Wednesday, May 22, 2024
Home / Moda  / Design  / Przegląd najpopularniejszych stylów w aranżacji wnętrz

Przegląd najpopularniejszych stylów w aranżacji wnętrz

Sprawdź trendy w urządzaniu wnętrz w 2018.

Modern studio interior with living room, kitchen and empty banner on concrete wall. Mock up, 3D Rendering

Każdego roku coś się zmienia, a widać to szczególnie w aranżacji wnętrz. To, co jeszcze niedawno było modne, teraz odeszło w niepamięć, inne trendy trzymają się jeszcze nieźle, ale nie wiadomo, jak długo. Tak jest od zawsze, dlatego też w tym roku mamy zestaw najpopularniejszych stylów. Poznajmy je!

Co jest hot? / fot. materiały prasowe

Kolor, obok którego nie można przejść obojętnie

Są takie kolory, które mają dla nas szczególne znaczenie. Jedne kojarzą się z dzieciństwem, inne z jakimś ważnym wydarzeniem, a jeszcze kolejne mogą wpływać na nas negatywnie… Jedno jest pewne – oddziałują na nas w dziwny sposób, mają dla nas dużą – pozytywną czy negatywną – wartość. Według Instytutu Pantone jest kolor, który w 2018 podbije nasze mieszkania – to Ultra Violet. Jak przekonują eksperci, ta barwa może wprowadzić wiele świeżości do każdego wnętrza. To kolor neutralny, a więc świetnie pasuje do klasycznej bieli, jak również stonowanej bieli.

Ściana, która chce być zauważona

Zapomnijmy o pustych ścianach, które stanowią jedynie element konstrukcyjny i wyznaczający granice konkretnych pomieszczeń. Przywitajmy ściany mające coś do powiedzenia! W 2018 nie będą tylko tłem, dodatkiem do aranżacji, bo obecnie awansowały do pierwszej ligi i jeśli chcemy nadążyć za tegorocznymi trendami, powinniśmy to uwzględnić. Modne są różne dekoracje, a najlepszy efekt osiągniemy za pomocą fototapet czy specjalnych naklejek. Ciekawą opcją są też różnokolorowe ramki na zdjęcia. Dobierzmy różne kształty i rozmiary, żeby kompozycja była rzeczywiście oryginalna.

Trochę szaleństwa

Rok 2018 nie należy do “grzecznych” i przewidywalnych, bo zamiast spokoju i ułożenia dominują odważne kroki, dzięki czemu przełamywane są obowiązujące konwencje. To oznacza dominację nieoczywistych zestawień, a także łączenie różnych materiałów. Nie ma tu tak naprawdę ograniczeń, choć trzeba oczywiście pamiętać, by wszystko łączyć gustownie. Jeśli mamy z tym problem warto poradzić się kogoś bardziej doświadczonego lub podpatrzeć jak robią to inni.

Meble na okrągło

Wszyscy znamy okrągłe stoły czy zaokrąglone oparcia foteli. Znajdziemy je w wielu mieszkaniach i specjalnie nie zwracamy na nie uwagi, ale właśnie to one są w 2018 roku na topie. Można więc spodziewać się, że coraz więcej projektantów będzie stawiało na okrągłe kształty, także w innych meblach, jak komody czy szafki.

Trochę orientalizmu

Szczypta egzotyki w naszych mieszkaniach? Czemu nie, szczególnie że trend, który zaraz opiszemy, ma bardzo wdzięczną nazwę: Wabi-Sabi. To japońskie określenie, które wyraża filozofię podejścia do projektowania wnętrz. Wabi oznacza prostotę, a Sabi piękno wynikające z upływu czasu. To świetna propozycja dla osób poszukujących ponadczasowych, niesztampowych propozycji.

Jakie projekty domów są wybierane?

Mówiliśmy do tej pory o wnętrzach, a warto też sprawdzić, jakie projekty domów cieszą się największą popularnością. Zdecydowanie gotowe projekty wiodą tu prym, bo są tańsze niż na indywidualne zamówienie, a jednocześnie spełniają najważniejsze wymagania – zarówno pod kątem wyglądu, jak i funkcjonalności.

Jeśli zaś chodzi o styl, to ciągle najczęściej decydujemy się na domy w stylu tradycyjnym, przeważnie projekty domów parterowych czy z poddaszem użytkowym, choć coraz więcej osób celuje w nowoczesne, energooszczędne budownictwo. Na pewno odchodzi się od budowania dużych, wielopokoleniowych domów, bo są po prostu nieopłacalne.

Tak to wygląda, a jakie trendy zagoszczą na dłużej, a jakie będą tylko sezonową modą, przekonamy się dopiero za jakiś czas.

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
 • watchi 31 lipca, 2018

  Sama interesuję się tematem od dłuższego czasu. I co moim zdaniem jest modne:
  jasne kolory
  styl angielski
  pastelowe barwy we wnętrzach
  szarość oraz biel
  Oryginalne dekoracje ścian taie jak naklejki czy fototapety

  Jesli chodzi o łazienkę,to coraz bardziej popularna staje się mozaika: https://www.rawdecor.pl/pl/

  Polecam zajrzeć sobei na stronę. Jest wiele ciekawych projektów łazienek

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ