Monday, April 22, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Przesyłka kurierska do Niemiec ‒ jak wysłać paczkę?

Przesyłka kurierska do Niemiec ‒ jak wysłać paczkę?

Wysyłamy, odbieramy, dobrze, że to teraz takie proste

przesyłka kurierska

Przesyłka kurierska do Niemiec? Nic prostszego / fot. Freepik

Nie ma co się oszukiwać, w dobie Internetu zagraniczny handel to coś zupełnie normalnego. Wysyłamy paczki do Anglii, Holandii, czy też Francji, jednak najwięcej przesyłek dociera do naszego zachodniego sąsiada. Obecnie przesyłka kurierska do Niemiec to naprawdę proste oraz niezbyt kosztowne rozwiązanie. Co warto wiedzieć na ten temat?

 

W jaki sposób wysłać paczkę do Niemiec?

Paczka do Niemiec może zostać wysłana niemalże dokładnie tak samo, jak do Polski. Cały proces warto rozpocząć u brokera kurierskiego, takiego jak AlleKurier, która pozwala nam na wybór jednej z wielu firm kurierskich. Dlaczego warto postawić na tego typu rozwiązanie? AlleKurier to sprawdzony gracz na rynku transportowym, w przypadku którego paczka  za granicę zawsze dociera do odbiorcy. Cały proces jest naprawdę niezwykle szybki oraz wygodny, a kurier trafia zarówno do firmy, jak i domu. Nie możemy również zapomnieć o korzystnych cenach, które okazują się nawet 70 procent niższe, niż u konkurencji. Jedyne, co musimy zrobić, aby wysłać paczkę do Niemiec, to założyć konto w serwisie AlleKurier, wypełnić stosowny formularz oraz w późniejszym czasie przekazać przesyłkę kurierowi.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Niemiec?

Odpowiedź na to pytanie jest naprawdę złożona, gdyż to, jak drogi będzie kurier do Niemiec, zależne jest od miejsca, do którego ma dotrzeć dana paczka, a także od jej wymiarów, wagi oraz rodzaju. To właśnie te parametry będą warunkować ceny poszczególnych nadań. Nie możemy nie wspomnieć o tym, że każda firma kurierska ma swój własny cennik dla konkretnego typu paczek. Bierze ona pod uwagę takie aspekty, jak rozmiar oraz waga, które wpływają na sposób sortowania oraz samego transportu, a także miejsce doręczenia. W tym wypadku warto ponownie wspomnieć o AlleKurier. Firma ta wyróżnia się na rynku bardzo korzystnymi cenami, które zachęcają wielu klientów do skorzystania z ich oferty.

Co zrobić, aby zmniejszyć koszt wysyłki?

Oczywiste jest to, że na sporą część czynników oddziałujących na koszt przesyłki po prostu nie mamy wpływu. Nie oznacza to jednak, że dokładnie tak samo jest ze wszystkimi aspektami. Właśnie dlatego, jeśli chcemy zmniejszyć koszty przesyłki, warto skupić się na jej wielkości. Wiele paczek można po prostu zmniejszyć na przykład za sprawą rozkręcenia przedmiotu, który jest jej zawartością. Jeśli chodzi o wagę, to w tej kwestii nie możemy wiele zrobić, jednak wymiary mogą zostać jak najbardziej zmodyfikowane.

Przesyłka kurierska do Niemiec ‒ ile trwa dostarczenie paczki?

Średni czas, w jakim paczka powinna zostać dostarczona do Niemiec, to około 48 godzin. Jednak w niektórych wypadkach, kiedy odbiorca mieszka poza dużym miastem, czas ten może zostać znacznie wydłużony. W rzeczywistości czas ostatecznego doręczenia zależny jest od momentu, w którym paczka została wydana kurierowi. Jeśli będzie to sobota, to przesyłka w drogę wyruszy dopiero w poniedziałek. Sama odległość nadawcy od odbiorcy nie ma większego wpływu na czas doręczenia. Na samym końcu musimy zaznaczyć, że dopuszczalny czas transportu międzynarodowej przesyłki w drogowym transporcie to 5 dni roboczych.

 

Źródło: materiał partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ