Sunday, March 3, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Przechowywanie w małej łazience – jakie meble wybrać?

Przechowywanie w małej łazience – jakie meble wybrać?

Stojące czy wiszące? Oto jest pytanie

meble łazienkowe

fot. Jeanvdmeulen / Pixabay

Szafki, półki i regały ‒ meble łazienkowe do zadań specjalnych. Muszą być odporne na wiele czynników, a jednocześnie pasować do wystroju. Powinny także być wygodne w codziennym użytkowaniu. Na jakie cechy należy zwracać szczególną uwagę?

 

Łazienka jest miejscem, w którym trzymamy swoje kosmetyki i artykuły higieniczne. Zwykle trzeba w niej także wygospodarować miejsce na chemię gospodarczą i środki czystości. Taka ilość kolorowych opakowań tworzy wizualny chaos, a w pomieszczeniu łatwo powstaje bałagan. Dlatego warto zadbać, aby każdy karton, pudełko i butelka znalazły swoje miejsce. Które szafki łazienkowe będą najlepszym wyborem? Jak zorganizować estetyczną i funkcjonalną przestrzeń w niewielkiej łazience?

Meble łazienkowe ‒ szafka pod umywalką

Jedna z najważniejszych przestrzeni w małej łazience znajduje się pod umywalką. W ostatnim czasie najpopularniejsze są szafki wiszące do łazienki – dają wrażenie lekkości i optycznie powiększają pomieszczenia, a jednocześnie są bardzo pojemne. Szafka pod umywalkę musi posiadać specjalne wycięcia, które dopasowują się do syfonu i innych elementów instalacji hydraulicznej. Wiszące szafki pozwalają także na łatwiejsze utrzymanie porządku, a podczas sprzątania można dokładnie umyć przestrzeń pod meblem. Szafka pod umywalką często ulega zachlapaniu wodą, dlatego warto wybrać mebel, który jest odporny na wilgoć. W tym miejscu gromadzone są zwykle również środki czystości i chemia gospodarcza. Takie preparaty mogą powodować zabrudzenia, dodatkowo zdarzają się awarie i nieszczelności syfonu, więc ważna jest wodoodporność nie tylko na zewnątrz, ale także w środku szafki. Aby uniknąć uporczywych zabrudzeń, lepiej nie trzymać chemii gospodarczej bezpośrednio na półkach. Dodatkowe zabezpieczenie wnętrza szafki mogą stanowić pudełka lub koszyki.

Szafka z lustrem

Nawet w bardzo małej łazience powinna zmieścić się szafka z lustrem nad umywalką. Taki mebel jest zwykle płytki, dlatego lepiej sprawdzi się do przechowywania mniejszych przedmiotów. W tym miejscu można bezpiecznie trzymać kosmetyki do makijażu, produkty do pielęgnacji twarzy i ciała oraz artykuły higieniczne lub leki. Dzięki temu, że są one schowane, unikamy bałaganu i osiadania na nich kurzu. Szafkę nad umywalką można wyposażyć także w oświetlenie, które ułatwia np. wykonywanie makijażu.

 

Meble łazienkowe ‒ szafki ścienne

Jeśli dostępna powierzchnia umożliwia takie rozwiązanie, to warto wyposażyć łazienkę także w szafki ścienne. Dodatkowe miejsce do przechowywania pozwoli schować zapasy chemii i kosmetyków. Można tam także wygospodarować miejsce na sprzęty takie jak suszarka czy lokówka do włosów, a także maszynki do golenia i stylizacji zarostu. Najbardziej praktyczne są szafki zamykane – pozwalają utrzymać porządek i nie zbiera się w nich kurz.

Półki i regały

Odpowiednio w komponowane półki i regały również mogą być użyteczne. Warto na nich wyeksponować np. eleganckie ręczniki lub kosmetyki w ciekawych opakowaniach. Jednak aby nie stworzyć bałaganu, lepiej nie przesadzać z ilością bibelotów.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ