Saturday, April 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Prostownice i suszarki do włosów ‒ jak wybrać najlepsze?

Prostownice i suszarki do włosów ‒ jak wybrać najlepsze?

Zawsze sprawdzaj parametry, włosy ci podziękują

Suszarki do włosów

fot. Adrea Piacquadio / Pexels

Prostownica i suszarka do włosów to dwa urządzenia, bez których nie wyobrażamy sobie codzienności. Dzisiejsze prostownice i suszarki mają zaawansowane funkcje, jak np. regulacja temperatury, blokada płytek ułatwiająca przechowywanie czy jonizacja. Jak działa regulacja temperatury i jaka jest bezpieczna temperatura nagrzewania?

 

Prostownice do włosów ‒ jak wybrać najlepszy model?

Decydując się na zakup prostownicy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim, na rynku istnieją różne typy prostownic, które są dostosowane do różnych rodzajów włosów. Do włosów grubych i kręconych dobrze sprawdzają się prostownice z szerokimi płytkami. Do włosów cienkich natomiast warto wybrać prostownicę z regulowaną temperaturą, by uniknąć przegrzewania i uszkodzenia włosów. Warto wybierać spośród modeli z regulowaną temperaturą, co jest rozwiązaniem bezpieczniejszym i dającym więcej możliwości stylizacyjnych.

 

Płytki prostownicy mogą być wykonane z różnych materiałów ‒ ceramiki, turmaliny czy tytanu. Każdy z tych materiałów ma nieco inne właściwości. Dla przykładu, ceramika gwarantuje równomierne rozprowadzenie ciepła, a turmalina redukuje elektryzowanie się włosów. Tytan z kolei jest zdecydowanie najtrwalszy. Płytki mają różną szerokość. Dłuższe ułatwiają stylizację większych partii włosów, węższe natomiast są odpowiednie do włosów cieńszych lub krótszych.

 

Niektóre prostownice posiadają zaawansowane funkcje, jak np. jonizacja czy automatyczne wyłączenie po pewnym czasie nieużywania. To również bardzo przydatne rozwiązania, które mają spore znaczenie. Przydatna jest także blokada płytek ułatwiająca przechowywanie czy nawiew zimnego powietrza. Domyka on łuski włosa, zapewniając piękny wygląd. Prostą, ale bardzo potrzebną funkcją jest lamka kontrolna czy automatyczny wyłącznik.

Szybkie nagrzewanie i regulacja temperatury ‒ dlaczego są tak ważne?

Szybkie nagrzewanie to opcja przydatna w szczególności wówczas, gdy mamy ograniczony czas na stylizację włosów. Prostownica, która szybko osiąga odpowiednią temperaturę, pozwoli Ci zaoszczędzić cenny czas i szybko osiągnąć pożądany efekt. Istotna jest także regulacja temperatury. Różne rodzaje włosów wymagają różnych temperatur do bezpiecznej i skutecznej stylizacji. Wyższej temperatury wymagają włosy grube i kręcone. Cienkie i delikatne włosy natomiast potrzebują niższej temperatury, która nie spowoduje ich przegrzania i zniszczenia. Temperaturę należy więc dostosować do indywidualnych potrzeb, co niweluje ryzyko uszkodzenia włosów. Warto wiedzieć, że zbyt wysoka temperatura może przyczyniać się do uszkodzenia struktury włosów, prowadzić do ich łamliwości, rozdwajania się końcówek i utraty blasku. Te dwie funkcje są więc kluczowe w kontekście wygody i bezpieczeństwa użytkowania prostownicy do włosów.

Automatyczny dobór temperatury ‒ jak działa?

Wiele nowoczesnych prostownic posiada zaawansowane czujniki, które potrafią zmierzyć gęstość włosów, ich grubość i wilgotność, a następnie na tej podstawie dostosować temperaturę swojej pracy. Inną stosowaną technologią jest technologia termiczna, monitorująca temperaturę włosów w czasie rzeczywistym podczas stylizacji. Ta funkcja jest bardziej zaawansowana niż ręczna regulacja temperatury.

Temperatura maksymalna dla bezpieczeństwa włosów

Trudno jest podać jedną właściwą wartość temperatury, która zawsze będzie bezpieczna dla włosów. Jest to zależne od rodzaju włosów. Jak już wspominaliśmy, im grubsze są włosy, tym wyższej temperatury będą potrzebować. Ta sama temperatura w przypadku włosów cienkich z pewnością spowodowałaby przegrzanie włosów. Należy więc przede wszystkim obserwować, jak włosy zachowują się w kontakcie z urządzeniem. Regulacja temperatury to funkcja wyjątkowo przydatka w każdej prostownicy. Warto zdecydować się też a ruchome płytki, które podczas stylizacji poruszają się dostosowując nacisk do rodzaju włosów.

Jak wybrać suszarkę do włosów?

O tym, jak działa suszarka, nikomu chyba nie trzeba Wybór odpowiedniej suszarki do włosów może być kluczowy dla osiągnięcia pożądanych efektów stylizacji i utrzymania zdrowych włosów. Jednym z kluczowych parametrów jest moc urządzenia. To ona wpływa na szybkość suszenia włosów. Im jest wyższa, tym szybciej suszarka jest w stanie wysuszyć włosy. Im gęstsze są włosy, tym wyższej mocy suszarki potrzebują. Poza mocą, istotna jest także regulacja temperatury i prędkości. Suszarki wyposażone w te funkcje pozwalają na łatwe dostosowanie ustawień do indywidualnych potrzeb włosów.

 

Dzięki możliwości wyboru różnych poziomów temperatury i prędkości, możemy uzyskać pożądaną stylizację minimalizując ryzyko uszkodzenia włosów. Niektóre suszarki, podobnie, jak prostownice, posiadają funkcję jonizacji włosów. Sprawia ona, że włosy przestają się elektryzować, o wiele łatwiej się układają. Są gładsze i błyszczące. Warto podkreślić, że niektóre suszarki posiadają dodatkowe akcesoria, np. dyfuzory, szczotki obrotowe czy wąskie koncentratory do precyzyjnego suszenia. Jeżeli szukasz suszarek, które spełnią Twoje oczekiwania, koniecznie poznaj Suszarki w sklepie RTV Euro AGD. Czeka na Ciebie najniższa cena i doskonałej jakości produkty.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ