Sunday, April 14, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Prowadnice do szuflad kuchennych. Sprawdź, zanim kupisz

Prowadnice do szuflad kuchennych. Sprawdź, zanim kupisz

Urządzając kuchnię, warto przemyśleć nawet takie drobiazgi

Prowadznice do szuflad kuchennych

Właściwie dobrane prowadnice do szuflad gwarantują długą żywotność tych części mebli kuchennych / fot. Unsplash

Mogłoby się wydawać, że prowadnice do szuflad w meblach kuchenny to drobiazg, nieistotny szczegół nie mający żadnego znaczenia dla użytkowników. Otóż nie. Wybór odpowiednich prowadnic, zwłaszcza w przypadku mebli kuchennych, ma naprawdę spore znaczenie i zawsze należy go dokonywać rozważnie, z uwzględnieniem kluczowych cech tych mechanizmów. Co to za cechy i dlaczego są tak ważne?

 

Jakiego typu prowadnice do szuflad można znaleźć na Intar.pl?

Wybór odpowiedniej prowadnicy do szuflady kuchennej przekłada się na możliwości tej części mebla oraz na komfort korzystania z niej. Wszystkie oferowane przez nas prowadnice https://www.intar.pl/oferta/prowadnice-do-szuflad,19 oferują odpowiedni komfort i naprawdę spore możliwości, jednak każda w nieco innym stopniu i dzięki innym rozwiązaniom technicznym. Prowadnice do szuflad, jakie znajdziecie w naszym sklepie, to m. in.:

 

 

• prowadnice dolnego montażu renomowanej marki Blum, z serii Tandem lub Movento;
• prowadnice kulkowe H-45 z różnymi technologiami ruchu;
• podstawowe prowadnice rolkowe.

 

Wszystkie te prowadnice mogą być stosowane w przypadku szuflad do mebli kuchennych, jednak przy ich wyborze – zwłaszcza w przypadku mebli kuchennych – należy zwrócić uwagę na obciążenie (udźwig), z jakim są sobie w stanie poradzić. Dlaczego?

prowadnice

fot. Unsplash

Dlaczego przy wyborze prowadnic warto zwrócić uwagę na ich udźwig?

Chyba w żadnym innym pomieszczeniu szuflady nie bywają tak mocno obciążane, jak w przypadku kuchni i znajdujących się w niej mebli kuchennych. Szuflady w kuchni muszą być gotowe do częstego użytkowania pod obciążeniem wynikającym z zapełniania ich:

 

• zastawą stołową,
• sprzętem i akcesoriami AGD,
• produktami żywnościowymi.

 

Nowoczesne kuchnie, dzięki odpowiedniej zabudowie, coraz częściej pełnią rolę spiżarni, a więc znajdujące się w nich szuflady domyślnie muszą sobie radzić z przechowywaniem sporej ilości przetworów czy podstawowych zapasów. A te potrafią ważyć naprawdę sporo. Właśnie dlatego, planując zabudowę kuchni i zakup odpowiednich prowadnic do szuflad, warto wziąć pod uwagę obciążenia, z jakimi te będą musiały sobie radzić. Na szczęście obciążenia sięgające nawet kilkudziesięciu kilogramów przy dobrych prowadnicach nie stanowią żadnego problemu. Przykładem mogą tu być np. nasze prowadnice dolnego montażu, które przenoszą obciążenie od 40 aż do nawet 70 kg! Dla szuflad kuchennych o mniejszej pojemności w zupełności wystarczą prowadnice kulkowe, zarówno z częściowym, jak i z pełnym wysuwem, których maksymalna nośność to solidne 30 kg.

 

Przy tych możliwościach szuflad kuchennych nawet najdłuższa zima nie będzie nikomu straszna.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ