Saturday, June 22, 2024
Home / Moda  / PrzePROJEKTowani dla Gosi – CRACOW FASHION WEEK 2020

PrzePROJEKTowani dla Gosi – CRACOW FASHION WEEK 2020

Grono modeli, które zaskakuje!

pokaz mody

Trzydzieści modelek i dziesięciu modeli. Pięciu niezwykłych projektantów mody. To wszystko na pokazie mody #przePROJEKTowani / fot. Flaunter.com / Unsplash

Trzydzieści modelek i dziesięciu modeli. Pięciu niezwykłych projektantów mody. Pokaz mody #przePROJEKTowani ma tylko JEDEN cel – pomoc młodej i utalentowanej dziewczynie w spełnieniu jej marzeń.

 

 

Grono modeli, które zaskakuje!

Kilka dni temu oficjalnie zakończyły się pokazy mody w Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie oraz w Paryżu. Na kolejną dawkę modowych inspiracji nie będziemy musieli więc długo czekać. Już 21 marca rozpocznie się Cracow Fashion Week a podczas niego niezwykły pokaz mody #przePROJEKTowani w Radisson Blu Hotel. Będzie on wyjątkowy, ponieważ charytatywnie wystąpią w nim osoby związane ze światem biznesu, kultury i sztuki w strojach projektu m.in: Claudius Scissor, Kovalowe, Klaudii Klimas, Anny Nowak-Curyło, Kate Weyss i laureatów tegorocznego konkursu młodych projektantów.

Do grona modelek i modeli, których ujrzymy już 28 marca należą: Agnieszka Pleti, Lidia Bogaczówna, Joanna Krupska-Łukawska, Lidia Wiszniewska, Agnieszka Wilczynska, Małgorzata Przygórska-Skowron, Anna Jedrocha, Iwona Nawara, Aneta Ksiazek, Beata Kossakowska, Anna Styrylska, Justyna Chmielewska, Monika Szajna, Diana Dobrowolska, Aneta Pondo, Apogeum Cybulska, Justyna Konieczny, Justyna Drobkiewicz, Elżbieta Filipiak, Gosia Heretyk, Marta Jodłowska, Paulina Zygadło-Peroń, Andrzej Popiel, Jarosław Maślanka, Krzysztof Paradowski, Andrew Hallam, Julien Hallier, Piotr Sajdak, Sebastian Dyla, Ernest Musiał, Paula Fanderowska, Filip Walkowicz, Piotr Piasecki, Wojciech Karpiński, Olof Karlsson, Milena Nizinska.

Kim jest bohaterka akcji?

Beneficjentką akcji jest Gosia Sikora, 23-latka z małopolski, która jest podopieczną Fundacji Poland Business Run. W 2017 roku, w trakcie pierwszego roku studiów uległa wypadkowi komunikacyjnemu na przejeździe tramwajowym i przeszła amputację lewej nogi na poziomie podudzia. Dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół udało jej się zdobyć protezę i wrócić na studia. W 2019 r. obroniła pracę licencjacką, a obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich w Krakowie. Jednocześnie pracuje jako nauczycielka przedszkolna. Gosia potrzebuje dalszej fizjoterapii. Młodej i zdolnej dziewczynie dalsza rehabilitacja jest niezbędna, by mogła w pełni funkcjonować i realizować się w życiu prywatnym i zawodowym.

Jestem bezgranicznie zaskoczona, że to dla mnie przygotowywana jest taka akcja. Jestem też bardzo szczęśliwa, ponieważ od czasu wypadku codziennie walczę o to, by zwyczajnie móc chodzić. Mimo, że pracuję, bardzo trudno jest mi sfinansować konieczne w tym celu rehabilitacje i specjalistyczną opiekę. Dziękuję za każdą wpłaconą na pomoc dla mnie złotówkę – mówi Gosia.

Ty również możesz pomóc!

W ramach zorganizowanej dla niej akcji wystarczy dowolną kwotę wpłacić na konto dostępne na: https://zrzutka.pl/z/przeprojektowani
Za kwotę powyżej 100 zł otrzymasz koszulkę lub torbę-cegiełkę z grafiką specjalnie przegotowaną na ten cel przez NONSTOPKOLOR i Karolinę Kowalską.

Akcja pomocy dla Gosi trwa przynajmniej do końca marca 2020. Do jej udzielenia zaproszony jest KAŻDY! Na pokaz mody #przePROJEKTowani obowiązują imienne zaproszenia od organizatora.

Marlena Szołdra

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ