Sunday, July 14, 2024
Home / PARTNER MK  / Progenia ‒ czym jest, jak ją leczyć i jak trafić na dobrego chirurga-stomatologa?

Progenia ‒ czym jest, jak ją leczyć i jak trafić na dobrego chirurga-stomatologa?

Nie ma takiej wady zgryzu, której nie dałoby się wyleczyć

Progenia

fot. Senivpetro / Freepik

Progenia jest uciążliwą wadą zgryzu, która objawia się nieprawidłowym rozwojem żuchwy w kierunku przednim, co powoduje zachodzenie dolnej żuchwy na górną, a tym samym utrudnia normalne funkcjonowanie

 

Czym jest progenia?

Może wydawać się, że jest to błahy problem, jednak nieleczony może powodować znaczne problemy ze spożywaniem pokarmu, a także oddychaniem. Progenia niesie za sobą szereg konsekwencji, które wpływają na komfort Twojego życia i Twoje zdrowie. Przede wszystkim jest to wrodzona wada zgryzu mogąca powodować problemy z wymową, próchnicę oraz częste infekcje dróg oddechowych. W wyniku zachodzenia dolnej żuchwy na górną dochodzi do problemów z gryzieniem, które negatywnie wpływają na przeżuwanie i powodują ogólne trudności z jedzeniem.

Jak przebiega leczenie progenii w gabinecie stomatologicznym?

Progenia jest uciążliwą wadą, której leczenie wymaga konsultacji z szeregiem specjalistów z różnych dziedzin stomatologii. Najczęściej podczas terapii należy skontaktować się z ortodontą oraz chirurgiem szczękowym, który ma kontakt ze swoim protetykiem. W zależności od poziomu zaawansowania choroby może wystarczyć jedynie wizyta u ortodonty, który założy Ci odpowiedni aparat na zęby. Jednak w przypadku większych problemów ze zgryzem sam aparat może nie być wystarczający.

 

W takiej sytuacji interwencja chirurga szczękowego jest kluczowa i nie warto z nią zbyt długo zwlekać. Przygotowaniem Twojej szczęki do operacji zajmie się ortodonta, który zapewni Ci najlepsze warunki do wykonywanego zabiegu. Złożenie zgryzu jest kluczowym elementem pozwalającym na poradzenie sobie z występującym problemem. W przypadku problemów z pomieszczeniem w szczęce zębów dolnych specjalista wykorzystuje aparat czynnościowy, którego celem jest poszerzenie górnego rzędu zębów. Przebieg całego zabiegu uzależniony jest od zaawansowania i ukształtowania się kości. W niektórych przypadkach przeprowadza się go zarówno na żuchwie, jak i na szczęce.

Jak trafić na dobrego stomatologa?

Szybkie wykrycie problemu wpływa na większe możliwości leczenia i mniejsze zmiany wywołane chorobą. Pomagają w tym regularne wizyty u dobrego dentysty, który pomoże nam w rozpoznaniu występującej wady i zaleci konsultację z ortodontą lub chirurgiem. Potrzeba cyklicznych wizyt u stomatologa i pojawiający się problem skłaniają do wyboru odpowiedniego specjalisty, który zajmie się leczeniem zgryzu. W podjęciu odpowiedniej decyzji może pomóc kilka elementów świadczących o profesjonalnym podejściu do pacjenta. Przede wszystkim ważne, aby gabinet wyposażony był w odpowiedni sprzęt, który zapewni prawidłowe przeprowadzenie zabiegu i wpłynie na leczenie. Ważną kwestią także jest charakter kontaktu z lekarzem i sposób odpowiadania przez niego na pojawiające się pytania.

 

Są to kluczowe kwestie, które przekładają się na komfort pacjenta i wzrost jego poziomu zaufania do specjalisty. Dobrym rozwiązaniem jest także sprawdzenie opinii o wybranym stomatologu, które mogą być niezwykle pomocne w podjęciu optymalnej decyzji. Znajdź dobry gabinet stomatologiczny na https://ilovekalisz.pl/.

 

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ