensywnego sportu, pływania czy opalania się. 

Więcej informacji na temat przeszczepu włosów robotem Artas iX 

źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ