Tuesday, April 23, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Piękny chłopak. Adam Bakun na Cracow Fashion Awards 2012

Piękny chłopak. Adam Bakun na Cracow Fashion Awards 2012

Kolekcja Adama Bakuna pokazana na Cracow Fashion Awards wzbudziła entuzjazm nie tylko widowni, ale i nasz – dziennikarek magazynu Miasto Kobiet i portalu miastokobiet.pl

Kolekcja Adama Bakuna „Beautiful Boyz” pokazana na Cracow Fashion Awards wzbudziła entuzjazm nie tylko widowni, ale i nasz – dziennikarek magazynu Miasto Kobiet i portalu miastokobiet.pl

Adam Bakun, kolekcja

Zdjęcie 1 z 6

Adam Bakun, kolekcja "Beautiful boyz", fot. Piotr Kierat

 

– Czujesz się rozczarowany, że nie wygrałeś? – spróbowałyśmy go sprowokować, gdy dwie godziny po pokazie pojawił się w dobrym humorze na aftreparty z klubie Enso.

– Nie. Kolekcja Ani była świetna, a ja i tak czuję się wygrany, bo doceniły mnie osoby, na opinii których mi zależało.

Adam Bakun pracuje w branży… finansowej. Moda, która do tej pory była jego pasją, prawdopodobnie – po dużym sukcesie na Cracow Fashion Awards (otrzymał m.in. wyróżnienia Rady Wysokich Krawców za kreatywność i wizjonerstwo) wkrótce stanie się jego życiem. Dzięki dotychczasowej pracy miał pieniądze na studiowanie w SAPU i na stworzenie takiej kolekcji.

„Beautiful Boyz” to, jak czytamy w opisie „Kolekcja stworzona dla mężczyzn, którzy nie chcą przejść niezauważeni, indywidualistów podążających własnymi ścieżkami”

– Faceci w tych ciuchach mogliby wyjść na ulicę? – pytamy

– Oczywiście. Ja wychodzę – Adam cofa się o krok, aby pokazać, jak jest ubrany; ma na sobie spodnie i lejącą się, lekko drapowaną na ramieniu koszulkę, wszystko własnego projektu. – Tworzę rzeczy, które można założyć. Wszystko projektuję na siebie, na swoją sylwetkę. Moda i ja to jedność.

Choć zdarzyło mu się projektować dla kobiet, jego konikiem jest moda męska. Najlepiej projektuje mu się dla siebie, a gdyby miał stworzyć kolekcję dla kobiet to pierwszą osobą, dla której by ją zrobił, byłaby jego siostra.

– Muszę wiedzieć dla kogo projektuję, muszę nawiązać z tą osoba więź, bo ubranie nie może funkcjonować w oderwaniu od osoby. Nie da się przez ubranie stworzyć człowieka, jak próbują niektórzy, można go co najwyżej przebrać.

A co powiedział przewodniczący Rady Wysokich Krawców Jerzy Antkowiak o kolekcji Adama Bakuna? Zdradził (choć z oporami i nie wprost), że rywalizowała ona o miano najlepszej z kolekcją Ani Walickiej, która ostatecznie zwyciężyła. Jerzemu Antkowiakowi nie odpowiada jednak w tych projektach, jak się wyraził: „Ekspansja innego postrzegania faceta w życiu i na wybiegu”. Nie udało nam się uzyskać rozwinięcia tej myśli, więc zadowoliłyśmy się puentą mistrza krawiectwa: „Adam Hanuszkiewicz gdyby żył, to tak by chodził ubrany”

I na sam koniec. Nie szukajcie Adam Bakuna na facebooku. Nie ma go tam i – jak twierdzi – nie będzie.

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • ona 28 marca, 2012

    moda dla pedałów

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ