Friday, July 12, 2024
Home / PARTNER MK  / Przebarwienia na twarzy po lecie – jak sobie z nimi radzić?

Przebarwienia na twarzy po lecie – jak sobie z nimi radzić?

Jak medycyna estetyczna może pomóc rozwiązać ten kłopotliwy problem?

przebarwienia po lecie, laser, medycyna estetyczna, twarz

Poznaj bezpieczny sposób na walkę z letnimi przebarwieniami / fot. materiały prasowe

Przebarwienia na twarzy i ciele to jedna z najczęściej pojawiających się „pamiątek” po upalnym lecie. Niestety jednak, niezbyt pożądanych. Jak sobie radzić z efektami nadmiernej ekspozycji na słońce?

 

Plamy od słońca – czym są?

Przebarwienia pojawiają się najczęściej na twarzy, dekolcie, a także ramionach. Są one niczym innym, jak efektem miejscowego i nadmiernego wytwarzania melaniny. Melanina, która jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym chroniącym naszą skórę przed oparzeniami, w przypadku zbyt długiej ekspozycji na światło słoneczne powoduje nasilenie pigmentacji i powstanie niechcianych przebarwień lub nawet znamion. Przed przebarwieniami może nie uchronić nas nawet stosowanie wysokiego filtru. Zwłaszcza, jeśli jesteśmy osobami starszymi lub stosujemy terapię antyandrogenową. Narażone na powstawanie przebarwień są także osoby przyjmujące niektóre leki, zioła lub używające określonych olejków eterycznych.

 

Znamiona i plamy od słońca – jak się ich pozbyć?

Jednak nieprzyjemne „pamiątki” po fantastycznej, wakacyjnej pogodzie nie muszą z nami pozostać na stałe. Pozbycie się ich jest możliwe z zastosowaniem zabiegów medycyny estetycznej.

 

Laser frakcyjny CO2 – jak działa?

Laser frakcyjny CO2 jest urządzeniem, które umożliwia bezpieczne usuwanie plam słonecznych i przebarwień. Poprawia on także elastyczność i napięcie skóry. Przy pomocy urządzenia laser wnika głęboko w tkankę skóry, co pobudza je do regeneracji. Jego światło może docierać punktowo nawet do tkanki podskórnej. Jego zastosowanie stymuluje syntezę i odbudowę włókien kolagenowych. Wszystkie zmiany skórne – w tym przebarwienia – są wypychane do góry, co sprawia, że stają się płytsze, a po czasie mogą nawet zniknąć całkowicie.

 

Więcej na temat Laserowego usuwania przebarwień możesz przeczytać na https://medistica.com.pl/dermatologia/usuwanie-przebarwien/

 

Całkowicie bezpieczny

Laser frakcyjny wnika głęboko w skórę, jednak nie stanowi zagrożenia dla tkanek zdrowych i niezmienionych. Wystąpienie blizn pozabiegowych jest praktycznie znikome. Po zastosowaniu terapii możliwe jest wystąpienie rumienia, pieczenia lub niewielkiego opuchnięcia, jednak objawy te ustępują po kilku dniach.

 

Do usuwania znamion

Laser frakcyjny możemy wykorzystać również do usuwania niewielkich znamion skórnych. W tym np. tych występujących jako efekt nadmiernej ekspozycji na słońce, ale także brodawek, kaszaków, czy włókniaków. Usuwanie znamion z pomocą lasera jest jednak radykalnym zabiegiem i jest zalecane u osób, które ukończyły 12 rok życia.

 

Usuwanie znamion przy pomocy lasera frakcyjnego CO2 jest uznawane za jedną z najbardziej skutecznych metod w pozbywaniu się niechcianych zmian skórnych. Dzięki niemu możliwe jest trwałe usunięcie niepożądanych zmian. Wiązka lasera przenika przez zmianę skórną i wysusza ją.

 

Przed przeprowadzeniem zabiegu niezbędne jest udanie się do lekarza w celu konsultacji. Po wykonaniu zabiegu na skórze – w miejscu znamiona – może pozostawać strup, który utrzymuje się przez okres 1-2 tygodni. Nie należy go usuwać mechaniczne. Najlepiej zakleić i regularnie nawilżać po zagojeniu. Zabieg nie pozostawia blizn i nie wymaga ponownego przeprowadzenia.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ