Friday, March 1, 2024
Home / PARTNER MK  / Przegląd funkcji nowoczesnych baterii prysznicowych

Przegląd funkcji nowoczesnych baterii prysznicowych

Aby była niezawodna, estetyczna i niekłopotliwa

Bateria prysznicowa w łazience

fot. Envato Elements

Aranżacja łazienki wymaga wielu przemyślanych decyzji. Niejednokrotnie nawet najmniejszy detal może mieć ogromne znaczenie, które wpłynie na funkcjonalność pomieszczeń oraz ostateczny wygląd nadając mu niepowtarzalny charakter. Jednym z elementów, który powinien w szczególności przykuć twoją uwagę jest bateria prysznicowa

 

Przegląd funkcji nowoczesnych baterii prysznicowych

Decydując się na prysznic zamiast klasycznej wanny z pewnością zaoszczędzisz sporo miejsca. Ma to niezwykle duże znaczenie w szczególności, gdy zaprojektowana łazienka jest niewielkich rozmiarów. Aktualnie na rynku jest sporo możliwości doboru kabiny prysznicowej, która spełni twoje oczekiwania i będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb. Do wyboru masz kabiny z płytkimi lub głębokimi brodzikami, drzwiami suwanymi lub zawiasowymi, a możesz zdecydować się na opcję, składającą się z samych płytek kaflowych i nieprzesuwnej szyby, która od reszty pomieszczenia będzie cię oddzielać niczym parawan.

 

Niezależnie od tego, na jaki typ się zdecydujesz, musisz dobra odpowiednią baterię prysznicową, która będzie pasować do stylu, który obrałeś. Klasyczna, chromowana bateria prysznicowa Grohe Eurosmart z pewnością sprawdzi się w każdym typie kabiny prysznicowej. Delikatnie połyskujący srebrny kolor prezentuje się bardzo dobrze. Musisz jednak mieć na uwadze, że wymaga częstego czyszczenia, ponieważ widać na niej osiadającą wodę i brud w postaci mydlin. Nieco nowocześniejszą opcją są baterie z wbudowanym termostatem, dzięki którym temperatura twojej kąpieli będzie zawsze optymalna i dostosowana do twoich potrzeb. Jeżeli jesteś fanem nowoczesnych rozwiązań możesz zwrócić uwagę na to, aby bateria prysznicowa była nieoczywista i wybrać taką, która wyglądem przypomina joystick.

bateria prysznicowa

fot. Envato Elements

Wpływ baterii łazienkowej na komfort kąpieli

Czy bateria prysznicowa ma wpływ na komfort kąpieli? Zdecydowanie tak i nie chodzi tu tylko o wygląd. Podczas zakupu starannie dobierz baterię, która będzie łatwa w użytkowaniu a ustawienie temperatury wody nie będzie przysparzać domownikom problemów. Zwróć uwagę na kształt swojego prysznica oraz umiejscowienie półek, tak by nie kolidowały z zamocowaną baterią i wężem prysznicowym, który będzie podłączony bezpośrednio do baterii.

Decydując się na wybór baterii z termostatem, takich jak ShowerTablet Select od Hansgrohe, możesz nie tylko podnieść komfort podczas długich i relaksujących kąpieli, ale także wdrożyć spore oszczędności, które wynikają z braku konieczności ręcznej regulacji temperatury.

Nowoczesna bateria prysznicowa, czyli jaka?

Spośród wielu opcji dostępnych na viverto.pl możesz zdecydować się na klasyczne baterie lub postawić na nowoczesność. Zastąp klasyczne mieszalniki wody niebanalnymi kształtami, które ciężko spotkać w domowych łazienkach.
Najciekawszym rozwiązaniem może być wykorzystanie baterii łazienkowej o podłużnym kształcie z pokrętłami po bokach. Bateria łazienkowa, która z pewnością nada indywidualny charakter całej aranżacji może składać się z dwóch okrągłych przycisków umieszczonych jeden pod drugim. Każdy wybór może okazać się dobry, najważniejsze, aby był dopasowany do twoich indywidualnych preferencji.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Bateria 9 marca, 2022

    W nowoczesnej łazience ciekawym rozwiązaniem są baterie podtynkowe ukryte w ścianie. Skromne formy są coraz bardziej trendy – na pierwszym miejscu funkcjonalność

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ