Monday, March 4, 2024
Home / Uroda  / Medycyna estetyczna  / Testujemy Profhilo na twarz – czy warto?

Testujemy Profhilo na twarz – czy warto?

Przeczytaj opinię na temat zabiegu na twarz Profhilo, który polega na wstrzyknięciu w głąb skóry ultraczystego kwasu hialuronowego. Czy było warto?

kobieta w lustrze podziwia swoją gładką twarz

Sprawdź opinię po zabiegu Profhilu e Agnes Estetique Naturelle / fot. Canva

„Nic się nie zmieniłaś” – ten jeden komplement wybrzmiał kilka razy w ciągu spotkania klasowego. Zobaczyliśmy się po raz pierwszy od 18 lat. Nie ma przypadków, a wiara w tzw „dobre geny” jest dla mnie lekko przekombinowana. Lubię myśleć, że to zasługa mojego pierwszego razu w gabinecie medycyny estetycznej. Jeśli mam w coś wierzyć, to w jej zdobycze
… oraz w wiedzę i ręce profesjonalistki!

 

Profhilo zabieg – na czym polega?

Profhilo na twarz to zabieg z nurtu anty-ageing, który polega na podaniu wysokiego stężenia kwasu hialuronowego (IBSA Derma) w pięciu punktach twarzy. Dr Agnieszka Podołowska – lekarka i terapeutka onkologiczna poleca go pacjentkom, którym zależy na pozbyciu się zmarszczek, a przy tym chcą zachować swoje oryginalne rysy twarzy. Ponadto, to doskonały pomysł dla nowicjuszek, które do tej pory nie korzystały z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Bo jeśli chodzi o Profhilo, to może nie jest on najprzyjemniejszy, ale też nie ma się co bać pięciu wkłuć z rąk dr Podołowskiej. Zadaniem zabiegu jest wywołanie wielopoziomowego i aktywnego remodelingu.

– Upraszczając, chodzi o ujędrnienie skóry twarzy tak, aby w jej wewnętrznej pojawiło się milion sprężynek

– wyjaśnia właścicielka krakowskiej Agnes Estetique Naturelle.

W jaki sposób?
Kwas hialuronowy (HA) wstrzykuje się pod skórę za pomocą techniki Bioestetycznych Punktów Iniekcji (ang. BAP) w obszary pozbawione dużych naczyń krwionośnych i zakończeń nerwowych. Czy to bezpieczne? Iniekcja w tych miejscach minimalizuje ryzyko powikłań, a jednocześnie ułatwia dyfuzję w okolicach policzkowych i podpoliczkowych. Fenomen Profhilo polega na wstrzyknięciu maksymalnej dawki HA (32 mg o wysokiej masie cząsteczkowej + 32 mg o niskiej masie cząsteczkowej).


Przeczytaj koniecznie, czym jest HA:

Ile jest kwasu hialuronowego w kwasie hialuronowym? Tego wam nie powiedzą w gabinecie

Profhilo punkty podania

Dr Agnieszka Podołowska to najdelikatniejsza pod słońcem osoba w swoim fachu. Zanim przystąpi do dzieła, nieśpiesznie i szczegółowo wyjaśni, uspokoi a nawet da do ręki gniotka antystresowego. W jej własnoręcznie urządzonym kameralnym gabinecie Agnes Estetique Naturelle (Kraków, ul. Łabędzia 26) nie ma kolejek, rejestracji, telefonów. Jest przyjemnie. Bo tak właśnie ma być w miejscu, w którym robimy wyłącznie coś dla siebie.

Kwas hialuronowy w Profhilo podaje się w:

 1. kość jarzmową (2 cm w bok od zewnętrznego kącika oka i 2 cm w dół w kierunku kości jarzmowej)
 2. podstawę nosa (lekarka wyznacza: linię łączącą skrzydełko nosa i skrawek ucha, linie tzw. prostopadłą śródkowoźreniczną oraz znajduje punkt iniekcji na przecięciu tych dwóch linii)
 3. skrawek ucha (1 cm przed dolną granicą skrawka ucha)
 4. brodę (lekarka wyznacza pionową linię pośrodku brodu, następnie odnajduje prostopadłą linię w odległości jednej trzeciej od górnego końca linii pionowej, a z miejsca przecięcia przesuwa się 1,5 cm w stronę kącika ust
 5. kąt żuchwy (1 cm powyżej kąta żuchwy).

Profhilo – zalecenia po zabiegu

W odróżnieniu od zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej, po Profhilo nie musisz rezygnować z takich przyjemności jak wieczorny kieliszek wina. Wystarczy, że odpuścisz sobie:
– saunę i basen (2, 3 dni od zabiegu),
– mycie głowy i włosów w gorącej wodzie (do 12 godzin),
– pocałunki (12 godzin),
– mocny makijaż.
Dr Podołowska zaleca zmianę na świeżą poszewki na poduszkę oraz dezynfekcję okularów.


Przeczytaj teraz:

Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej – testujemy zabieg na lwią zmarszczkę i kurze łapki

Profhilo w jakim wieku i dla kogo?

Medycyna estetyczna nie jest zarezerwowana dla pań po czterdziestce. Z wiekiem ilość kwasu w skórze maleje, co jest elementem starzenia się organizmu, a wtedy skóra traci jędrność i tworzą się zmarszczki. Właściwie, im wcześniej zaczniemy, tym większe szanse, że zapobiegniemy rozwojowi skutków, których leczenie będzie bardziej skomplikowane.

Profhilo to propozycja szczególnie dla posiadaczek szczupłych twarzy, którym zależy na utrzymaniu prawdziwego, naturalnego wyglądu bez efektu przerysowania. Robią go sobie panie w wieku zarówno 25+, jak i 65+

– zdradza dr Agnieszka Podołowska.

Profhilo korzystnie działa na:

 • fizjologiczny proces starzenia się w przypadku pojawienia się zmian w ilości włókien sprężystych i kolagenu;
 • proces naprawy tkanki skórnej w przypadku trądziku czy blizn;
 • w przypadkach utarty lub naruszenia tkanki tłuszczowej.

W moim przypadku to był Jackpot.

Profhilo – efekty

Chociaż dla najlepszych efektów, Profhilo zaleca się wykonać dwa razy w miesięcznym odstępie, moi znajomi zauważyli różnicę już tego samego dnia po pierwszym zabiegu. Wieczorem byłam bez makijażu, dlatego tym bardziej wierzę w wiarygodne i szczere opinie. Zauważyliśmy, że moja twarz nabrała wyraźniejszego, ale nada subtelnego konturu (efekt biorewolumetryczny, który wolę nieskromnie nazwać efektem Alicji Bachledy-Curuś), kości policzkowe stały się wyeksponowane, skóra stała się gęsta i nawodniona. Lekko wysunięta broda będąca w trakcie leczenie ortodontycznego wróciła na swoje prawidłowe miejsce. Czy, aby być piękną trzeba cierpieć? Nie z rąk dr Podołowskiej.

Jakich efektów Profhilo możesz się spodziewać:

 • wzmocnienie skóry
 • wygładzenie zmarszczek w obszarze policzkowym, podpoliczkowym, w okolicy „kurzych łapek”.
 • przywrócenie odpowiedniego napięcia skóry,
 • efekt liftingu linii żuchwy i górnej część szyi
  odmłodzenie.

 

Zabieg Profhilo na twarz testowałam w gabinecie dr Agnieszki Podołowskiej, Agnes Estetique Naturelle, Kraków, ul. Łabędzia 26, www.aen.com.pl
Cena zabiegu Profhilo: jedna okolica (twarz/szyja/dekolt/dłonie) – 1200 zł, 2 zabiegi – 2000 zł

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ