Sunday, June 16, 2024
Home / #ZOSTAŃWDOMU  / Przełam swoje bariery, czyli jak płynnie mówić w języku angielskim?

Przełam swoje bariery, czyli jak płynnie mówić w języku angielskim?

Angielski szybko, łatwo i bez stresu? Ależ tak

jezyk-angielski-miasto-kobiet

fot. Adobestock

Na znajomość języka angielskiego składa się szereg kompetencji, do których zaliczyć możemy czytanie, pisanie, słuchanie oraz mówienie. Szczególnie ta ostatnia umiejętność sprawia wielu osobom najwięcej trudności. Posiadając bowiem dużą wiedzę z zakresu słownictwa i gramatyki, nie umiemy poradzić sobie z tzw. barierą językową. Jest to, najprościej mówiąc, strach i obawa przed wypowiadaniem się w innym języku. Jak sobie z tym poradzić? Metoda nauki Babbel ma na to sposób

 

Wiedza to podstawa

Podstawą mówienia w języku angielskim jest przede wszystkim poznanie szerokiego zakresu słownictwa i gramatyki. Bez tego trudno wymagać od siebie odwagi i pewności budowania wypowiedzi. Ucząc się języka angielskiego za pomocą wyjątkowej aplikacji Babbel, możemy ćwiczyć równocześnie oba te elementy. 15-minutowe lekcje zawierają ciekawy materiał, który pomoże nam pogłębić zarówno wiedzę, jak i praktyczne umiejętności. Naukę możemy rozpocząć od interesującego nas poziomu. Możemy również podszkolić się np. w zakresie angielskiego biznesowego.

Ćwiczenie czyni mistrza

Teoria jest ważna, jednak sama teoria bez praktycznych umiejętności nie zda się na zbyt wiele. Ćwiczenia w każdym kursie języka angielskiego z Babbel stanowią doskonałe uzupełnienie opanowanej przez nas teorii. Codzienne dialogi to klucz do zdobycia pewności siebie i zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Ponadto dzięki aplikacji sami decydujemy, na których ćwiczeniach chcemy skupić się bardziej niż na innych. Dzięki temu możemy sami spojrzeć w oczy swoim słabościom i trenować tak długo, aż osiągniemy zadowalające efekty.

Praktyczne rozmówki angielskie to ogromny atut nauki z Babbel. Nieprzydatne zwroty oraz skostniałe, nieużywane w praktyce teorie, których uczono nas w szkole, to trauma wielu z nas. Dzięki dynamicznym lekcjom w aplikacji Babbel zdobywamy kompleksową wiedzę i jednocześnie ćwiczymy dialogi, które znajdują swoje odzwierciedlenie w codziennym życiu. Impreza urodzinowa, spotkanie biznesowe, a może rozmowa o pracę? Specjaliści w Babbel tak ułożyli ćwiczenia, abyśmy mogli z powodzeniem później odnaleźć się w każdej życiowej sytuacji.

Jak pokonać wstyd przed mówieniem w innym języku?

Po pierwsze — uświadom sobie, że podczas nauki języka angielskiego za pomocą aplikacji Babbel nikt Cię nie ocenia! Nie ma tam złośliwych kolegów ze szkoły ani wiecznie niezadowolonych nauczycieli. Możemy do woli popełniać błędy i wracać do poprzednich ćwiczeń bez obawy narażenia się na śmieszność. Po drugie, im więcej będziemy ćwiczyli w domowym zaciszu, tym większej pewności siebie nabierzemy. Po trzecie, ćwicząc język angielski na wszystkich płaszczyznach, rozwijamy skutecznie kompetencje językowe, a z czasem płynne mówienie stanie się dla nas czymś zupełnie normalnym.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ