Monday, April 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Przedłużanie rzęs – fakty i mity

Przedłużanie rzęs – fakty i mity

Chcesz zrobić rzęsy, ale wciąż się wahasz? Czas rozprawić się z wątpliwościami!

Rzęsy Amazing Lashes / fot. materiały prasowe

Moda na przedłużane rzęsy ma się w Polsce całkiem dobrze i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. Coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg, który pozwoli im wyglądać piękniej i czuć się pewniej.

Rzęsy Amazing Lashes / fot. materiały prasowe

Można powiedzieć, że sztuczne rzęsy przeżywają swój renesans, od kiedy tylko stały się ogólnodostępne dla wszystkich – a nie tylko dla gwiazd z pierwszych stron gazet. Tak popularny temat jednak wywołuje sporo niejasności i wątpliwości. Skąd wiedzieć, co na temat doczepianych rzęs możemy uznać za prawdę, a co za mit? Oto trzy fakty i trzy mity na temat przedłużania rzęs:

FAKTY:

Zabieg trwa długo

To prawda. Rekordzistki spędzają na łóżku kosmetycznym nawet trzy godziny! Czas trwania przedłużania rzęs uzależniony jest jednak od kilku czynników. Na jego długość wpływ ma nie tylko metoda, jaka została wybrana przez klientkę, ale również umiejętności i doświadczenie stylistki. Początkująca kosmetyczka będzie wykonywała zabieg dłużej niż doświadczona i wyuczona na dawnych błędach profesjonalistka.

Zabieg trzeba odnawiać

Wiadomo – nic nie trwa wiecznie. Tak samo sztuczne rzęsy – po jakimś czasie wypadają wraz z naszymi naturalnymi. Nie ma w tym nic dziwnego. Dlatego, jeśli ktoś decyduje się na zabieg przedłużania rzęs – musi być gotowym na to, że co 3-4 tygodnie należy udać się do gabinetu po nową dawkę rzęs.

Sztuczne rzęsy są bezpieczne

A przynajmniej te, które aplikowane są profesjonalnie z wykorzystaniem dobrych produktów. Prawdą jest, że rzęsy syntetyczne nie oddziałują negatywnie na nasze naturalne rzęsy. Kondycja tych drugich jest niezależna od posiadania pierwszych.

Masz dość doklejania sztucznych pasm rzęs przed każdym wyjściem? / fot. materiały prasowe

MITY:

Sztuczne rzęsy przeszkadzają w noszeniu okularów

Mit ten jest jednym z najczęściej powielanych. Warto jednak wiedzieć, że odpowiednio przyczepione rzęsy nie są odczuwalne podczas noszenia okularów. Co więcej – można je mieć również w przypadku noszenia soczewek. Ekspertki w dziedzinie przedłużania rzęs zgodnie potwierdzają, że miękkie, nowoczesne sztuczne rzęsy są całkowicie przyjazne okularnikom!

Rzęsy przedłużane powodują wypadanie naturalnych

To stwierdzenie nie ma związku z rzeczywistością. Żeby to potwierdzić, wystarczy znać podstawowe prawa biologiczne działające u człowieka. Jak powszechnie wiadomo – naturalne rzęsy wypadają same z siebie. Taki mają cykl życiowy. Rzęsy sztuczne, przyklejone do naturalnych, siłą rzeczy również wypadną.

Nie ma różnicy, gdzie i jakie rzęsy zrobię

Jest to nieodpowiedzialne i naiwne myślenie. Wiele kobiet decyduje się na domowe przyklejanie kupionych w supermarkecie czy drogerii rzęs. Efekty często są nieestetyczne. Główna zasada przedłużanych rzęs mówi: nikt nie zaaplikuje rzęs tak jak profesjonalna stylistka w gabinecie z prawdziwego zdarzenia. Czasem warto zainwestować więcej pieniędzy, by nie zrobić sobie krzywdy. Poza tym – samodzielne przyklejanie rzęs może być niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem www.amazinglashes.pl

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • estared.net 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More to that Topic: miastokobiet.pl/przedluzanie-rzes-fakty-i-mity/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ