Wednesday, May 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Prostownica – najlepszy sposób na piękne i proste włosy

Prostownica – najlepszy sposób na piękne i proste włosy

Jaką wybrać?

Kobieta prostująca włosy przy użyciu prostownicy

Podpowiadamy, jak wybrać sprzęt, który spełni twoje wymagania i jednocześnie sprawi, że będziesz mogła cieszyć się zdrowymi, wypielęgnowanymi włosami / fot. materiały prasowe

Marzysz o gładkich, prostych włosach, ale boisz się, że narażone na wysoką temperaturę stracą swój blask? Te obawy nie są wcale bezpodstawne, w końcu nie od dziś wiadomo, że ciepło nie jest ich największym sprzymierzeńcem. Producenci prostownic starają się jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom wymagających kobiet, a ich urządzenia stają się coraz bardziej nowoczesne i bezpieczniejsze w użyciu. Dodatkowo wyposaża się je w funkcje, które podczas procesu prostowania pielęgnują włosy i chronią je przed uszkodzeniami.

 

Przymierzasz się do zakupu prostownicy, ale nie masz pojęcia, na jakie parametry zwrócić uwagę? Podpowiadamy, jak wybrać sprzęt, który spełni twoje wymagania i jednocześnie sprawi, że będziesz mogła cieszyć się zdrowymi, wypielęgnowanymi włosami.

 

Pamiętaj, że najtańsze modele za kilkadziesiąt złotych zwykle są znacznie gorszej jakości i mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Warto spojrzeć na te ze średniej półki (100-150 zł), które są nie tylko odporniejsze na uszkodzenia, ale też dzięki dodatkowym funkcjom uchronią włosy przed zniszczeniem.

 

Zobacz ceny prostownic na Neo24.pl.

Jak wybrać dobrą prostownicę?

Po pierwsze – sprawdź rodzaj i rozmiar płytek prostownicy. Najpopularniejsze bez wątpienia są płytki ceramiczne, które dzięki temu, że rozgrzewają się równomiernie, zmniejszają ryzyko przypalenia włosów. Wyjątkowo trwałe płytki tytanowe i diamentowe sprawdzą się u kobiet z gęstymi, kręconymi włosami. Płytki turmalinowe będą zaś idealne dla pań, którym zależy szczególnie na kondycji włosów. W tym przypadku rozmiar również ma znaczenie – do włosów krótkich polecane są płytki mniejsze i wąskie (15-25 mm), natomiast panie z długimi, mocno kręconymi włosami powinny zainwestować w płytki o szerokości powyżej 30 mm.

 

Zobacz polecaną prostownicę na stronie Neo24.pl.

 

Po drugie – zwróć uwagę, czy prostownica posiada przynajmniej kilkustopniową regulację temperatury, by można ją było dostosować do rodzaju i kondycji Twoich włosów. Zobacz też, jaką ma moc, bowiem od tego zależy, jak szybko urządzenie się nagrzeje i będzie gotowe do użycia (może to trwać od kilkunastu sekund do nawet kilku minut).

 

Po trzecie – przyjrzyj się funkcjom dodatkowym. Warto, by prostownica miała funkcję jonizacji, która domyka łuski włosów i chroni je przed zniszczeniem. Promieniowanie podczerwone pomaga odbudowywać i wzmacniać zniszczoną strukturę włosa; przyda się zwłaszcza paniom, które często poddają się zabiegom koloryzacji. Nadmuch pary pomoże ochronić włosy podczas prostowania i ułatwi ułożenie fryzury. Dla osób, które wciąż zapominają, czy na pewno odłączyły urządzenie od prądu, dobrym rozwiązaniem będzie zaś model z automatycznym wyłącznikiem.

 

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule na blogu Neo24.pl.

 

Źródło: materiał Partnera MK

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Armlika 5 sierpnia, 2019

    No nie wiem czy jest to taki dobry sposób. Sama unikam z uwagi na to,ze gorące powietrze nie dziala dobrze na włosy. Nigdy nie powinno się również rozczesywać włosów od razu po umyciu. Pozwól im troszkę przeschnąć, a następnie zacznij je rozczesywać grzebieniem o szerokich ząbkach. Włosy należy czesać delikatnie i powoli.

    Z suplementów polecam Biotebal: https://ktomalek.pl/biotebal-ulotka-cena-zastosowanie-apteka-tabletki-5-mg-30-tabl-blistry/ub-8461901

    Znacznie poprawia wyglad skory, włosów oraz paznokci.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ