Saturday, March 2, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Prysznic w łazience w stylu loft

Prysznic w łazience w stylu loft

Minimalizm w każdym calu

Łazienka w stylu loft

Łazienka w stylu loft to przykład minimalizmu / fot. Adobe Stock

Styl loft niezmiennie cieszy się ogromną popularnością. Moda na aranżacje wnętrz, które przypominają przestrzenie po amerykańskich fabrykach, trwa, ponieważ aranżacje są funkcjonalne i minimalistyczne, a jednocześnie nietuzinkowe i oryginalne. Jak urządzić łazienkę w tym klimacie? Wskazówki znajdziesz poniżej

 

Elementy wyposażenia łazienki w stylu loft

Łazienka jest najczęściej najmniejszym pomieszczeniem w całym mieszkaniu, dlatego też minimalistyczny, wręcz nieco surowy styl loftowy sprawdza się w jej przypadku doskonale. Nie ma tu miejsca na przepych czy mnogość akcentów dekoracyjnych. Ozdobą są struktury ścian czy kolory i materiały, z jakich wykonane są poszczególne elementy w łazience.

 

Zamiast na wannę lepiej postawić na kabinę prysznicową. W ofercie na https://bravat.pl/kabiny-prysznicowe/ znajdą się opcje klasyczne, a więc ponadczasowe, ale też typowo loftowe rozwiązania. Styl industrialny z łatwością stworzą kabiny z czarnymi, matowymi elementami konstrukcji. Wystarczy dobrać czarną armaturę prysznicową z deszczownicą. Takie wyposażenie nie zabierze dużo miejsca, za to nada nieco mrocznego charakteru.

Łazienka a kolory w stylu loft

Chociaż styl loftowy może wydawać się trochę przygnębiający, to tak naprawdę ważna jest tutaj gra kolorów. W większości łazienek króluje sterylna biel, którą zresztą warto zastosować także w loftowym wnętrzu. Kolor biały nie jest tu jednak priorytetem. Należy przełamać go barwą czarną, szarościami, dodatkami w tonacji butelkowej zieleni, miedzi czy złota.

Loftowe ozdoby

Dekoracje łazienki nie muszą być głównym dodatkiem, lepiej spełnią swą rolę jako minimalistyczny, ale wyraźny akcent. Sprawdza się naturalne drewno, stara cegła, naturalny kamień, kafle imitujące beton. Dzisiaj z powodzeniem udaje się wykorzystać takie materiały również w jakże wymagającej łazience. Na rynku dostępne są impregnaty, dzięki którym zarówno drewniane deski, jak i cegła przetrwają długie lata.

Aranżacja łazienki ‒ na co zwrócić szczególną uwagę?

Styl loftowy lubi konstrukcje proste, ale w pełni funkcjonalne i praktyczne. Inwestor powinien skupić swoją uwagę na jakości wybieranych elementów wyposażenia. Z drugiej strony klimat przestrzeni po amerykańskich fabrykach z powodzeniem stworzą akcesoria z tzw. drugiej ręki ‒ lampy, metalowe półki, miedziane wieszaki. Dekorem bardzo często są rzeczy odnowione albo wręcz surowe, niewykończone.

 

Jeśli wydaje Ci się, że łazienka w stylu loftowym jest zbyt ponura i przygaszona, zmień klimat wspomnianym już drewnem. Deski albo płytki imitujące drewno świetnie sprawdzą się, aby stworzyć w łazienkowej przestrzeni domowe SPA. Co więcej, jeśli brakuje Ci ozdób, z powodzeniem możesz zastosować żywe rośliny. Bez problemu znajdziesz gatunki, na przykład paprocie, którym sprzyja wyjątkowy, wilgotny klimat w łazience i brak dostępu do naturalnego światła. Zwróć także uwagę, że styl loftowy wykorzystuje mnóstwo klasycznych rozwiązań, dzięki czemu łatwo go zmienisz, kiedy Ci się znudzi.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ