Wednesday, May 22, 2024
Home / Moda  / Przegląd zegarków Garmin Fenix – wybieramy najlepszy!

Przegląd zegarków Garmin Fenix – wybieramy najlepszy!

Bez wątpienia firma Garmin jest jednym z bardziej znanych wytwórców zegarków dla osób aktywnych. Obecnie marka ta ma w swoim portfolio kilka linii produktów tego typu, które różnią się oczywiście użytecznością, designem i ceną. Wśród

Bez wątpienia firma Garmin jest jednym z bardziej znanych wytwórców zegarków dla osób aktywnych. / fot. materiały prasowe

Bez wątpienia firma Garmin jest jednym z bardziej znanych wytwórców zegarków dla osób aktywnych. / fot. materiały prasowe

Bez wątpienia firma Garmin jest jednym z bardziej znanych wytwórców zegarków dla osób aktywnych. Obecnie marka ta ma w swoim portfolio kilka linii produktów tego typu, które różnią się oczywiście użytecznością, designem i ceną. Wśród nich ogromną popularnością cieszy się cała rodzina „Fenix”. Co warto o nich wiedzieć, i który konkretnie model wybrać?

 

Zegarki sportowe Garmin – czy warto?

 

Prawdopodobnie każdy, kto interesował się tematem zegarków do biegania czy innych treningów choć raz słyszał nazwę „Garmin Fenix”. I nie powinno to oczywiście dziwić, gdyż seria ta jest w sprzedaży od dobrych kilku lat i co nie mniej ważne – cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kupujących. W tym miejscu warto też podkreślić, że i sama amerykańska marka Garmin uznawana jest za jednego z liderów rynku. Na całą rodzinę „Fenixsów” składa się kilka ich generacji, a obecnie oferowane są „piątki” i „szóstki”. W niektórych sklepach można też trafić na ostatnie sztuki nieprodukowanej już linii Garmin Fenix 3. Wśród nich istnieją z kolei różne modele o dodatkowych oznaczeniach – takich jak Plus, Pro, S czy X. Tym, co łączy je wszystkie jest wysoka jakość wykonania i doskonała użyteczność, które to cechy są kluczowe dla prawie każdego użytkownika. Dzięki temu można mieć pewność, że każdy smartwatch Garmin Fenix będzie udanym zakupem.

 

Rodzina zegarków Garmin Fenix – jakie modele do niej należą?

 

Jak już wspomnieliśmy, obecnie produkowane są serie Garmin Fenix 5 i 6. A którym konkretnie wersjom do nich należącym, trzeba się koniecznie przyjrzeć?

 

  • Garmin Fenix 5 – czyli podstawowy model należący do starszej serii. Jego największą zaletą jest doskonałe połączenie niskiej obecnie ceny (w promocjach poniżej 2000 zł) z bardzo ciekawymi parametrami i wysoką jakością. Jego okrągła koperta wykonana została ze stali szlachetnej, a pasek z przyjemnego i wytrzymałego tworzywa sztucznego. Fenix 5 wyposażony został oczywiście w moduł GPS, kompas, barometr i szereg funkcji pomiarowych obejmujących wszystkie najważniejsze parametry treningowe. 
  • Garmin Fenix 5S Sapphire – to nieco mniejszy brat wcześniej wymienionego modelu. W porównaniu z poprzednikiem wyróżnia się on zmniejszoną kopertą, co sprawia, że jest on bardzo często wybierany przez panie lub osoby gustujące w bardziej dyskretnych gadżetach. Drugą ważną cechą tego produktu jest zastosowanie dużo wytrzymalszego szkiełka szafirowego zamiast mineralnego. 
  • Garmin Fenix 5X Plus Sapphire – jest „topową” wersją poprzedniej generacji tych sportowych czasomierzy. Poza wszystkimi zaletami niższych wersji, wyposażono go w pojemniejszą pamięć oraz szereg dodatkowych możliwości – takich jak mapy topograficzne, możliwość odtwarzania muzyki czy też dokonywania płatności Garmin Pay. 
  • Garmin Fenix 6S Pro GPS – model ten to jedna z ciekawszych opcji, jeśli chodzi o szóstą generację „Fenixów”. Z racji swoich niewielkich rozmiarów może on być idealnym wyborem dla aktywnych kobiet, szczególnie w bardzo atrakcyjnej biało-różowej wersji kolorystycznej. Co jednak najważniejsze, produkt ten dysponuje też świetnymi parametrami, pod wieloma względami przewyższającymi nawet topowe modele serii „5”. 
  • Garmin Fenix 6X Pro – rzuca się w oczy już na pierwszy rzut oka, z racji swoich pokaźnych rozmiarów. Co jednak bardzo ważne, w tym przypadku większa koperta przekłada się też na rozmiar wyświetlacza, którego przekątna wynosi 1,4 cala – czyli o 0,2 cala więcej, niż w wariancie „S”. W tym miejscu warto podkreślić, że obudowa tego modelu może być wykonana ze stali lub tytanu, a pojemna bateria umożliwia mu działanie nawet do 21 dni bez ładowania. Oczywiście model ten posiada wszystkie niezbędne funkcje i aplikacje treningowe, mapy czy też inne dodatki.

 

Wybór smartwatchy Garmin Fenix jest oczywiście jeszcze szerszy. Dlatego też szukając modelu idealnego dla siebie, warto dokładnie przyjrzeć się poszczególnym produktom, ich możliwościom oraz wariantom kolorystycznym. Pozwoli to z pewnością na wybranie idealnego rozwiązania, które sprawdzi się zarówno podczas treningu, jak i aktywnego wypoczynku czy w życiu codziennym.

 

Źródło: Partner MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ